P3 prvýkrát vstupuje na východné Slovensko

V blízkosti obce Nová Polhora začína s výstavbou moderného logistického a priemyselného parku.

 

vychodp3 v

 

Investične a podnikateľsky atraktívna lokalita, spájajúca diaľnicou D1 metropoly východného Slovenska Košice a Prešov, s dôležitým logistickým prepojením do okolitých krajín, má priniesť vďaka novým firmám a pracovným príležitostiam rozvoj oboch regiónov.


Región s potenciálom rastu


Medzinárodný developer P3 Logistic Parks na našom trhu pôsobí už takmer 15 rokov. „P3 park v Novej Polhore je náš štvrtý park na Slovensku, avšak prvý na východnom Slovenku. Ide o región, ktorý má vysoký potenciál rastu a ekonomického rozvoja, a to nielen vďaka rozširujúcej sa cestnej infraštruktúre, ale aj vďaka doterajšiemu rozloženiu priemyslu, obchodu a služieb, ako aj kvalitnej a dostupnej pracovnej sile,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ P3 Logistic Parks pre Slovensko. „Výstavba moderného a ekologického P3 parku bude prebiehať v niekoľkých fázach a nájdu v ňom priestor firmy a investori z oblasti ľahkej výroby, automotive, maloobchodu, e-commerce, logistiky a distribúcie. Park má potenciál postupne rásť až na rozlohu takmer 170-tisíc metrov štvorcových. Získať prácu by v ňom tak mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu,“ dodáva. 


Dosah na Ukrajinu


Nový P3 park v Novej Polhore má výhodnú logistickú polohu. Je situovaný uprostred diaľničného spojenia medzi Košicami a Prešovom. Nájomcovia tak môžu veľmi jednoducho a rýchlo obslúžiť celý región. Rovnako praktické bude tiež dochádzanie zamestnancov do parku, ktorý tak spĺňa jedno z prísnych P3 kritérií na výstavbu vlastných parkov, a to je ľahká dostupnosť z diaľnice a minimálne zaťaženie okolitých obcí.


„Vzhľadom na svoju polohu a rozlohu, má P3 park ambíciu stať sa nielen regionálnym, ale aj medzinárodným logistickým uzlom spájajúcim juh a sever východného Slovenska, okolité krajiny a možno až s dosahom na Ukrajinu, ktorej prognózy ekonomického rozvoja sú taktiež pozitívne,“ spresňuje význam parku P. Jánoši a dodáva: „Sme zároveň v blízkosti dokončovaného diaľničného obchvatu Kechnec a pripravovaného štátneho strategického parku Haniska pri Košiciach, ktorý láka hlavne medzinárodných investorov z rôznych segmentov priemyslu. Najmä v automotive má P3 silné kompetencie a skúsenosti. K tomu plánované dokončenie diaľnice do Košíc z maďarskej strany v roku 2022 potvrdzuje rozvojový potenciál celého regiónu a podčiarkuje jeho význam pre príliv nových investícií.“


Prvý nájomca


Úvodná fáza výstavby parku sa začala v týchto dňoch a v priebehu budúceho roka bude postupne dokončená výstavba dvoch budov, každá s rovnakou rozlohou 12,9 tis m2. Obe haly budú moderné budovy najvyššej kategórie A, spĺňajúce prísne environmentálne kritériá. Prvým nájomcom v jednej hale sa stane C.S. CARGO.


„Región východného Slovenska nie je pre nás cudzí, pôsobíme tu už 12 rokov. Expanzia a ambície na východnom Slovensku pre rok 2020 sú v našej spoločnosti najfrekventovanejšie témy,“ uvádza Igor Káčer, generálny riaditeľ C.S. CARGO Slovakia, a.s., a dodáva: „P3 Logistic Parks nám poskytol optimálne riešenia našich regionálnych strategických záujmov. Naši klienti tu nájdu moderné skladové technológie, profesionálny tím, ktorý im na mieru ušije optimálne logistické služby.“


Východné Slovensko je podľa P3 Logistic Parks perspektívny a investorsky atraktívny región. Ich pôsobenie v regióne vnímajú strategicky a dlhodobo, s cieľom pokračovať vo výstavbe ďalších fáz P3 parku.


Zdroj a foto: P3 Logistic Parks

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW