COOP Jednota otvorila prvý supermarket inšpirovaný ľudovým umením

Vzťah k histórii a tradíciam vyzdvihla maloobchodná sieť COOP Jednota aj vo svojej najnovšej predajni. Dizajn supermarketu v Detve odráža silné kultúrne dedičstvo regiónu, folklór a ľudové umenie cítiť od prvého kroku.

 

coop jednota krupina


Zákazníci sa okrem zážitku z nakupovania môžu tešiť aj na pestrý výber slovenských potravín a moderné technologické inovácie.


„Nová predajňa vystihuje našu obchodnú filozofiu, prepája moderné prvky a technologické novinky s úctou k našim tradíciam. Pestrú ponuku tvoria predovšetkým kvalitné slovenské potraviny doplnené o atraktívnu ponuku od lokálnych dodávateľov. Po každej stránke teda napĺňame očakávania aj najnáročnejších zákazníkov. Osobne ma veľmi teší, že práve tu pod Poľanou, zároveň dizajnom predajne vzdávame úctu ľudovému umeniu, ktoré je nenahraditeľnou súčasťou našej minulosti,“ uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.


Nielen interiér, ale aj exteriér predajne je inšpirovaný detvianskym folklórom a dodáva supermarketu iný rozmer. „Pri projektovaní sme mysleli na to, aby sme supermarket čo najviac priblížili ľudom, ktorí tu žijú. Nechceme robiť neosobné priestory, ale predajne s príbehom, kde sa zákazník cíti príjemne, pretože nakupovanie má byť zážitkom. V tomto prípade nám veľmi pomohla asistencia pani Smilekovej z Detvianskeho ľudového umenia, ktorá v meste Detva zachováva silný historický odkaz tohto regiónu svojimi ručne vyrábanými krojmi a folklórnymi predmetmi. Teším sa, že sa na Slovensku posúvame v retaile každým rokom ďalej,“ zdôraznil Adrián Trojanovič, dizajnér predajne.


Prevádzka je vybavená LED televízormi a elektronickými cenovkami v sekcii ovocia a zeleniny či samoobslužnými pokladňami. Nechýba kiosk, na ktorom si zákazníci môžu vyhľadať informácie o tovaroch, aktuálnych akciách alebo výške zliav na ich karte.


Supermarket s rozlohou 656 m2 otvorilo spotrebné družstvo COOP Jednota Krupina, ktoré prevádzkuje 147 predajní v 11 okresoch Slovenska a zamestnáva takmer tisíc ľudí.


Zákazníci môžu nakupovať v novom supermarkete počas pracovného týždňa od 6:00 do 19:00, v sobotu od 6:00 do 15:00 a v nedeľu od 7:00 do 12:00 hod.


Zdroj: COOP Jednota Krupina

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk