Slovensko je na vrchole európskeho rebríčka spotreby

nielsen 2017 spoZ aktuálne zverejnených údajov štúdie Growth Reporter globálnej výskumnej agentúry Nielsen vyplýva, že v európskom regióne sa v roku 2016 ceny rýchloobrátkového tovaru (FMCG) v maloobchode priemerne zvýšili o 1%, čo je najpomalší rast za posledných 6 rokov.

Čítať ďalej...

Digitalizácia mení zaužívané spôsoby práce

ludske zdroje 2017Neuplynie deň, kedy by sme nepočuli správy o tom, ako digitalizácia, umelá inteligencia alebo virtuálna realita zasahujú do pracovného prostredia. Spoločnosť ManpowerGroup prezentovala na Svetovom ekonomickom fóre v Davose výsledky svojho najnovšieho prieskumu „Skills revolution“. Vyhliadky pre obchod sú mimoriadne priaznivé.

Čítať ďalej...

Mesiac čo mesiac končíte v mínuse? Nemusí to tak byť

platobna neschopnost 201Podnikateľský subjekt sa ľahko, možno ani nevie ako, môže dostať do stavu druhotnej platobnej neschopnosti. Nemôže uhrádzať svoje záväzky, pretože ani jemu neplatia jeho zákazníci či obchodní partneri. Ako tento problém riešiť, poradí odborník.

Čítať ďalej...

Nezabudnite na novú oznamovaciu povinnosť v oblasti daní

nove daneOd marca 2017 podliehajú spoločnosti, ktoré sú súčasťou medzinárodnej skupiny s konsolidovanými výnosmi za skupinu minimálne 750 mil. €, tzv. country by country reportingu (CbCR).

Čítať ďalej...

Chodia vám úhrady faktúr neskoro? Bráňte sa!

zadlzenie eos1Prípadov, kedy sa neplnia záväzky v stanovej lehote, je nielen na Slovensku, ale celkovo aj v Európe nespočetne veľa.
To, čo sa dá odložiť, sa skrátka odkladá. A platí to aj v prípade úhrad faktúr; obchodní partneri si poväčšine svoje záväzky neplnia v stanovenej lehote.

Čítať ďalej...

Mastercard Obchodník roka 2016: V kategórii Cena verejnosti vedie Lidl

obchodnikroka 2017Už štvrtý rok môžu zákazníci hlasovať v kategórii Mastercard Obchodník roka 2016 – Cena verejnosti a prejaviť tak sympatie svojmu najobľúbenejšiemu obchodníkovi.

Čítať ďalej...