volba spotrebitela 450x1017 left

Sieť dm drogerie markt vstupuje na taliansky trh

taliansko dmV skupine patriacej pod dm Rakúsko narástol rozpočet investícií v minulom obchodnom roku o 14 percent na 108 miliónov €, z čoho 90 miliónov bolo investovaných na vybudovanie a modernizáciu pobočkovej siete. Jedným z dôležitých strategických krokov bola aj expanzia do novej krajiny – Talianska.

Čítať ďalej...

Connect Media: Nástroj založený na nákupnom správaní zákazníkov

connect mediadunnhumby, spoločnosť zaoberajúca sa analýzou nákupného správania zákazníkov, prezentovala v týchto dňoch odborníkom z oblasti marketingu a brand managementu zaujímavú službu Connect Media from dunnhumby.

Čítať ďalej...

Globus má v Brne nové obchodné centrum

globus uvod 2017Koncom novembra otvoril Globus v Brne Ivanoviciach nové rodinné obchodné centrum. Prvé a zatiaľ jediné centrum tohto konceptu vzniklo v priestoroch bývalého Baumarktu, ktorý bol doteraz predajňou s tovarom pre dom a záhradu.

Čítať ďalej...

Cez ktoré nákupné triedy prejde v Európe najviac ľudí?

mapic2017Odhaľuje to najnovšia štúdia medzinárodnej poradenskej spoločnosti BNP Paribas Real Estate, ktorú prezentovala na realitnom veľtrhu MAPIC v Cannes.

Čítať ďalej...

Centrum Chodov sa stalo najlepším českým projektom v oblasti obchodných centier

centrum chodov ocenenieNovo rozšírené Centrum Chodov v Prahe bolo otvorené len nedávno, v októbri 2017. Už teraz však zbiera zaujímavé úspechy.

Čítať ďalej...

Globus označuje alternatívne potraviny pre lepšiu orientáciu

oznacenie globusPodľa aktuálnych dát spoločnosti Nielsen, zaznamenali na susednom českom trhu v roku 2016, oproti roku 2015 BIO potraviny a produkty ekologického poľnohospodárstva výrazný nárast predaja.

Čítať ďalej...

Česi a športové tovary. Kde ich najradšej nakupujú?

sportove potreby 2017Tovary súvisiace so športom nakupuje v susednom Česku až 60% zákazníkov. Za nákupom sa vyberajú najčastejšie do maloobchodných reťazcov špecializujúcich sa na šport. Z výsledkov aktuálneho prieskumu „GfK Sports Equipment &Fashion“ vyplýva viacero zaujímavých zistení.

Čítať ďalej...

V Poľsku pribudlo obchodné centrum VIVO! Prilákať chce aj Slovákov

krosnoRakúsky investor, spoločnosť IMMOFINANZ, otvorila v Poľsku nové obchodné centrum VIVO! Vzniklo v meste Krosno, ktoré je vzdialené len 35 km od hraníc so Slovenskom. Predpokladá sa preto, že dôležitou cieľovou skupinou budú aj slovenskí zákazníci. Nákupy v Poľsku sú totiž medzi našincami stále vyhľadávané.

Čítať ďalej...

Onedlho otvorí svoje brány rozšírené centrum Chodov

Centrum Chodov 002Expanzia známeho a medzi zákazníkmi obľúbeného Centra Chodov v Prahe, ktorú realizuje developer Unibail-Rodamco a v rámci ktorej sa rozrastie zo súčasných takmer 61 000 m2 na viac ako 100 000 m2, sa blíži k cieľu.

Čítať ďalej...

Freeport Fashion Outlet mení podobu. Aktuálne prebieha celkový remodeling

freeportNákupné centrum Freeport Fashion Outlet neďaleko českého Znojma, ktoré je obľúbené aj medzi zákazníkmi zo Slovenska, pristúpilo k celkovému remodelingu. V súčasnosti ponúka v 75 predajniach viac ako 250 svetových módnych značiek. Do centra denne zavíta 4 až 10 tis. návštevníkov.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonaVideo

Retail in Detail/New Customer Journey 2017


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail