Polovica Rakúšanov využíva Amazon Prime

onlineRakusko mRakúski spotrebitelia nakupujú offline, ale s obľubou aj online. Najčastejšie využívaným obchodníkom pre online nákupy je v tejto krajine Amazon, rakúsky Shöpping.at je až na 7. mieste.

Čítať ďalej...

12 odporúčaní pre efektívnejšiu in-store komunikáciu pri predaji kozmetiky

POPAIkozmetikafoto mZo štúdie Shop! Global Network & POPAI Storedits Skin Care, Make-Up & Cosmetics vyplynulo niekoľko zaujímavých postrehov, ktoré sa zídu pri tvorbe POP materiálov v kategórii kozmetiky a starostlivosti o pleť.

Čítať ďalej...

Na veľtrhu EuroShop ocenili najzaujímavejšie koncepty predajní

uvod ceny mUplynulý víkend odovzdávala odborná porota cenu EuroShop RetailDesign Award 2020 (ERDA). Kto ju získal? 

Čítať ďalej...

Globus otvoril v Prahe unikátny koncept Fresh

globus fresh mMenší koncept Globus Fresh pribudol v pražskom Pankráci. Pod jednou strechou ponúka koncentráciu gastronómie, čerstvých pultov a predajne čerstvých potravín.

Čítať ďalej...

Pre MERKUR sú lokálne produkty srdcovou záležitosťou

Poettschacher Paul mTýždenne obslúžia 1,3 milióna zákazníkov. Tí u nich nájdu viac než 20 tisíc produktov a využiť môžu aj netradičné zákaznícke služby. Mnohé ich predajne si obľúbili aj slovenskí zákazníci a realizujú v nich nákupy potravín.

Čítať ďalej...

Európania využívajú častejšie platby pomocou nositeľných zariadení

inteligentnehodinky mHolandsko je na vrchole rebríčka krajín s najvyšším počtom platieb nositeľnými zariadeniami ako sú napríklad smart hodinky, prstene alebo náramky. Prvú trojicu rebríčka dopĺňajú Veľká Británia a Švajčiarsko.

Čítať ďalej...

Riešenie „poslednej míle“ sa stáva prioritou

picture from the air 300x200Ešte nedávno považovalo viacero e-shopov dodávku objednaného tovaru k spotrebiteľovi za niečo, čo sa ich netýka a je to skôr záležitosť zmluvných partnerov. Aj to sa ale mení.

Čítať ďalej...

Hongkong kraľuje rebríčku najdrahších nákupných ulíc

nakupnaulicaprieskum mZ nových údajov spoločnosti Cushman & Wakefield vyplýva, že Causeway Bay v Hongkongu sa udržala na čele rebríčka najdrahších nákupných ulíc na svete, kým londýnska New Bond Street získala titul najdrahšej európskej lokality.

Čítať ďalej...

Brexit: V britských e-shopoch môže prestať nakupovať väčšina Európanov

hrozbabrexit2019 mHrozbu brexitu bez dohody sa podarilo oddialiť. Napriek tomu, že Veľká Británia získala čas na schválenie dohody s Európskou úniou do konca januára budúceho roka, situácia ostáva naďalej nejasná.

Čítať ďalej...

Omnichannel sa stáva nevyhnutnosťou

omnichannel2019 mMaloobchodné firmy sa čoraz viac snažia ponúknuť spotrebiteľom možnosť nakupovať kdekoľvek a kedykoľvek, podľa ich osobného výberu.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail