Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česko a Slovensko

Prologis začal výstavbu nového parku na Slovensku

prologis2019 mPrologis oznámil začatie výstavby budovy na mieru pre spoločnosť CBA Slovakia na 6-hektárovom pozemku v Žiari nad Hronom v Banskobystrickom kraji na Slovensku.

Čítať ďalej...

Prologis začal výstavbu logistickej budovy projektovanej pomocou BIM

prologismadarsko mBudova je prvou logistickou nehnuteľnosťou Prologis navrhnutou pomocou BIM (Building Information Modeling) v strednej a východnej Európe.

Čítať ďalej...

Dachser Dachser buduje sklad pre nebezpečný tovar

dachser chem mDachser rozširuje svoje priestory v nemeckom Karlsruhe, pridáva špeciálne upravený sklad pre bezpečné skladovanie nebezpečných materiálov.

Čítať ďalej...

Zásielkovňa otvára nové depo v Trenčíne

zasielkovna2018 mZásielkovňa.sk, ktorá priniesla na územie ČR a SR prvú franšízu v oblasti logistiky, otvorila nové depo v Trenčíne.

Čítať ďalej...

GEFCO Slovakia má novú skladovú pobočku v Nitre

gefco mNachádza sa v Logistickom parku Dolné hony a vznikla na základe aktuálnych potrieb klientov tejto spoločnosti.
Nová skladová pobočka má rozlohu 12 000 m2 a primárne slúži ako sklad pre zásobovanie výrobných liniek klientov z automobilového priemyslu.

Čítať ďalej...

Rusky developer otvára novy priemyselný park na západe Slovenska

PNK Park Sered mPNK Group, medzinárodný developer priemyselných a logistických nehnuteľností z Ruska, vstupuje na európsky realitný trh otvorením svojho nového priemyselného parku – PNK Park SEREĎ. Park tvorí 45 000 metrov štvorcových modernej priemyselnej plochy v kategórii A rozdelenej v rámci dvoch hál.

Čítať ďalej...

Sklady v strednej Európe zažívajú rozmach. Aký bude ďalší vývoj?

sklady CW maly perexV roku 2017 sa vybudovalo v stredovýchodnej Európe najviac priemyselných plôch v histórii. Bolo ich viac než 3,7 mil. metrov štvorcových. Je to nárast o 68% oproti roku 2016 a nárast o 55% doterajšieho rekordu z roku 2007.

Čítať ďalej...

IKEA skladuje až 95% tovaru na papierových paletách

ikea sklad mSystém papierových paliet zaviedla IKEA ako prvá celosvetová spoločnosť. Nahradenie štandardných drevených paliet používaných na prepravu a skladovanie tovaru je šetrnejšie k životnému prostrediu, vedie k znižovaniu nákladov a konečných cien pre spotrebiteľov.

Čítať ďalej...

5 udalostí, ktoré hýbali trhom logistických nehnuteľností v roku 2017

jll maly perex2018Na konci roka 2017 bola plocha výrobných a skladových priestorov na Slovensku na úrovni 2,13 mil. m2. Aktuálne je vo výstavbe takmer 184 100 m2, z čoho až 126 600 m2 smeruje na západné Slovensko.

Čítať ďalej...

Priestory pre logistiku: Lídrom je západ Slovenska

JLL 2017Na konci tretieho štvrťroka 2017 sa celková plocha priemyselných a logistických priestorov na Slovensku vyšplhala na historickú úroveň dvoch miliónov metrov štvorcových. Od roku 2012 je pritom možné pozorovať takmer dvojnásobný nárast ponuky logistických a priemyselných priestorov. Z pôvodných 1,16 mil. metrov štvorcových na súčasných 2,01 mil. metrov štvorcových.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail