Maloobchodný trh prechádza veľkou transformáciou

stanislav zrcekDiebold Nixdorf, inovátor pre väčšinu z TOP 25 globálnych maloobchodných reťazcov, je nositeľom inovácií a aktívne reaguje na nové trendy. Tie najdôležitejšie zhrnul Stanislav Zrcek, general manager spoločnosti Diebold Nixdorf pre ČR, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.

Čítať ďalej...

Je lepšie požiadať o odpustenie než o dovolenie

uvod RD2017Prvá tohtoročná špecializovaná konferencia z radu Retail in Detail sa uskutočnila 28.3.2017 v mimoriadne inovatívnom prostredí – v novo revitalizovanej priemyselnej HALE C Balabenka v Prahe. Odborný portál RETAIL magazin.sk bol jedným z mediálnych partnerov podujatia.

Čítať ďalej...

Riešiť inkaso pohľadávok len vlastnými silami sa neoplatí

inkasoZdĺhavá komunikácia s dlžníkmi, upomienky, ktoré nezaberajú, ťažkopádne súdne procesy – to všetko bráni podnikateľom dostať sa k peniazom, ktoré im patria.

Čítať ďalej...

Obchod s potravinami je neustály boj

p.konstiakOdvážnym však šťastie praje. Tu niekde začína aj príbeh človeka, úspešného podnikateľa, akademika, diplomata a prezidenta Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, Ing. Pavla Konštiaka, PhD.

Čítať ďalej...

Slovensko je na vrchole európskeho rebríčka spotreby

nielsen 2017 spoZ aktuálne zverejnených údajov štúdie Growth Reporter globálnej výskumnej agentúry Nielsen vyplýva, že v európskom regióne sa v roku 2016 ceny rýchloobrátkového tovaru (FMCG) v maloobchode priemerne zvýšili o 1%, čo je najpomalší rast za posledných 6 rokov.

Čítať ďalej...

Digitalizácia mení zaužívané spôsoby práce

ludske zdroje 2017Neuplynie deň, kedy by sme nepočuli správy o tom, ako digitalizácia, umelá inteligencia alebo virtuálna realita zasahujú do pracovného prostredia. Spoločnosť ManpowerGroup prezentovala na Svetovom ekonomickom fóre v Davose výsledky svojho najnovšieho prieskumu „Skills revolution“. Vyhliadky pre obchod sú mimoriadne priaznivé.

Čítať ďalej...