Aké trendy budú ovplyvňovať globálny trh logistických nehnuteľností v nasledujúcom desaťročí?

prologis report mOdvetvie skladovania a logistiky získava v kontexte globálnej ekonomiky rýchlo na dôležitosti, najmä u krajín, ako je Slovensko.

Čítať ďalej...

Dachser: Za rastom je silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu

dachser vysledky maly perexMedzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser prvýkrát dosiahol obrat v hodnote vyššej než 6 miliárd €. Za rastom stojí silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu.

Čítať ďalej...

Palivová karta IDS pre nákladné autá je 100-% bezpečná

international diesel service mOsemnásť mesiacov po zavedení bezkontaktných palivových kariet pre nákladné autá sa nevyskytol žiaden prípad podvodu ani skimmingu.

Čítať ďalej...

S logistikou je to podobné ako s teóriou relativity

geis 2018 pr mVšetci už o nej počuli, vedia, že je dôležitá, ale keby ju mali popísať, nedokážu to. Laicky a veľmi skrátene povedané - logistika je súbor činností, ktorých cieľom je dostať tovar v správnom čase na správne miesto v požadovanom stave a za zodpovedajúcu cenu.

Čítať ďalej...

Platby za každú druhú faktúru meškajú. Čo mám robiť?

splatnosť faktur maly perexJednou z ciest ako docieliť skoršie úhrady faktúr je digitalizovaný proces fakturácie.

Čítať ďalej...

Zákazníci nám dlžia takmer tri tisícky eur. Čo máme robiť?

exekucie 2018Až 2,7 milióna eur chýba podnikateľským subjektom na Slovensku kvôli meškajúcim úhradám od ich klientov. Naozaj nemalé peniaze strácajú podnikatelia na Slovensku aj v celej Európe kvôli tomu, že ich zákazníci im neplatia načas za poskytnuté tovary a služby.

Čítať ďalej...

Rozhovor: Logistika je celoživotná výzva

marian vaculciakZačínal ako dispečer, v súčasnosti je prevádzkovým riaditeľom a prokuristom nadnárodnej logistickej skupiny Geis na Slovensku. Hovorili sme s Mariánom Vaculčiakom.

Čítať ďalej...

Kde je potrebné sústrediť najväčšie množstvá zásob?

ilustrak agregacia„Kým koncový zákazník nenakúpi, nikto v dodávateľskom reťazci nepredal," povedal Dr. Eliyahu M. Goldratt, zakladateľ Teórie obmedzení. K tomu, aby koncový zákazník nakúpil, je však nevyhnutné tovar dopraviť čo najviac do jeho blízkosti.

Čítať ďalej...

Geis Point priamo v procese nákupu na e-shope

geis dvaGeis Parcel SK ponúka pre súkromných príjemcov zásielok službu doručovania balíkov z e-shopov do siete výdajných miest Geis Point. Táto služba aktuálne zahŕňa viac než 600 zmluvných výdajných miest na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, a veľmi rýchlo získava na popularite.

Čítať ďalej...

Európsky trh s logistikou sa mení prekvapivo rýchlo

prologis prieskum 2017Dodávateľské reťazce sa reštrukturalizujú, ekonomiky sa rozširujú a elektronický obchod sa zrýchľuje. Ako tieto zmeny ovplyvnia trh nehnuteľností a preferencie lokalít?

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail