volba spotrebitela 450x1017 left

V Poľsku pribudlo obchodné centrum VIVO! Prilákať chce aj Slovákov

krosnoRakúsky investor, spoločnosť IMMOFINANZ, otvorila v Poľsku nové obchodné centrum VIVO! Vzniklo v meste Krosno, ktoré je vzdialené len 35 km od hraníc so Slovenskom. Predpokladá sa preto, že dôležitou cieľovou skupinou budú aj slovenskí zákazníci. Nákupy v Poľsku sú totiž medzi našincami stále vyhľadávané.

Čítať ďalej...

Onedlho otvorí svoje brány rozšírené centrum Chodov

Centrum Chodov 002Expanzia známeho a medzi zákazníkmi obľúbeného Centra Chodov v Prahe, ktorú realizuje developer Unibail-Rodamco a v rámci ktorej sa rozrastie zo súčasných takmer 61 000 m2 na viac ako 100 000 m2, sa blíži k cieľu.

Čítať ďalej...

Freeport Fashion Outlet mení podobu. Aktuálne prebieha celkový remodeling

freeportNákupné centrum Freeport Fashion Outlet neďaleko českého Znojma, ktoré je obľúbené aj medzi zákazníkmi zo Slovenska, pristúpilo k celkovému remodelingu. V súčasnosti ponúka v 75 predajniach viac ako 250 svetových módnych značiek. Do centra denne zavíta 4 až 10 tis. návštevníkov.

Čítať ďalej...

Internetovému obchodu sa v Európe darí

ecommerce 2017Pozitívny vývoj je zaznamenávaný vo všetkých krajinách, ale vrámci každej krajiny v odlišnej miere. Počas nasledujúcich rokov je možné podľa rakúskej prieskumnej spoločnosti RegioData Research počítať s priemerným rastom elektronických tržieb na úrovni o 30-35% ročne.

Čítať ďalej...

Pri nakupovaní zohráva dôležitejšiu úlohu mobilný telefón

ey2017Cena, kvalita a vzhľad. To sú tri najdôležitejšie a základné faktory, ktoré českí spotrebitelia zvažujú počas nakupovania. Poukazuje na to aktuálna štúdia o nákupnom správaní Čechov v kamenných predajniach.

Čítať ďalej...

Vlaňajšok bol pre väčšinu obchodníkov úspešný

svetove retazce2017Obchodníci zároveň pokračovali v domácej a najmä zahraničnej expanzii. Výnimkou bol reťazec Tesco, ktorý v rámci svojej reštrukturalizácie expanziu obmedzuje. Reťazce sa zároveň snažia rozvíjať aj v elektronickom obchode.

Čítať ďalej...

Retail parky v Česku čaká nevyhnutná premena

retail parky crV susednom Česku sa momentálne nachádza 192 nákupných parkov, pričom 66 s približnou celkovou rozlohou 300 000 m2 je plánovaných k výstavbe.

Čítať ďalej...

LG Electronics predstavuje budúcnosť nakupovania v Alza showroome

alza showroomOjedinelý projekt pripravila pre zákazníkov značka elektroniky LG Electronics. Na ploche 42 m2 v pražskom Alza showroome vytvorila plne funkčný shop in shop, ktorý spolu prezentuje hneď niekoľko typov produktov čiernej a bielej techniky. A to v luxusnej a plne interaktívnej podobe.

Čítať ďalej...

Lidl začal v zámorí

lidl usaLidl rozbehol rozsiahlu expanziu v zahraničí. V Európe sa rozhodol pre Srbsko. Najviac však spolieha na expanziu v USA, a to na husto obývanom východnom pobreží. V USA pritom už od roku 1976 podniká iný nemecký diskont - Aldi.

Čítať ďalej...

Umožňujú si potrebné veci zapožičať

toux pozicovnaTo, že sme národom domácich majstrov, je všeobecne známy fakt. Obľuba tejto formy trávenia voľného času však rastie aj v západnej Európe. Napríklad v Nemecku si toto tradičné vyplnenie voľného času obľúbili v posledných rokoch aj rodiny z najvyšších vrstiev.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikona2. ročník semináře VYBAVENÍ PRODEJNY

Video

Konferencia RETAIL INNOVATIONS 2017: Aký bol 1. ročník?


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail