kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

Úspešné podnikanie je bezpečné podnikanie

Z vlastných skúseností viem, že ľudia majú jednu zvláštnu vlastnosť. Neraz podceňujeme hrozby až do doby, dokedy sa skutočne nenaplnia. Spoliehame sa na to, že sa nás to netýka. Nebavíme sa len o zdraví, kedy prevencia ide neraz bokom, ale aj o samotnej bezpečnosti majetku a zamestnancov. Tá zohráva v súčasnom živote a podnikaní čoraz dôležitejšiu úlohu.


Možno si poviete, že napríklad alarm je v súčasnosti vo firmách štandardnou výbavou. Čiastočne máte pravdu. Neraz sa s ním môžete stretnúť v predajniach, kanceláriách alebo iných podnikateľských priestoroch. Dnešný elektronický zabezpečovací systém však firmu nechráni len tým, že začne „hulákať“ na všetkých naokolo poprípade odovzdá upozornenie na pult centralizovanej ochrany niektorej bezpečnostnej agentúre. Moderné alarmy firmám prinášajú okrem komplexnej ochrany aj nové funkcie, ktoré môžu byť užitočné aj pri samotnom podnikaní.

 

Bezpečnosť prevádzok začína v posledných rokoch patriť k dôležitým prioritám, ale nie každý k tejto problematike správne pristupuje. Ku skutočnému bezpečiu, takému aby ste sa večer nebáli zaspávať pokojne, sú napríklad štyri kroky. Prvým je kvalitný alarm s možnosťami a zrozumiteľným ovládaním, ktoré využije a bude zvládať každý zamestnanec. Najhoršie je, keď firma alarm má a nepoužíva ho, lebo sa ho zamestnanci boja, že bude opäť húkať, alebo signalizuje niečo, čomu nerozumejú.

 

Pomerne často sa podceňuje aj rozmiestnenie tiesňových tlačidiel v predajniach s hotovosťou. Druhým je profesionálna inštalácia od pravidelne školených a certifikovaných partnerov. Odborná inštalácia je predpokladom, že aj neskôr funguje všetko tak ako má. Tretím krokom je kvalitné online spojenie alarmu s užívateľom, ktorým je možné získať 24 hodinový dohľad nad objektom, alebo pripojenie na pult centralizovanej ochrany (k strážnej službe, mestskej polícii...). A o to hlavne ide. Pokojne spať, keď niekto iný stráži. Tým posledným je teda adekvátny zásah v objekte pri neočakávanej udalosti.

 

Vedeli ste, že inteligentný alarm dnes nemonitoruje len vlámanie do objektu. Upozorní na vysokú teplotu v serverovni alebo nefunkčnú klimatizáciu v skladoch, v niektorých priestoroch môže slúžiť rovnako dobre ako požiarna signalizácia.

 

Dôležitou funkciou moderných alarmov je aj detekcia nežiaducich plynov, typicky nebezpečného oxidu uhoľnatého, ktorý nijak nezapácha alebo zemného plynu. Veľmi praktickou vlastnosťou môže byť detekcia zaplavenia vodou. Osobne sledovať, či niekde kvapká voda alebo vytápa miestnosť nepripadá do úvahy, keďže každý sa potrebuje sústrediť na svoju prácu. Použitím širokej škály vhodných detektorov sa znižuje každé riziko, že vznikne nejaká krízová situácia, ktorá by mohla ohroziť váš majetok, zdravie a život vašich zamestnancov, teda aj úspech vášho podnikania. Zabezpečovanie priestorov začína mať celkom zaujímavé smerovanie.

 

Miroslav Dérik, Jablotron Slovakia

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk