Výber značky pracovného oblečenia ovplyvňuje výkon a pohodlie pri práci

Každé zamestnanie so sebou prináša riziká a obozretní by mali byť aj zamestnanci v oblasti logistiky a skladov, kde môže prísť k vážnejším zraneniam.

 

pracovne oblecenie2023 v

 

Práve možné riziko je azda najhlavnejším dôvodom, prečo je dôležité dbať na správny výber pracovného oblečenia. Nejde totiž len o otázku vzhľadu, ale práve pracovné odevy ovplyvňujú aj výkon a pohodlie pri práci.

 

Pri výbere značky pracovných odevov je potrebné myslieť na niekoľko činiteľov. Asi najdôležitejšími sú kvalita materiálov, ergonómia, ochrana s bezpečnosťou a v neposlednom rade tiež preferencie pracovníka.

 

Pomôckou pri výbere pracovných odevov môže byť značka. V súčasnosti ich existuje na trhu obrovské množstvo, no takmer každá z nich je jedinečná niečím iným.

 

Nie je značka ako značka


Neoddeliteľnou súčasťou pracovného oblečenia zamestnancov v logistike sú pracovné montérky. Správne vybrané montérky však neposkytujú len pohodlie, no tiež zlepšujú efektivitu a bezpečnosť pri práci.

 

Kľúčovým aspektom pri výbere montérok je vhodný materiál a ich odolnosť. Finálne rozhodnutie by teda malo byť ovplyvnené pracovným prostredím a povahou vykonávanej práce.

 

Takmer všetky modely sa vyrábajú z odolných materiálov, čo z nich robí perfektných kandidátov na prácu v náročnom prostredí. Všetky z týchto materiálov by mali byť odolné voči opotrebovaniu, trhaniu a v prípade potreby aj voči chemikáliám.

 

Monterky Ganes 2023

 

 

Každý model by mal byť schopný poskytnúť určitú mieru ochrany a bezpečnosti. Pri práci v prostredí s vyšším rizikom úrazu je obzvlášť dôležité investovať do modelu s integrovanými ochrannými prvkami. Zabúdať netreba ani na detaily, ako sú reflexné prvky pre lepšiu viditeľnosť.

 

Montérky už v súčasnosti ponúka množstvo značiek. Tento výber je na individuálnom rozhodnutí. Kvalitnou svetovou značkou je napríklad aj nórska značka Helly Hansen, ktorá ponúka profesionálne pracovné oblečenie, obľúbené na Slovensku i v Čechách.

 

Zdroj: GANES

 

Foto: Shutterstock, GANES

 

PR

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk