Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

Konica Minolta vstupuje na trh kamerových systémov

Konica Minolta týmto krokom posilňuje svoje postavenie poskytovateľa komplexných IT riešení. Nadväzuje to na investíciu vo výške 86 mil. €, ktorou kúpila 65 % akcií spoločnosti Mobotix.

 

kamerafoto v

 

Kamerové zariadenia nemeckého výrobcu doplnila Konica Minolta o vlastné technológie, ktoré pomáhajú s efektívnejšou analýzou snímaného okolia. Spoločnosť chce osloviť najmä prevádzkovateľov obchodných priestorov, logistických centier alebo výrobné podniky.


Nové riešenia ponúkajú možnosti sledovania pohybu veľkého počtu ľudí na jednom mieste. Firmy tak môžu vyhodnocovať správanie zákazníkov pred jednotlivými vystavenými produktmi, merať trasy, ako sa pohybujú návštevníci či cestujúci, a upravovať podľa toho svoju marketingovú stratégiu.


„Ponuka kamerových systémov je ďalším novým smerom, na ktorý sa chceme zamerať v rámci rozvoja inovačných technológií a služieb. Zákazníkom umožníme sledovať a efektívne vyhodnocovať situáciu pred kamerou. To im pomôže zvýšiť predajnosť tovarov, zlepšiť zákaznícke služby a zefektívniť výrobné procesy,“ konštatuje Michal Haulik, Mobotix konzultant zo spoločnosti Konica Minolta Slovakia.


Vhodné pre logistiku a výrobné firmy


Cieľom nového kamerového systému je zlepšenie logistiky firiem či samotných výrobných spoločností. Pomocou neho môžu firmy monitorovať pohyb tovarov v akejkoľvek fáze logistického procesu.


Pre výrobné spoločnosti je to príležitosť maximalizovať efektivitu fungovania s využitím nástrojov automatizácie a princípov tzv. priemyslu 4.0. Kamery je možné využiť aj na monitorovanie riadenia a reguláciu strojov či sledovanie výrobných procesov za účelom zvýšenia produktivity. Na jej dosiahnutie využívajú kamerové systémy pokročilé technológie pre mapovanie okolia. Využívajú sa aj tepelné mapy, ktoré spoľahlivo uľahčujú ochranu priestoru pred neželaným návštevníkom.


„Spoluprácu našich technológií s kamerami Mobotix chceme naďalej prehlbovať,“ objasňuje M. Haulik a dodáva: „Naším cieľom je priniesť na trh komplexné riešenie s pokročilou video analýzou integrovanou priamo v kamerách Mobotix.“


Ako to funguje?


Zabezpečovacie kamerové systémy od Konica Minolta obsahujú tzv. hemisférické technológie, ktoré dokážu sledovať okolie až v rozsahu 360°. Majú v sebe zabudované detektory pohybu a zvuku alebo funkciu heatmap - pomocou nich odhaľujú najčastejší výskyt osôb v konkrétnych miestach sledovaného okolia. Všetky kamery sú vybavené reproduktorom a mikrofónom pre obojsmerný prenos zvuku a umožňujú ukladanie záznamu na SD karty či inteligentné dátové úložiská bez nutnosti pripojenia k počítaču alebo k záznamovému zariadeniu.

 

Zdroj: Konica Minolta Slovakia

 

PR

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW