Lucia DovalováLucia Dovalová

Poštová banka

Slovensko je siedmou najlacnejšou krajinou únie

Takmer každého z nás zaujímajú ceny tovarov v obchodoch, či ceny služieb. Tie totižto zvykneme porovnávať s cenami v iných krajinách, kam cestujeme na dovolenky, výlety, resp. so susednými krajinami, kde často vyrážame za nákupmi. Práve preto sme sa pozreli na to, aká je celková cenová hladina u nás a v ostatných európskych krajinách. Vychádzali sme z najnovších údajov Eurostatu za rok 2018.

 

Čítať ďalej...

Čo sa podpísalo pod rast spotrebiteľských cien u nás v roku 2017?

Zatiaľ čo naša krajina počas celého roka 2016 prechádzala ešte obdobím deflácie, teda obdobím, kedy ceny tovarov a služieb vrátane potravín v obchodoch klesali, tak už počas roka 2017 mala inflácia stúpajúcu tendenciu. A tak kým spotrebiteľské ceny v roku 2016 sa medziročne v priemere znížili o -0,5 %, tak v uplynulom roku už naopak rástli v priemere o 1,3 %.

Čítať ďalej...

Bude záver roka pre obchodníkov úspešný?

V prvej polovici tohto roka dosiahli tržby maloobchodníkov Slovensku viac ako 10 mld. €. Pri prepočte na jedného obyvateľa to vychádza tak, že každý z nás nechal za úvodných 6 mesiacov tohto roka v maloobchodnej sieti približne 1 840 €. Kde alebo na čo míňame najviac peňazí?

Čítať ďalej...

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW