kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

STILL ponúka široký výber vozíkov na vychystávanie tovaru

Mnohé špecifikácie a najmodernejšie riešenia vychystávacích vozíkov, ktorými disponujú práve modely od STILL, sú vhodné do každého skladu a pre každú obsluhu.

 

 still

 

Požiadavky v oblasti vychystávania sú mimoriadne rozmanité, preto sú na začiatku najdôležitejšie kvalitné informácie od užívateľa. Má ísť o nasadenie v najnižšej regálovej úrovni alebo je potrebné vertikálne vychystávanie – a pokiaľ áno, v akých výškach? V akom odvetví sa bude vozík používať? Aký tovar bude potrebné vychystávať? Je skôr väčší a neskladný alebo malý a ťažký? Dôležité sú aj ďalšie údaje: O aký sklad ide? Bude sa vozík používať v úzkych uličkách alebo sa plánuje kombinované nasadenie v úzkych a širokých uličkách? Prípadne, aký je požadovaný stupeň automatizácie?


Nároky na manipulačnú techniku sú rôzne. Spoločnosť STILL ponúka zákazníkom systémové vozíky (VNA) pre vertikálne vychystávanie s obsluhou nahor/dolu alebo horizontálne vychystávanie, ktoré všetky oblasti vychystávania bez problémov pokryjú. Aj napriek ich odlišnostiam ich spájajú parametre, akú sú spoľahlivosť, energeticky úsporná prevádzka, jednoduchá manipulácia s batériou a vysoký výkon prekládky. Okrem toho využívajú celý rad moderných technológií a asistenčných systémov, ktoré zjednodušujú prevádzku obsluhe skladu a prispievajú k jeho celkovej bezpečnosti.


Vysoko v tesných priestoroch


Zaujímavým príkladom spoľahlivého a výkonného VNA vozíka je vozík STILL MX-X, ktorý sa používa v úzkych uličkách. Umožňuje vychystávať palety vo výškach presahujúcich 17,5 m a v závislosti na konfigurácii dosahuje rýchlosť až 14 km/h pri mechanickom a 10 km/h pri indukčnom vedení.


„S týmito rýchlosťami dosiahne vozík MX-X maximálny výkon prekládky v každej úzkej uličke,” hovorí Andrej Korchaník, špecialista na automatizáciu spoločnosti STILL SK. Vďaka rýchlostiam zdvihu až 0,6 m/s a rýchlostiam spustenia 0,45 m/s môže v každej výške rýchlo zaskladňovať a vyskladňovať palety – alebo na ne vychystávať.


Navyše umožňuje obsluhe pracovať bez obáv i vo veľkých výškach, pretože konštrukcia hlavného a prídavného zdvihu je veľmi stabilná. Disponuje tiež asistenčným systémom AFC, ktorý dokáže vyrovnávať nerovnosti podlahy. Vodič vozíku MX-X sa tak môže aj v 18 metrovej výške cítiť bezpečne.

 

STILL

 V širokých a úzkych uličkách


Modelový rad EK-X zaisťuje jednoduché vychystávanie v širokých a úzkych uličkách vďaka svojím kompaktným a variabilným rozmerom. Špeciálne obľúbený je najmä v strojárenských firmách, logistických spoločnostiach a centrálnych skladoch. K dispozícii sú vozíky s trojfázovými motormi s 24 alebo 48 voltovou batériou, s ktorými dosahujú maximálnu rýchlosť jazdy až 11 km/h. Maximálna úchopová výška vozíka EK-X je až 12 m.

 

Vývojári spoločnosti STILL kládli v koncepcii vozíka EK-X veľký dôraz na ergonómiu a bezpečnosť. Napríklad výška kabíny len 200 mm umožňuje obsluhe jednoduché a bezpečné nastupovanie. Podlaha kabíny navyše tlmí nárazy a vodiča chráni. Veľkoplošný snímač prítomnosti obsluhy umožňuje pri státí variabilnú polohu. Ak si zákazník praje, môže si tiež objednať o 70 mm hlbšiu kabínu, ktorá poskytne vodičovi väčší priestor. Ako doplnkovú službu môže vozík poskytovať dokonca i možnosť vstupu na paletu, kde bezpečnosť zaistí predovšetkým kontaktný spínač a automatická aretácia palety.

 

STILL

 Blízko podlahy


Vozík OPX je ideálny pre klasické horizontálne vychystávanie. Dostupný je v rôznych variantoch. Od nosnosti 1200 kg a až po 2500 kg. V závislosti na výbave môže prepravovať a vychystávať aj dve palety súčasne, a to i v ergonomickej výške vidlíc pre ochranu chrbta obsluhy.

 

STILL

 Na druhej úrovni


Vozík OXV je špeciálne navrhnutý pre vychystávanie na druhej úrovni. Je totiž sériovo vybavený zdvihom plošiny. To umožňuje obsluhe vychystávať pri zdvihnutej plošine priamo na paletu. Disponuje rýchlosťou až 10 km/h a prepravuje palety s hmotnosťou 700 kg, prípadne až 1 000 kg.

 

STILL

 Automatizovane a autonómne


Pred niekoľkými rokmi spoločnosť STILL urobila obrovský krok smerom k automatizácii a autonómii – aj s ohľadom na vychystávanie. Od roku 2016 hamburská spoločnosť ponúka svojim zákazníkom okrem plne automatizovaného vozíka MX-X tiež autonómnu alternatívu vozíka pre horizontálne vychystávanie – OPX iGo neo. Pomocou najmodernejšej senzoriky vozík rozpoznáva obsluhu a svoje okolie, a vďaka niekoľkostupňovej bezpečnostnej koncepcii vrátane zariadenia pre ochranu osôb, chráni OPX iGo neo osoby, vybavenie skladu a tovar. Vozík sa rozhoduje na základe generovaných dát a definovaných algoritmov: Prekážky obíde alebo pred nimi úplne zabrzdí, ak by bol dostupný priestor pre obídenie príliš malý.

 

STILL

 

Zdroj a foto: STILL


PR

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk