Pri nakupovaní zohráva dôležitejšiu úlohu mobilný telefón

ey2017Cena, kvalita a vzhľad. To sú tri najdôležitejšie a základné faktory, ktoré českí spotrebitelia zvažujú počas nakupovania. Poukazuje na to aktuálna štúdia o nákupnom správaní Čechov v kamenných predajniach.

Čítať ďalej...

Vlaňajšok bol pre väčšinu obchodníkov úspešný

svetove retazce2017Obchodníci zároveň pokračovali v domácej a najmä zahraničnej expanzii. Výnimkou bol reťazec Tesco, ktorý v rámci svojej reštrukturalizácie expanziu obmedzuje. Reťazce sa zároveň snažia rozvíjať aj v elektronickom obchode.

Čítať ďalej...

Retail parky v Česku čaká nevyhnutná premena

retail parky crV susednom Česku sa momentálne nachádza 192 nákupných parkov, pričom 66 s približnou celkovou rozlohou 300 000 m2 je plánovaných k výstavbe.

Čítať ďalej...

LG Electronics predstavuje budúcnosť nakupovania v Alza showroome

alza showroomOjedinelý projekt pripravila pre zákazníkov značka elektroniky LG Electronics. Na ploche 42 m2 v pražskom Alza showroome vytvorila plne funkčný shop in shop, ktorý spolu prezentuje hneď niekoľko typov produktov čiernej a bielej techniky. A to v luxusnej a plne interaktívnej podobe.

Čítať ďalej...

Lidl začal v zámorí

lidl usaLidl rozbehol rozsiahlu expanziu v zahraničí. V Európe sa rozhodol pre Srbsko. Najviac však spolieha na expanziu v USA, a to na husto obývanom východnom pobreží. V USA pritom už od roku 1976 podniká iný nemecký diskont - Aldi.

Čítať ďalej...

Umožňujú si potrebné veci zapožičať

toux pozicovnaTo, že sme národom domácich majstrov, je všeobecne známy fakt. Obľuba tejto formy trávenia voľného času však rastie aj v západnej Európe. Napríklad v Nemecku si toto tradičné vyplnenie voľného času obľúbili v posledných rokoch aj rodiny z najvyšších vrstiev.

Čítať ďalej...

Düsseldorf zaplavili novinky zo sveta obchodu

50 years euroshopPrestížny odborný veľtrh EuroShop, ktorý sa uskutočnil v dňoch 5. až 9. marca 2017 v nemeckom Düsseldorfe, lámal rekordy. Až 2 368 vystavovateľov zo 61 krajín a takmer 127 000 m2 prenajatej výstavnej plochy, prvýkrát dokonca v 18 halách namiesto pôvodných 16, zabezpečili tomuto podujatiu prvenstvo v jeho päťdesiatročnej histórii.

Čítať ďalej...

Julius Meinl am Graben – výkladná skriňa gurmánstva

MeinlGastronomický unikát z Viedne láka zákazníkov viac ako 40 rokov. Dokonca aj na ovocie a zeleninu zo Slovenska. Zo Slovenska do tejto predajne, za zaujímavým sortimentom, lahôdkami a perfektnými službami, prichádza aj množstvo zákazníkov.

Čítať ďalej...

Kto vyhral súťaž EuroShop RetailDesign?

primark madridTohtoročnými víťazmi súťaže EuroShop RetailDesign sa stali tri predajné koncepty. Dizajn obchodného domu Primark v Madride, cyklistického centra Rose Biketown v Bocholte a luxusného obchodného domu Saks Fifth Avenue v kanadskom Toronte.

Čítať ďalej...

Centrálny Londýn je lídrom európskeho maloobchodného trhu

centralny LondynJe to zásluhou Britov a turistov, ktorí v hlavnom meste Veľkej Británie míňajú viac peňazí. Podľa novej správy medzinárodnej konzultačnej spoločnosti Colliers International sa tu v porovnaní s inými trhmi otvára viac predajní a dochádza k dvojcifernému nárastu nájomného. Aktuálne vedie Old Bond Street, kde prenájom v roku 2016 medziročne vzrástol o 48 %.

Čítať ďalej...