KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

Dachser navyšuje kapacitu svojich skladov v Európe

sklady nemeckoVybudovaním nových priestorov v Rakúsku, Francúzsku a Nemecku posilňuje medzinárodný logistický provider Dachser svoju kontraktnú logistiku v celej Európe.


Integrované logistické služby vrátane prepravy, skladovania a služieb s pridanou hodnotou budú vďaka tomu k dispozícii ešte vo väčšom počte lokalít ako doteraz.

 

„Naše široké spektrum služieb kontraktnej logistiky nám umožňuje podporovať našich zákazníkov aj v riadení ich globálnych dodávateľských reťazcov,“ hovorí Michael Schilling, COO skupiny Dachser. Symbolickým prvým „kopnutím“ do zeme zahájila spoločnosť Dachser na konci júna rozšírenie logistického centra v Hörschingu neďaleko rakúskeho Linzu. V novom sklade bude k dispozícii 10 000 m2 skladových priestorov a vyše 20 000 paletových miest. Očakáva sa, že nový sklad, do ktorého Dachser investuje zhruba 10 miliónov €, bude uvedený do prevádzky na začiatku roku 2017. Pre zákazníkov to znamená, že budú mať v Hörschingu všetky služby k dispozícii na jednom mieste – skladovanie a služby na mieru ako neoddeliteľnú súčasť kontraktnej logistiky, priame napojenie na hustú európsku prepravnú sieť, rovnako ako služby leteckej a námornej prepravy poskytované divíziou Dachser Air & Sea Logistics.

 

Vo Francúzsku rozšíril Dachser kapacitu svojich skladov hneď na dvoch miestach. V meste Salon de Provence, ktoré sa nachádza v južnom Francúzsku, pred nedávnom otvoril pobočku s 12 000 m2 skladových priestorov a kapacitou 14 500 paletových miest, ktoré sú teraz k dispozícii pre región Provence – Alpy – Azúrové pobrežie. Skladovacie priestory boli rozšírené aj v Remeši na severe Francúzska. Tunajšia pobočka s kapacitou celkom 27 000 paletových miest ponúka riešenie kontraktnej logistiky predovšetkým pre zákazníkov obchodujúcich s vínom a liehovinami a pre zákazníkov z priemyselných odvetví.

 

Dachser investoval tiež do logistického centra v Überherrne, ktoré sa nachádza v nemeckej spolkovej krajine Sársko, a stavia tu sklad pre kontraktnú logistiku, ktorý ponúka 11 000 m2 skladovej plochy, 22 000 regálových miest a 600 m2 kancelárskych plôch. Aj tu presiahla investovaná čiastka 10 miliónov €. Uvedenie do prevádzky je naplánované na koniec októbra 2016 a v strednodobom horizonte prinesie 80 nových pracovných miest. Überherrn má v sieti Dachser dvojakú funkciu: zatiaľ čo počas dňa panuje v logistickom centre bežná prevádzka pobočky, od ôsmej večer funguje ako Eurohub – centrálny uzol pre európsku prepravnú sieť. Vďaka svojej strategickej polohe v blízkosti rieky Sáry kombinuje Dachser pozemnú prepravu po Európe s medzikontinentálnymi trasami a úzko prepája námornú a leteckú dopravu pre import aj export.

 

Zdroj a ilustračné foto: Dachser

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk