Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

DACHSER stavil na Lítium-iónové technológie

Spoločnosť plánuje nahradiť všetku svoju pozemnú manipulačnú techniku v Európe, ktorá má približne 6 000 kusov, technikou na energeticky úsporné lítium-iónové batérie. Má sa tak stať do konca roka 2022.

 

dachser2019 v

 

V porovnaní s bežnými kyselinovými olovenými batériami sa lítium-iónové batérie vyznačujú trikrát dlhšou životnosťou a významne kratšími nabíjacími časmi. To zvyšuje flexibilitu ich použitia a odpadáva nutnosť špeciálnych nabíjacích priestorov. Takto vytvorené miesto v prekládkovej hale môže byť využité napríklad pre manipuláciu s nákladom.


„Odpadnú náklady na údržbu a náklady kvôli pre dobitiu. Nasadenie lítium-iónovej flotily sa preto z nášho pohľadu oplatí," vysvetľuje André Bilz, Team Leader Fleet Management Terminal Equipment spoločnosti DACHSER.


Okrem toho prispieva táto zmena aj k udržateľnosti životného prostredia. Bežné batérie, ktoré už po približne 1200 nabíjacích cykloch musia byť vymenené, obsahujú jedovatý ťažký kov - olovo. Lítium-iónové batérie šetria energiu a tým “ušetria produkciu” cca 1600 kilogramu CO2 na manipulačné vozidlo a rok. Pri 6 000 manipulačných prostriedkoch to predstavuje 9,6 milióna kilogramov CO2 ročne.


Realizácia bude prebiehať krok za krokom, pobočky nebudú pracovať s oboma technológiami zároveň. Lítium-iónové technológie už boli úspešne zavedené v pobočkách v Radeburgu a Erlensee (pobočka pre Food Logistics) v Nemecku, nasledovať budú nové stavby a prístavby, ako napríklad na pobočkách vo Freiburgu či Mníchove, v ktorých už je dopredu počítané s potrebnou elektrickou infraštruktúrou.


Spoločnosť plánuje aj naďalej spolupracovať s rôznymi dodávateľmi manipulačnej techniky. Pri batériových technológiách, dobíjacej infraštruktúry a softvére pre manažment energií vsádza na Triathlon ako svojho preferovaného dodávateľa.


Prechodom na lítium-iónovej technológie sa však projekt nekončí: “Spoločne s našimi partnermi budeme vývoj manipulačnej techniky posúvať ďalej. Cieľom je zvýšiť úžitkovosť tejto manipulačnej techniky tak, že budú vyvinuté menšie, lepšie manévrovateľné vozidlá s nižšou hmotnosťou,” uzatvára A. Bilz.


Zdroj a foto: DACHSER

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW