COOP Jednota má nový terminál na ovocie a zeleninu

Moderná bielo-sivá budova, ktorá sa nachádza neďaleko Senca, na prvý pohľad nepôsobí príliš výnimočne, v skutočnosti však ukrýva niečo veľmi špeciálne. Vnútro budovy sa nesie v znamení veľkého množstva farieb a najmä vôní.

 

coop sc uvod v

 

Ovocím a zeleninou naplnené logistické centrum sprevádzkovala COOP Jednota v spolupráci so spoločnosťou Hortim. Cieľom bolo zlepšiť kvalitu a zvýšiť trvanlivosť sortimentu ovocia a zeleniny na pultoch svojich predajní a zároveň poskytnúť viac príležitostí slovenským pestovateľom. Terminál disponuje najmodernejšou technikou, ktorá šetrí životné prostredie. O chod centra, ktoré sa rozprestiera na ploche 11 tis. m2, sa stará 140 zamestnancov.


Rýchlosť zásobovania


Je pondelok, skoro ráno, pracovný týždeň sa práve rozbieha. Bez ohľadu na počasie alebo ročné obdobie majú zamestnanci neustále plné ruky práce. Vybavujú objednávky, komunikujú s pestovateľmi, kontrolujú kvalitu sortimentu, vykladajú tovar, zaraďujú ho do jednotlivých predajní, a to všetko za prísneho dodržiavania nastavených organizačných a technických parametrov. Distribučný sklad musí spĺňať len tie najvyššie kritériá.


„Výstavbu špičkového logistického centra, ktoré je zamerané na ovocie a zeleninu, sme plánovali už dlhšie a som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Vďaka terminálu budeme mať pod kontrolou výber a nastavenie produktov priamo v maloobchodných predajniach. Skrátime distribučný reťazec, aby sa potraviny od farmárov dostali priamo na pulty predajní, čím zvýšime ich trvanlivosť a kvalitu. Našou prioritou je kvalita, čerstvosť, slovenská a lokálna produkcia a zároveň priamy dosah na nákup najkvalitnejších plodín zo zahraničia,“ približuje Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

 

coop sc


Nový terminál, korý je zásobovaný denne okrem nedele, zatiaľ spolupracuje s viac ako polovicou spotrebných družstiev z celkového počtu dvadsaťpäť v obchodnom systéme COOP Jednota. Do 1 500 predajní domáceho reťazca sa tovar dostane už do 24 hodín od zberu. Zo zahraničia do 72 hodín.

 

 

Až 800 ton ovocia a zeleniny


Kvôli zachovaniu čerstvosti je v sklade nastavená štandardná teplota 7 až 11 stupňov Celzia, v závislosti od konkrétneho druhu sortimentu. Pod strechou distribučného skladu sa nachádza plocha, ktorá je zaplnená 800 tonami ovocia a zeleniny, čo predstavuje 1 300 paliet. Prioritu má tovar od slovenských pestovateľov. Vzhľadom na tunajšie klimatické podmienky prevažujú zemiaky, cesnak, cibuľa, jablká, paradajky, broskyne, petržlen či mrkva.

 

 

 

„ Aktuálne spolupracujeme s približne šesťdesiatkou slovenských pestovateľov, no neustále oslovujeme ďalších. Naším cieľom je posilniť v budúcnosti kategóriu ovocia a zeleniny a touto cestou zároveň pomôcť farmárom pri plánovaní produkcie na budúce obdobie. “

 

 

COOP Jednota posilnila kategóriu ovocia a zeleniny aj ich zaradením do samostatnej kategórie pod vlastnú značku COOP Jednota Zelovoc. Pod privátnou značkou si spotrebitelia napríklad môžu kúpiť zemiaky, cibuľu, pomaranče, mrkvu, citróny, mandarínky alebo hrozno.

 

 

coop sc

 


Zákazníci COOP Jednoty sa tiež môžu spoľahnúť, že v predajniach COOP Jednoty nájdu po celý rok rôzne druhy bobulovín. Najväčší domáci reťazec spustil aj nový program, tzv. Ready To Eat na dozreté mango a avokádo. Novinkou je expedícia bio produktov a spustenie programu balených pomarančov a mandaríniek v dvojkilových sieťkach, ktoré sú špeciálne určené na odšťavovanie.

 

Intenzívne kontroly kvality


V sklade to bzučí takmer ako vo včelom úli. Každý zamestnanec má pevne zadelenú úlohu. V jednej chvíli sledujeme preberanie tovaru, v ďalšej okolo nás presviští vysokozdvižný vozík. Kamióny sa po príchode na parkovisko terminálu musia zaregistrovať, nasleduje kontrola kvality ovocia a zeleniny, ktorá prebieha v troch fázach.

 

„Tovar veľmi podrobne kontrolujeme pri dodaní do terminálu, pri jeho vychystaní a rovnako pri expedícií do jednotlivých predajní. Rôzne druhy sortimentu si vyžadujú rôzne druhy kontroly. Okrem vzhľadu, vône, krehkosti a etikety si podrobne všímame jednotlivé druhy ovocia a zeleniny podľa zadefinovaných kritérií,“ hovorí Miroslav Zorgovský, riaditeľ spoločnosti Hortim SK.


Hľuzy zemiakov sa napríklad musia rozrezať, aby sa preverili vnútorná hnilobu, pri broskyniach a melónoch sa meria cukornatosť, pri banánoch teplota, pri avokáde tvrdosť. Kontroly v termináli sú ešte intenzívnejšie a podrobnejšie, ako určuje legislatíva.

 

coop sc 02

 

 

Najmodernejšia technika


Náklady na výstavbu terminálu sa vyšplhali do výšky štyroch miliónov €. Distribučný sklad disponuje najmodernejšou technikou, ktorá je ohľaduplná voči životnému prostrediu. Budova je postavená tak, aby zachytávala dažďovú vodu, izolácia je zabezpečená bezfreónovou chladiacou technológiou.


„V rámci cirkulárnej ekonomiky využívame skladacie prepravky, ktoré po použití vydezinfikujeme a následne vrátime do obehu. Týmto spôsobom znižujeme množstvo odpadu z obalového materiálu. Okrem toho rokujeme aj s dodávateľom ekologickej plastovej fólie, ktorá sa používa na balenie produktov. Zároveň sú na obaloch vlastnej značky zobrazené separačné ikonky, ktoré prispievajú k ľahšej orientácii zákazníka pri triedení odpadu,“ vysvetľuje B. Lellák.

 

Kamióny, ktoré odvážajú tovar sú vybavené dvojposchodovými návesmi, aby o 50 % šetrili pohonné hmoty, znížili počet najazdených kilometrov, a tým aj uhlíkovú stopu. „Našej maloobchodnej sieti záleží na ochrane prírody, preto všetky investície, a to sa týka aj modernizácie predajnej siete, realizujeme vždy s maximálnym ohľadom na životné prostredie,“ dodáva B. Lellák.

 

 

 

Zdroj a foto: COOP Jednota

 

PR

 

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk