Veľtrhy pre obchodníkov s módou STYL a KABO otvoria opäť svoje brány

styl kabo leto2017Tradičné a medzi obchodníkmi obľúbené veľtrhy módy STYL a KABO sa konajú už 25 rokov. Prebehnú v Brne, od 19.- 21.8. a za účasti 780 značiek. Odborný portál RETAIL magazin.sk je jedným z mediálnych partnerov podujatia.

Čítať ďalej...

Nechcú vám platiť odberatelia? Základom je dobrá zmluva

dodavatelia zmluvyAk sa chcete v budúcnosti vyhnúť prípadným sporom, je dôležité, aby ste mali pri rozbehu vášho podnikania vypracovanú kvalitnú obchodnú zmluvu.

Čítať ďalej...

Nezabudnite na nový energetický audit

energeticky auditFirmy, ktorých sa od roku 2014 týka povinnosť absolvovať pravidelne energetický audit, by sa mali začať pripravovať na jeho obnovenie. Audit je totiž platný len štyri roky.

Čítať ďalej...

10 kľúčových faktov, ktoré by ste mali vedieť o GDPR

GDPRBudúci rok začnú v EÚ platiť nové pravidlá o ochrane osobných dát. Na čo by sa mali firmy a organizácie už teraz sústrediť?

Čítať ďalej...

Vek pohľadávky hrá dôležitú úlohu

terminy splatkyČím je pohľadávka staršia, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa danému oprávnenému subjektu podarí získať finančné plnenie. Treba vopred myslieť aj na premlčacie doby.

Čítať ďalej...

Je držanie prebytku skladových zásob efektívne?

prebytok zasobAk chcete prekonať obmedzenia, ktoré limitujú vašu predajňu v dosahovaní lepších výsledkov, zamerajte sa na oblasť fyzického (interného) obmedzenia. To dokážete najlepšie ovplyvniť.

Čítať ďalej...