6 mýtov o procuremente a prečo im neveriť

fotoprocur mNákupcovia vo firmách sa často stretávajú s predsudkami, ktoré limitujú ich prácu a vedú k spomaleniu zavádzaných inovácií. Týkajú sa nevyhnutných schopností zamestnancov týchto oddelení, vytvárania vzťahov s dodávateľmi, zavádzaných procesov i úlohy v managemente.

Čítať ďalej...

Transparentnejšie potraviny s netFOOD

lubos mudrak mSledovanie pôvodu potravín a samotná cesta produktu k spotrebiteľovi, podpora regionálnych producentov a farmárov, v neposlednom rade otázka neplytvania potravinami. To je príznačné pre systém netFOOD. Rozprávali sme sa s jeho autorom, Ľubošom Mudrákom, konateľom spoločnosti BioFutura s.r.o.

Čítať ďalej...

Nezaplatenie faktúr ohrozuje existenciu firmy

altradius mMnoho firiem má nevymožiteľné faktúry Ich nezaplatenie priamo vplýva na ďalšie fungovanie firmy. Riešením je napríklad poistenie pohľadávok.Tomáš Mezírka z poisťovne Atradius tvrdí, že mnohé slovenské firmy však na to zabúdajú.

Čítať ďalej...

Technológie vybavia do 10 rokov dve tretiny komunikácie so zákazníkmi

sasfoto mV nasledujúcej dekáde očakáva väčšina ľudí nástup virtuálnych asistentov, hologramov, systémov virtuálnej reality aj doručovanie tovarov dronmi. Slovenské firmy však v prijímaní technológií nedržia so spotrebiteľmi krok.

Čítať ďalej...

Jedinou istotou v oblasti retailu je zmena

kauflandremodeling mLetmý pohľad na súčasný retail aj nezainteresovanému spotrebiteľovi naznačuje, že nastáva zmena. V on-line priestore sú zmeny síce menej viditeľné, no dejú sa napríklad na úrovni zlepšovania analytických nástrojov a presnejšieho cielenia ponúk.

Čítať ďalej...

Nižšia DPH na potraviny? Áno, ale...

nizsiadph mNárodná rada SR prijala 17. septembra 2019 novelu zákona o dani z pridanej hodnoty, podľa ktorej sa znížená DPH vo výške 10 percent, zo súčasných 20 percent, rozšíri od januára 2020 na ďalšie potraviny. Dokonca sa bude vzťahovať aj na čerstvé pečivo do hmotnosti od 40 do 50 gramov.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail