Na Slovensku vznikne nové logistické centrum pre C&A

cAPo úspešnom otvorení prvých pobočiek s novým predajným konceptom na svojich hlavných európskych trhoch mení módny koncern C&A prístup aj v ďalších oblastiach podnikania.

Čítať ďalej...

Amazon otvára na Slovensku logistické centrum

amazon uvodAmazon plánuje otvoriť prvé centrum reverznej logistiky na Slovensku, vďaka ktorému vytvorí v priebehu nadchádzajúcich troch rokov viac ako 1000 nových pracovných miest.

Čítať ďalej...

Objem prenájmov priemyselných priestorov je na veľkom vzostupe

logistika 2017V roku 2016 bola prenajatá najväčšia doteraz zaznamenaná rozloha priemyselných priestorov v strednej a východnej Európe (CEE*), čo celkovo predstavovalo 5,7 milióna m2.

Čítať ďalej...

Dachser zdvojnásobil svoje skladové kapacity v Maďarsku

dachser madarskoMaďarská spoločnosť LIEGL & Dachser, joint venture medzinárodného poskytovateľa logistických služieb Dachser, sa nasťahovala do nových logistických priestorov na východe Budapešti.

Čítať ďalej...

Distribučné centrum Tchibo v Chebe obsluhuje už aj Slovensko

Tchibo DC Cheb ČR exterier IMGObrie distribučné centrum spoločnosti Tchibo v Chebe rozbehlo na začiatku decembra svoju činnosť expedíciou zásielok zákazníkom českého e-shopu. V prvom mesiaci rozbiehajúcej sa prevádzky bolo z Chebu rozoslaných takmer 30.000 zásielok.

Čítať ďalej...

Tesco ohlásilo výstavbu nového distribučného centra na Slovensku

prologis ganNové distribučné centrum sa stane centrálou pre skladovanie suchých potravín určených do predajní na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

Čítať ďalej...

Stredoeurópske predajne KiK budú zásobované z juhu Slovenska

KIK2Logistický trh rastie. Koncom októbra bol len 45km od Bratislavy otvorený nový logistický hotspot, high-tech logistické a distribučné centrum s rozlohou s viac ako 25 000 m2.

Čítať ďalej...

DPD rozširuje sieť svojich pobočiek

dpd depoMedzinárodná kuriérska spoločnosť Direct Parcel Distribution SK (DPD), člen skupiny DPDgroup, otvorila na Slovensku dve nové pobočky.

Čítať ďalej...

V Česku rastie distribučné centrum spoločnosti Tchibo

tchibo skladSpoločnosť Tchibo predstavila v Panattoni Parku Cheb hrubú stavbu prvej časti distribučného centra pre svoj e-shop. Prenajímateľná plocha dosahuje zatiaľ 39 000 m2, po dokončení 2. časti sa však rozšíri na 73 000 m2. Budova sa tak stane po Amazone pri obci Dobrovíz druhou najväčšou logistickou halou v Českej republike.

Čítať ďalej...

Vychádza nová mapa priemyselných nehnuteľností Strednej Európy

priemyselIde o komplexný prehľad najvýznamnejších logistických a priemyselných lokalít v strednej Európe, Rusku a Nemecku. Novú mapu priemyselných parkov v strednej Európe vydáva Cushman & Wakefield.

Čítať ďalej...