Slovak superbrands award

Ovplyvňujú deti svoje matky pri nákupoch?

deti obchod maly perexAbsolútna väčšina matiek je pri nákupoch potravín aspoň občas sprevádzaná svojimi deťmi. Najčastejšie pri nákupoch mamám „pomáhajú“ menšie deti.

Čítať ďalej...

Do strednej Európy prišlo v minulom roku 82 nových značiek

značky 2018 maly perexZ toho 12 prišlo na Slovensko (Česko 31, Poľsko 22, Maďarsko 17). Viac ako do Českej republiky neprišlo ani do Ruska, kde v minulom roku zaznamenali dvadsať nových svetových značiek.

Čítať ďalej...

Susedné Česko je lídrom v predaji potrieb pre zvieratá

friends of pet 2018 mPredaje tovarov z kategórie Pet food na českom trhu dynamicky rastú. Týka sa to maloobchodných reťazcov, aj internetových obchodov.

Čítať ďalej...

Nové centrá STOP SHOP pribúdajú najmä v Srbsku, v Poľsku sa rozširuje OC VIVO!

stop shop 2018 mViac ako 120 miliónov zákazníkov navštívilo v roku 2017 retailové nehnuteľnosti spoločnosti IMMOFINANZ. Objekty STOP SHOP a VIVO! ponúkajú spolu približne 800.000 m2 prenajímateľnej plochy.

Čítať ďalej...

Kamenné predajne lákajú nájomcov aj napriek rastu predajov v e-shopoch

cesko najomne 2018 mTržby z predajov prostredníctvom internetu v Českej republike narástli vlani o 18 %. V tomto roku by mali podľa kvalifikovaných odhadov akcelerovať medzi 15-20%. Rastú však aj tržby v obchodných centrách, kamenných predajniach a retail parkoch.

Čítať ďalej...

ROSSMANN zmodernizuje predajne v Česku. Mení aj slogan

rossmann predajna mSieť drogérií ROSSMANN pokračuje v raste. Rok 2017 zakončil koncern obratom vo výške 9 mld € a zaznamenal tak celkový nárast zisku o 6,8 %. V tomto roku plánuje nemecký drogistický reťazec otvoriť 230 nových pobočiek a počíta s investíciami vo výške až 210 mil. €.

Čítať ďalej...

Alza.cz otvára v Prahe pilotnú prevádzku samoobslužnej predajne budúcnosti

alza buducnost uvodVýznamný hráč internetového trhu prichádza so zaujímavým konceptom - predajňou budúcnosti. Predajne, časom ich má byť viac, chcú zastrešiť extrémne rýchle nakupovanie, zaručiť neobmedzené otváracie doby a celkovo doposiaľ nevídaný nákupný komfort. Nepoznané tu samozrejme majú byť zástupy čakajúcich zákazníkov.

Čítať ďalej...

Sieť dm drogerie markt vstupuje na taliansky trh

taliansko dmV skupine patriacej pod dm Rakúsko narástol rozpočet investícií v minulom obchodnom roku o 14 percent na 108 miliónov €, z čoho 90 miliónov bolo investovaných na vybudovanie a modernizáciu pobočkovej siete. Jedným z dôležitých strategických krokov bola aj expanzia do novej krajiny – Talianska.

Čítať ďalej...

Connect Media: Nástroj založený na nákupnom správaní zákazníkov

connect mediadunnhumby, spoločnosť zaoberajúca sa analýzou nákupného správania zákazníkov, prezentovala v týchto dňoch odborníkom z oblasti marketingu a brand managementu zaujímavú službu Connect Media from dunnhumby.

Čítať ďalej...

Globus má v Brne nové obchodné centrum

globus uvod 2017Koncom novembra otvoril Globus v Brne Ivanoviciach nové rodinné obchodné centrum. Prvé a zatiaľ jediné centrum tohto konceptu vzniklo v priestoroch bývalého Baumarktu, ktorý bol doteraz predajňou s tovarom pre dom a záhradu.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail