Vo Zvolene vyrastie nový logisticko-priemyselný areál

VGP NV, paneurópsky developer logistických a komerčných nehnuteľností sa stal vlastníkom pozemkov s veľkosťou približne 11 ha vo Zvolene, na ktorých vyrastie nový logisticko-priemyselný areál VGP Park Zvolen.

 

p sk zvolen v

 

Spoločnosť VGP ohlásila zámer vybudovať priemyselný park v máji minulého roku. VGP má dnes už všetky potrebné povolenia vrátane EIA (Posudzovanie vplyvov na životné prostredie - Environmental Impact Assessment) a právoplatného územného rozhodnutia na výstavbu priemyselno-logistického areálu.


Všetky nové haly bude VGP stavať v súlade s certifikátom BREEAM Very Good. Ide o globálny nezávislý systém posudzovania udržateľnosti budov a infraštruktúrnych projektov. „Zahŕňa nie len ekologické a rôzne úsporné aspekty, ale aj prístrešky pre bicykle, nabíjacie stanice pre elektromobily a prípravu pre solárne panely na streche hál. Na dôvažok, budú niektoré fasády pokryté popínavou zeleňou. Celkový vzhľad zatraktívňujú dažďové jazierka, ktoré slúžia na zadržiavanie dažďovej vody v území,“ uviedol Tomáš Bednár, country manager spoločnosti VGP na Slovensku.


Začiatok stavebných prác je naplánovaný na koniec leta 2020. Prví nájomcovia sa môžu nasťahovať začiatkom roka 2021.


V areáli majú vyrásť tri nové priemyselné haly s rozlohou 53 000 m2 na prenájom. VGP Park Zvolen sa nachádza na severozápadnom okraji mesta Zvolen, kde rozšíri existujúcu obchodno-priemyselnú zónu s vybudovanou cestnou infraštruktúrou a s prístupom pre mestskú hromadnú dopravu. Do parku je prístup priamo z cesty prvej triedy I/66, ktorá sa v blízkosti pozemku spája s R1.


VGP riadi a vlastní vysokokvalitné logistické a polopriemyselné stavby. Využíva plne integrovaný obchodný model s kapacitami a dlhodobými skúsenosťami naprieč hodnotovým reťazcom. Spoločnosť disponuje súborom developerských pozemkov (vlastných alebo zverených) s rozlohou 6,67 milióna m² a jej strategickým cieľom je budovanie obchodných parkov. Bola založená v Českej republike v roku 1998 ako rodinný developerský podnik.

 


Zdroj a foto: VGP

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk