Kampaň Na bicykli do obchodu 2017 spustila registráciu

kampan 2017Už v septembri bude možné opäť sa zapojiť sa do národnej kampane Na bicykli do obchodu. Kampaň je zameraná na rozvoj nemotorovej dopravy so zameraním na nakupovanie na bicykli.

Čítať ďalej...

Formovanie prebieha navzájom

m style 1Zákazník formuje obchodníka, obchodník zákazníka. Aj takto funguje predaj štýlovej módy v malom meste. Dominuje individuálny prístup a precízny výber tovaru na mieru konkrétnemu zákazníkovi.

Čítať ďalej...

Bratislavské letisko rozšírilo maloobchodné priestory

obchod letisko 2017Jedným z miest, ktoré patria počas letných mesiacov ku viac frekventovaným patria letiská. Je to dobrý predpoklad na to, aby sa tu darilo aj maloobchodu. Ako je to na Slovensku?

Čítať ďalej...

Inšpiráciu na predaj ovocia našli v Barcelone

berriesIntenzívnejšia orientácia súčasných spotrebiteľov na zdravie a všetko čo s ním súvisí sa prejavuje aj vo vyššom záujme o niektoré potraviny. Patrí k nim aj čerstvé bobuľové ovocie.

Čítať ďalej...

Pri chladiacom nábytku rastú nároky na dizajn

chladiarinaIndividuálne stvárnenie a dokonalé začlenenie do celkového dizajnu predajne. To je pri chladiacom nábytku momentálne samozrejmosťou, nie výnimkou. 

Čítať ďalej...

Do regionálnych obchodných centier prišlo viac ľudí

CBRE analyzaAž 63 miliónov zákazníkov vlani navštívilo štrnásť regionálnych obchodných centier v deviatich regionálnych mestách Slovenska. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to nárast o pol milióna zákazníkov.

Čítať ďalej...

V Bratislave vznikne moderná Petržalská tržnica

petrzalska trznicaV budove nákupného centra na Bratskej ulici v Petržalke vznikne na jar 2018 moderná mestská tržnica, ktorá v tejto lokalite už dlhodobo chýba. Zámerom projektu je vytvoriť pre obyvateľov bratislavského sídliska Petržalka priestor na rodinné nákupy v supermarkete a v zaujímavých a momentálne aj trendových farmárskych prevádzkach.

Čítať ďalej...

EPERIA je takmer obsadená, prekvapí aj zaujímavými značkami

eperia presovPo dlhých rokoch plánovania výstavby nových obchodných centier v Prešove je EPERIA prvým, ktoré otvorí už v novembri.

Čítať ďalej...

Nový supermarket ponúka nakupovanie so zážitkom

iveta pulman erdelyiovaV súťaži kreativity v obchode - Múza Merkúra a v kategórii Branding predajne získal prvé miesto nový koncept supermarketu CBA. Predajňa zaujme celkovým riešením a množstvom unikátnych prvkov. Viac pre odborný portál RETAIL magazin.sk povedala Iveta Pulman Erdélyiová, vedúca odboru marketingu CBA Slovakia, a.s.

Čítať ďalej...

V septembri do systému duálneho vzdelávania nastupuje 61 žiakov

dualne 2017Neustále rozširovanie predajnej siete členov Slovenskej aliancie moderného obchodu (ďalej len SAMO) a prirodzená fluktuácia pracovníkov v obchode. To sú hlavné dôvody, prečo členovia SAMO dlhodobo pociťujú na Slovensku nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na pozíciu obchodný pracovník.

Čítať ďalej...