Onedlho otvorí svoje brány rozšírené centrum Chodov

Centrum Chodov 002Expanzia známeho a medzi zákazníkmi obľúbeného Centra Chodov v Prahe, ktorú realizuje developer Unibail-Rodamco a v rámci ktorej sa rozrastie zo súčasných takmer 61 000 m2 na viac ako 100 000 m2, sa blíži k cieľu.


Nové Centrum Chodov sa stane jedným z najväčších nákupných centier v Českej republike a prinesie celú škálu novátorských, na českom trhu unikátnych, konceptov. Verejnosti bude kompletne sprístupnené 11. októbra 2017. Slávnostné otvorenie budú sprevádzať veľkolepé oslavy, originálny program aj akcie pre verných zákazníkov.

 

Stavebné práce prebiehajú podľa plánu – a to nielen v novej prístavbe, ale aj v existujúcej časti centra, ktorá taktiež prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Za dizajnom exteriérov nového Centra Chodov je britské architektonické štúdio Benoy, za interiér je zodpovedná firma Saguez & Partners.


Čo nové pribudne?


Nové Centrum Chodov prinesie viac ako 300 predajní, vrátane inovatívneho konceptu Designer Gallery ™, zóny prezentujúce v netradičnom dizajnovom prostredí zahraničné a lokálne prémiové značky. Srdcom tejto inšpiratívnej časti bude tzv. concept store Czech Labels & Friends, kde budú umiestnené desiatky českých značiek a autorských kolekcií návrhárov. Svoje zastúpenie tu tiež bude mať víťaz reality show The Way, prostredníctvom ktorej chce Centrum Chodov podporiť mladých odevných dizajnérov. Tomu najlepšiemu poskytne popri možnosti prezentácie svojej kolekcie v Designer Gallery ™ tiež finančnú podporu k naštartovaniu vlastnej značky a vytvoreniu prosperujúceho biznis modelu s lokálnou udržateľnou módou. Všetko doplní rad nadštandardných služieb, animácie a workshopy pre módnu komunitu.


Spolu s otvorením nového Centra Chodov súčasne zaháji prevádzku taktiež multiplex Cinema City. So svojimi 18 sálami využívajúcimi najnovšie digitálne technológie, vrátane troch VIP sál s luxusnými službami a jednou 4DX kinosálou, sa stane najmodernejším multiplexom v Českej republike. Filmy v ňom bude môcť súčasne sledovať viac ako 2600 divákov. Ďalšia reštaurácia, ktorá doplní už teraz bohatú ponuku rozľahlej zóny bude Grand Kitchen.

 

Prestížne ocenenie


Už v priebehu stavebných prác tento projekt obdržal prestížne ocenenie za trvalú udržateľnosť vo fáze dizajnu, a to prostredníctvom certifikátu BREEAM s klasifikáciou Excellent. Vlastník centra tak dodržal svoj dlhodobý záväzok, ktorým je čo najekologickejší prístup k svojim nehnuteľnostiam. Unikátnosť tohto výsledku tkvie predovšetkým v tom, že ide o prvé nákupné centrum v Českej republike, ktoré bolo v tejto fáze hodnotené tak pozitívne.

 

V celkovom súčte získalo Centrum Chodov viac ako 75 % možných bodov. Najvyšší počet bodov dosiahol projekt v rámci kritéria riadenie procesov, kde bol ocenený 96 bodmi zo 100 možných. Pozitívne bola hodnotená tiež práca s vodou a oblasť ekológie a využitie pozemku.


Ziskom certifikátu naviazala skupina Unibail-Rodamco na obdobné ocenenie, ktoré obdržala po rekonštrukcii Centra Černý Most, ktoré taktiež vlastní. Ďalšia certifikácia BREEAM čaká Centrum Chodov za rok po kompletnom dokončení stavby.


Pripravil: pk
Zdroj a foto: Unibail-Rodamco, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona



Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail