Najrýchlejší prepravný servis pre mimoriadne situácie

shenkerDB Schenker, medzinárodný poskytovateľ integrovaných logistických riešení, spustil na Slovensku nonstop linku pre objednávanie leteckých prepráv s najvyššou prioritou.


„Biela linka" slúži na objednávanie charterových letov a onboard kuriérov. Obe služby ponúkajú mimoriadne rýchle a flexibilné doručenie, ktoré firmy využívajú najmä v krízových situáciách. Napríklad keď hrozí zastavenie výrobnej linky kvôli meškajúcej alebo nesprávnej dodávke komponentov. „Pri charterovom lete si klient na rozdiel od štandardných služieb leteckej prepravy prenajíma celé lietadlo, nielen určitý priestor v ňom. Tento spôsob prepravy sa využíva pre mimoriadne urgentné zásielky. Preprava sa riadi v podstate iba pokynmi klienta a nie je obmedzovaná ničím, ani štandardnými časmi letov. Ide o najrýchlejší prepravný servis na trhu," hovorí Benjamín Chladný, vedúci oddelenia leteckej prepravy v DB Schenker na Slovensku. „On board kuriér je ďalšia služba pre časovo kritické zásielky, kedy náš zamestnanec cestuje so zásielkou na palube komerčného letu. Je tu isté obmedzenie týkajúce sa letových časov, ale stále ide o veľmi flexibilný servis s vysokou rýchlosťou doručenia zásielky," vysvetľuje B. Chladný.

 

Nonstop linka

 

Kedže ide o službu, pri ktorej je prvoradá rýchlosť a často krát ide skutočne o minúty, spoločnosť DB Schenker na Slovensku spustila pre klientov nonstop linku, kde si môžu charterový let alebo onboard kuriéra objednať kedykoľvek. Cenovú ponuku obdrží klient na telefón prakticky obratom a počas celej prepravy má k dispozícii dispečera, ktorý prepravu sleduje a klienta informuje o jej priebehu. Samozrejmosťou je organizácia zvozu a rozvozu medzi miestom vyzdvihnutia, letiskom a finálnou destináciou. Vďaka medzinárodnému zastúpeniu, štyrom nonstop charterovým kanceláriám v rôznych častiach sveta a viac ako 800 charterovým letom ročne má DB Schenker skúsenosti, know-how a kapacitu na zabezpečenie všetkých požiadaviek súvisiacich so službami charterových letov a doručovaním časovo kritických zásielok.

 

Zdroj: DB Schenker, redakcia

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk