Testujú sa hybridné autá pre mestskú logistiku

Dachser FUSOTesty prebiehajú od minuloročného leta v Mníchove a od konca minulého roka aj v Hamburgu. Testujú sa nové rozvozové automobily FUSO Canter Eco Hybrid 7C15 na hybridný pohon.


Nízke, malé, obratné, tiché, a pokiaľ možno, s nízkymi emisiami a úsporou paliva: to sú výzvy, ktoré sú v súčasnej dobe kladené na úžitkové vozidlá určené pre zásobovanie mestských centier. Preto sa Dachser rozhodol otestovať rozvozové automobily na hybridný pohon hneď vo dvoch veľkých nemeckých mestách. Od júla minulého roka Dachser zásobuje časti mníchovského centra mimoriadne úsporným a ekonomickým vozom FUSO Canter Eco Hybrid 7C15 a v októbri začal používať ďalší model tejto rady Mercedes Charter Way-Flotte triedy Euro 6 v Hamburgu.

 

Dostatočná kapacita batérie

 

„Pre použitie v centre mesta disponuje tento rozvozový automobil na hybridný pohon dostatočnou kapacitou batérie a zároveň aj maximálnou obratnosťou. Čo sa týka hospodárnosti prevádzky a potenciálu pre úsporu paliva, chceli by sme pri testovaní nazbierať skúsenosti a konkrétne dáta," hovorí Jens Müller, Head of Network Management Organization skupiny Dachser.

 

Výška úspory energie

 

Výrobca automobilov sľubuje, že výkonný hybridný pohon, ktorého elektromotor so spätným získavaním energie podporuje spaľovací motor, zníži spotrebu pohonných hmôt až o 23 percent a zároveň aj emisie CO2. Či takéto výsledky preukáže aj používanie v praxi, to sa uvidí. „Prvé hodnotenia ukazujú, že úspora energie bude v praxi o niečo nižšia," hovorí J. Müller. Napriek tomu je tento pilotný projekt s ohľadom na distribúciu v centrách miest ako perspektívny segment logistiky veľmi zaujímavý. „Či sú hybridné rozvozové automobily budúcnosťou, to sa ešte len ukáže. Musia sa najprv ekonomicky a ekologicky skutočne osvedčiť," dodáva J. Müller.

 

Pripravil: dk
Zdroj a ilustračné foto: Dachser

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk