Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

DHL využíva pri vychystávaní tovarov aj inteligentné okuliare

DHL Supply Chain rozširuje zavádzanie inteligentných okuliarov a zariadení nositeľných na tele, ako súčasť svojej digitalizačnej stratégie.

 

DHL v

 

Ako jeden z prvých zákazníkov na svete, DHL bude odteraz používať druhú generáciu Glass Enterprise Edition. Zariadenie je schopné virtuálne podporiť proces vychystávania tovaru v skladoch pomocou zraku (tzv. vision picking). Rozšírená realita v skladoch napomáha presnejšiemu, produktívnejšiemu a efektívnejšiemu vychystávaniu tovaru.

 

Užívateľsky jednoduché a intuitívne, hands-free vychystávanie zabezpečuje pozitívny zážitok a je zamestnancami vysoko hodnotené. Úspešné využívanie inteligentných okuliarov v zmluvnej logistiky presvedčilo aj iné obchodné jednotky v rámci DHL. V budúcnosti bude tieto prenosné zariadenia využívať vo svojich strediskách aj DHL Express.
Skôr ako sa inteligentné okuliare stali štandardom v dnešných skladových operáciách, prešli úspešným testovaním v DHL Supply Chain začiatkom roka 2015. Dodatočné testovanie prebieha v USA, Európe a Spojenom Kráľovstve.

 

DHL počas posledných rokov nasadzovala túto technológiu krok za krokom a dnes používa vision picking – vychystávanie tovaru s podporou rozšírenej reality – vo väčšine geografických oblastí. Ide o úspech, ktorý presvedčil aj divíziu DHL Express. Odborníci na medzinárodné expresné doručovanie používajú inteligentné okuliare vo svojich strediskách nákladnej dopravy v Bruseli (Belgicko) a na letisku v Los Angeles (USA).


"S druhou generáciou produktu Glass Enterprise Edition môžeme našim zákazníkom a zamestnancom poskytnúť ešte výkonnejšie, technicky optimalizované inteligentné okuliare. Schopnosť rozpoznávania objektov je pre nás obzvlášť sľubná pokiaľ ide o priemyselné využitie. S pomocou príslušného softvéru to už nebude iba o čítaní čiarových kódov, lokalizovaní produktov a zobrazovaní lokácií; v budúcnosti bude možné s pomocou inteligentných okuliarov identifikovať aj komplexné objekty. Očakávame, že to povedie k ďalšiemu zvyšovaniu produktivity,“ vysvetľuje Markus Voss, prevádzkový riaditeľ (COO) a IT riaditeľ (CIO) DHL Supply Chain.


Vylepšenia najnovšej generácie inteligentných okuliarov zahŕňajú dlhšiu výdrž batérie, procesor, ktorý je dvakrát rýchlejší a kratšie časy nabíjania. Zariadenie je podľa výrobcu tiež pevnejšie. Vylepšovanie sa vykonáva so zreteľom na priemyselné využívanie v intralogistike.


"Tieto okuliare a iné nositeľné zariadenia, ako sú napríklad prstencové skenery a inteligentné hodinky sa už využívajú v mnohých našich skladoch. Hoci sú tieto zariadenia popri robotoch, dronoch, autonómnych vozidlách a iných technológiách len jednou zo súčastí digitalizačnej stratégie DHL Supply Chain, teší ma pozitívna spätná väzba od kolegov, ktorí s týmito zariadeniami pracujú na dennej báze. Obsluha je intuitívna, ruky sú voľné pre vychystávanie tovaru a vizuálna podpora napomáha rýchlej lokalizácii tovaru a ich triedeniu do na to určených prepraviek. Naši kolegovia sú dokonale vybavení pre zabezpečenie rýchleho pickingu,” dodáva M. Voss.


Zdroj a foto: DHL Supply Chain

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW