kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

Kvalitné paletové vozíky šetria peniaze, zamestnancov a tovar

Paletové vozíkyKvalitné paletové vozíky znižujú personálne nároky na sklady a zároveň výrazne znižujú riziká spojené s prepravou tovaru na najobyčajnejších ručných paletovacích vozíkoch.


 

 Investícia do kvalitných paletových vozíkov sa vyplatí prakticky všade, kde je potrebné viac než len previesť tovar s hmotnosťou približne 1 000 kg na krátku vzdialenosť a po rovnom povrchu. Nadštandardné vlastnosti a funkcie ako prítomnosť certifikovanej váhy, tlačiarne, pojazdového pohonu, rýchlozdvihu, väčšej nosnosti a pod. zvyšujú efektivitu a bezpečnosť práce. Zároveň skladníci nebudú musieť vyvinúť tak veľké množstvo fyzickej námahy na to, aby splnili zadané úlohy.


Návratnosť investícií do kvalitných, a hlavne typovo správnych vozíkov, predstavuje pritom rádovo jednotky mesiacov! Navyše, pri kvalitných paletových vozíkoch môžete očakávať dlhšiu životnosť, ktorá býva podložená aj ochotou predajcu poskytnúť na daný produkt dlhšiu záruku - v prípade spoločnosti Manutan predstavuje záruka dokonca 10 rokov! Tieto vozíky sú vyrobené z kvalitnejších materiálov, majú vyššiu nosnosť, čiže hrozí menšie riziko, že ich budete permanentne preťažovať.

 

Medzi faktory, ktoré najviac ovplyvňujú vhodnosť jednotlivých typov vozíkov, patrí najmä:
• dĺžka, na ktorú je tovar prepravovaný a kvalita podlahy, po ktorej je s vozíkom manipulované
• výška, do ktorej je nutné uložiť tovar
• hmotnosť a rozmery tovaru
• dispozície priestoru, v ktorom je s vozíkom manipulované
• nutnosť zvážiť tovar pred jeho výdajom či príjmom

 

Paletové


Ak vaši zamestnanci budú používať vozík v sklade, ktorý má úzke uličky, tovar je umiestňovaný do vyvýšených regálov či políc, pričom vzdialenosť medzi výdajom a príjmom tovaru predstavuje niekoľko stoviek metrov, je namieste zaradiť do itinerára skaldi paletový vozík s pojazdom a rýchlozdvihom. Pri samotnom pojazde hrá významnú úlohu kapacita batérie, doba jej nabíjania a prítomnosť nabíjačky priamo v konštrukcii vozíka.


Tovar by aj v tomto prípade bolo možné doručiť z bodu A do bodu B pomocou tých najlacnejších RPV, celý proces by však trval výrazne dlhšie a predstavoval by pre vašich zamestnancov zvýšené riziko nehody. Či už v podobe poškodenia prepravovaného tovaru, alebo poškodenia zariadenia skladu v dôsledku väčšieho manipulačného priestoru, ktorý tieto ručné vozíky vyžadujú.

 

Ak teda riešite otázku ako zefektívniť prevádzku svojho skladu, je investícia do kvalitných paletových vozíkov jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť.

 

manutan sk logo

 

PR

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk