EuroCIS 2019: Netradičná 24-hodinová predajňa

Je nakupovanie 24 hodín denne, 7 dní v týždni možné len na internete? Unikátny koncept 24 hodinovej predajne z dielne Wanzl, ktorý bol dlhú dobu iba snom kamenných obchodov, sa stal skutočnosťou.

 

wanzl koncept v

To, ako by takáto predajňa mohla vyzerať, predstaví Wanzl na veľtrh EuroCis 2019 v stánku B 04 v hale 10 vzorovo pre drogériu. Formát predajne je už možné ekonomicky a technicky prispôsobiť a realizovať aj v iných odboroch. Ako takáto predajňa funguje?


Vstup do predajne


Vďaka plne automatickej kontrole vstupu Galaxy Gate začína nákupný zážitok hladko. Zákazník vstupuje do predajne po naskenovaní QR kódu v aplikácii prevádzkovateľa alebo cez čiarový kód na zákazníckej karte. Prípadne je na informáciách možné získať informácie o prístupe.


Systém automaticky zaznamená číslo zákazníka. Pokiaľ je všetko v poriadku, otvoria sa softvérovo riadené výkyvné ramená z tvrdeného bezpečnostného skla. Do sériového programu tohto vstupného zariadenia patria samostatné a tandemové priechody s bezbariérovým prístupom pre osoby na invalidnom vozíku a detské kočíky. Štýlový vstup zaručuje dizajn Galaxy Gate vyznamenaný cenou German Desing Awards 2016.


Self scanning a self checkout


Po nákupe ide zákazník k pokladnici Tam sa automaticky otvorí Galaxy Port a cesta k pokladničnému stolu Wanzl s self scanningom je voľná. Vďaka inteligentnej konštrukcii vedie zákazníka jasne a funkčne k požadovanému skenovaniu. O podrobnostiach skenovacieho procesu sa môže zákazník informovať pri informačnej veži.


Všetok tovar sa umiestni na pokladničný pás a digitálne sa zaznamená. Proces skenovania sa spustí po identifikácii zákazníka prostredníctvom aplikácie. Počas skenovania bude zrušená ochrana tovaru. Pred ukončením zvolí zákazník preferovanú platobnú metódu, ako EC alebo kreditnú kartu, Paypal alebo mobilnú platbu a čiastku uhradí. Pokiaľ zákazník opustí pobočku bez zaplatenia, spustí sa alarm.


Nový Wanzl self checkout efektívne bráni manipuláciám a podvodom. Integrovaná váha v mieste pre položenie tašiek preverí, či skenovaný tovar súhlasí so zabaleným tovarom. Pri alternatíve self scanning si skenujú zákazníci nakúpený tovar sami. Veľká dotyková obrazovka umožňuje optimálny prehľad o zaznamenanom tovare a prevádza zákazníka následným procesom platenia.


Systém 24-hodinovej predajne realizovala spoločnosť Wanzl pre značku Würth v pobočke vo Vöhringene už počas jari minulého roka.


Zdroj a vizualizácia: Wanzl

 

PR

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail