volba spotrebitela 450x1017 left

Retail Summit 2018: Hľadanie rovnováhy na novom trhu

retail summit2018Maloobchodný trh sa vyznačuje množstvom protichodných trendov – technológie zásadne menia biznis, ale súčasne o úspechu viac ako inokedy rozhodujú ľudia. Bez globálneho know-how a peňazí sa ťažko víťazí, ale retail je stále čisto lokálny biznis.

Čítať ďalej...

Online letáky sú stále populárnejšie

letakomat malyViaceré štatistiky ukazujú, že na internete trávime čoraz viac času. Nejde pritom len o sociálne siete. Intenzívnejšie než v minulosti hľadáme aj informácie, ktoré nám uľahčia bežné činnosti, napríklad nakupovanie.

Čítať ďalej...

Zákazníci neplatia. Čo mám robiť?

meskane platby2017Na Slovensku je až 23 % prípadov, kedy dochádza k úhradám faktúr neskoro, 4 % neplatia vôbec.

Čítať ďalej...

Zákazníci sa cítia dobre tam, kde je jedinečná atmosféra

milos tomanTradiční konzervatívni obchodníci by sa mali prebudiť z rutinných návykov. Zaužívané postupy už nezodpovedajú súčasnej realite. Nákupné správanie sa mení. Súčasní zákazníci napríklad dúfajú, že až v predajni dostanú nápad, čo si majú kúpiť na desiatu alebo uvariť na večeru. Obchodníci by ich mali inšpirovať a vytvárať pre nich jedinečnú atmosféru.

Čítať ďalej...

Budovanie nových nákupných centier bude pokračovať aj v roku 2018

terminal BBVýstavba nákupných centier v Európe v prvej polovici roka 2017 vzrástla. Celkovo na 160,8 mil. metrov štvorcových.

Čítať ďalej...

Aká bude ekonomika budúcnosti?

intraco special 2017Konferencia INTRACO Special 2017, ktorá sa uskutočnila 17. októbra 2017 v hoteli Holiday Inn v Bratislave načrtla nové možnosti ako rozvíjať obchodné a marketingové aktivity v prospech podnikateľskej sféry, zákazníka i celej spoločnosti. Na 18. ročníku konferencie sa stretli zástupcovia domácich a nadnárodných obchodných sietí, dodávateľských spoločností, prieskumných agentúr aj akademickej pôdy.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonaVideo

Retail in Detail/New Customer Journey 2017


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail