DPD group a Geis sa dohodli na prevzatí balíkových služieb v Česku a na Slovensku

geispredaj mSkupina Geis predáva svoje spoločnosti zamerané na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPD group. Predaj podlieha schváleniu protimonopolných autorít.

Čítať ďalej...

Zákazníci si nechávajú nákupy na poslednú chvíľu

nakupyposledne2019 mDlhodobé sledovanie nákupných návykov spotrebiteľov ukazuje, že vianočné nákupy si väčšina z nich necháva až na december. A to aj napriek marketingovým stimulom akým je Black Friday.

Čítať ďalej...

Brexit: Podnikatelia majú na prípravu už iba niekoľko dní

brexitnovy mFirmy, ktoré chcú naďalej obchodovať so Spojeným kráľovstvom, sa musia pripraviť na nové povinnosti. Odkladať ich na poslednú chvíľu sa nemusí vyplatiť.

Čítať ďalej...

Alza.cz testuje REPETEBOX

repetebox mInternetový predajca Alza.cz testuje opakovane použiteľný prepravný obal spoločnosti RepeteBox. Chce tak podporiť myšlienku mladých inovátorov, ktorí vyvinuli špeciálnu schránku na prepravu tovarov.

Čítať ďalej...

DPD spustila webovú aplikáciu na posielanie balíkov

dpd2019 mMalé firmy a súkromné osoby tak môžu rýchlo a jednoducho posielať zásielky bez toho, aby museli mať dopredu uzavretú zmluvu s kuriérskou spoločnosťou. V aplikácií stačí vyplniť základné údaje o zásielke, kuriér balík vyzdvihne a doručí adresátovi.

Čítať ďalej...

Lidl zvyšuje dôraz na ekologickejšie fungujúcu logistiku

lidlkamion mDo flotily vozidiel zásobujúcich tovarom predajne tohto reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý nevytvára takmer žiadne emisie.

Čítať ďalej...

Na rozvoz tovarov začínajú byť viac využívané aj bicykle

elektrorozvoz2019 mAlza.cz testuje na Slovensku rozvoz tovaru pomocou nákladných elektrobicyklov. Novú službu spustil e-shop minulý rok na jeseň najskôr v centre Bratislavy, kde v pilotnej prevádzke dokázal doručiť cca 300 zásielok mesačne.

Čítať ďalej...

Až 75% spoločností verí, že investovanie do pozemnej prepravy má priamy vplyv na rast spoločnosti

dhl mVývoj v transportnom sektore je ovplyvnený trendmi, ako je napríklad prudký rast v oblasti e-commerce, pokračujúca urbanizácia trhov a technológii, ako je spracúvanie súborov údajov a digitalizácia.

Čítať ďalej...

Gebrüder Weiss rozširuje služby doručovania do domácností aj na Slovensku

gedbruder weiss mLogisti rozšírujú doručovanie koncovému zákazníkovi pod názvom GW pro.line home vo viacerých krajinách východnej Európy, okrem Slovenska, v Českej republike, Chorvátsku a Maďarsku. Služby dobre etablované na rakúskom trhu sú tak odteraz dostupné aj na ďalších trhoch.

Čítať ďalej...

Distribučný partner on line predaja dm drogerie je Geis

geis dm maly perexPrepravná a logistická spoločnosť Geis je výhradným distribučným partnerom v oblasti online predaja tejto spoločnosti pre Slovensko aj Česko. Online predaj bol spustený v oboch krajinách.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail