kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Rast FMCG v Európe sa koncom minulého roka spomalil

FMCG2019 mEurópania zaplatili v minulom roku za potraviny a drogistický tovar o 3,1 % viac ako v roku 2017. Nárast tržieb je vo veľkej miere ťahaný predovšetkým zvýšením cenovej hladiny o 2,6 %, pretože objemovo sa rast pretavil len do mierneho medziročného rastu o pol percenta.

Čítať ďalej...

EuroCIS 2019: Netradičná 24-hodinová predajňa

wanzl koncept mJe nakupovanie 24 hodín denne, 7 dní v týždni možné len na internete? Unikátny koncept 24 hodinovej predajne z dielne Wanzl, ktorý bol dlhú dobu iba snom kamenných obchodov, sa stal skutočnosťou.

Čítať ďalej...

Pražské OC Šestka prechádza výraznou modernizáciou

OC Sestka mRekonštrukcie, ktoré sa začali už predchádzajúci rok, sa dotknú predovšetkým food courtu a dizajnu obchodných jednotiek. Návštevníci už môžu využívať nový, technologicky vyspelý navigačný a informačný systém.

Čítať ďalej...

Predaj elektroniky podporí aj výber vhodnej hudby

popaifoto mPri predaji elektroniky je potrebné myslieť na vhodné osvetlenie aj na výber hudby. Oboje dokážu ovplyvniť náladu zákazníka a jeho ochotu míňať.

Čítať ďalej...

Poľské CCC vstupuje do nemeckého reťazca s obuvou Reno

ccc2019 mPoľský reťazec CCC a nemecký HR Group podpísali koncom roku 2018 dohodu a zahájili tak obchodnú a kapitálovú spoluprácu.

Čítať ďalej...

Pri použití POP prostriedkov pri predaji elektroniky sa vyplatí konzistentnosť

popaidatart mDo roku 2020 dosiahne trh s elektronikou, ktorý oslovuje predovšetkým mileniálov, hodnotu 3 trilióny amerických dolárov. Hlavným ťahúňom budú smartfóny, televízory alebo IoT.

Čítať ďalej...

Český Globus vyvinul aplikáciu prepájajúcu sortiment s mobilom

globus mobil mPomocou určenia polohy a inovovanej verzie Scan&Go sprevádza zákazníka od prvej myšlienky na nákup v predajni Globus až po jeho odvoz domov. Aplikácia má názov Můj Globus a je čisto českou aplikáciou vyvíjanou priamo na mieru potrebám českých zákazníkov.

Čítať ďalej...

E-commerce v susednom Česku napreduje. O trh prejavujú záujem ďalší silní hráči

emmercecr mAmazon, Alibaba, Babymarkt, Sky Deutschland, Huaije a množstvo ďalších globálnych hráčov v oblasti e-commerce už dnes pôsobí v českých distribučných areáloch. Ďalší obrí operátori e-shopov o presune do Česka uvažujú.

Čítať ďalej...

Na vrchol rebríčka najdrahších nákupných ulíc sa vracia Hongkongská Causeway Bay

Hong Kong mPo piatich rokoch vystriedala na tejto pozícii newyorskú Hornú piatu avenue. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu spoločnosti Cushman & Wakefield.

Čítať ďalej...

IMMOFINANZ rozširuje portfólio STOP SHOP obchodov na 80 prevádzok

imofinaz mSpoločnosť IMMOFINANZ aktuálne kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku. Celková kúpna cena je približne 90,5 milióna €.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaRetail Innovations Conference 4.4.2019

Video

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail