kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Sieť dm drogerie markt vstupuje na taliansky trh

taliansko dmV skupine patriacej pod dm Rakúsko narástol rozpočet investícií v minulom obchodnom roku o 14 percent na 108 miliónov €, z čoho 90 miliónov bolo investovaných na vybudovanie a modernizáciu pobočkovej siete. Jedným z dôležitých strategických krokov bola aj expanzia do novej krajiny – Talianska.


Začiatkom mája 2017 bola sprevádzkovaná centrála dm v San Giovanni Lupatoto vo Verone. Aktuálne zamestnáva dm Taliansko 51 ľudí a začiatkom decembra boli otvorené už aj prvé filiálky. Veľká expanzia do šiestich severných talianskych regiónov sa však začne až na jar 2018. V najbližších troch rokoch plánuje dm drogerie markt otvoriť v tejto krajine až 100 filiálok.


K 30. septembru 2017 mal koncern dm v 13 krajinách spolu 3 464 filiálok. Najviac ich je v Nemecku, je to až 1 892 filiálok, a v Rakúsku, 391 filiálok. Nasleduje Maďarsko s 259 filiálkami, Česko ich má 224, Chorvátsko 157. Zvyšné krajiny (mimo Slovenska) majú menej ako sto filiálok.


Súhrnný obrat celej skupiny patriacej pod rakúsku dm drogerie markt predstavuje 2,4 mld. €, čo znamená medziročný nárast o viac ako 8 percent, pričom materská firma z Rakúska sa na tomto obrate podieľala sumou 904 miliónov €.
Podiel dcérskych spoločností na celkovom obrate skupiny zastrešenej dm drogerie markt Rakúsko tak predstavuje viac ako 62 percent. Percentuálny rast sa prejavil aj na súhrnnom obrate celého koncernu dm (zahŕňa 13 krajín vrátane Nemecka), ktorý sa oproti minulému roku zvýšil o takmer 5,7 percenta na 10,259 mld. € a prvýkrát v histórii dm prekonal hranicu 10 miliárd.


Zdroj: dm drogerie markt

Foto: redakcia 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail