LG Electronics predstavuje budúcnosť nakupovania v Alza showroome

alza showroomOjedinelý projekt pripravila pre zákazníkov značka elektroniky LG Electronics. Na ploche 42 m2 v pražskom Alza showroome vytvorila plne funkčný shop in shop, ktorý spolu prezentuje hneď niekoľko typov produktov čiernej a bielej techniky. A to v luxusnej a plne interaktívnej podobe.


„Celý projekt je netradičný. Chceli sme využiť zaujímavý priestor ktorý sa nám ponúkal, a zároveň na jednom mieste prezentovať širokú škálu našich produktov takým spôsobom, ktorý nie je vidieť nikde inde,“ vysvetľuje Roman Moudrý, GMT manažér zo spoločnosti LG Electronics CZ. Spektrum je skutočne rozsiahle – zákazníci si môžu v priestorovom vystavení prezrieť rôzne domáce spotrebiče, ale predovšetkým televízie s najpokročilejšou OLED technológiou.


Projekt je výsledkom niekoľkomesačnej spolupráce so spoločnosťou DAGO, ktorá pre LG Electronics vystavenie navrhla a vytvorila. Podľa Miloslava Odehnala z DAGO, reflektujú najnovšie trendy v požiadavkách, ktoré zákazníci na moderné predajne kladú.


„Kvalitné a vizuálne zaujímavé prevedenie je už dnes samozrejmosťou, nutné je nakupujúcich osloviť aj inak. Všetky vystavené produkty si je možné dôkladne prehliadnuť a vyskúšať, sú totiž plne funkčné. Napríklad OLED televízie nevisia len tak na stene, zákazník si môže vďaka špeciálnemu výsuvnému systému políc prezrieť aj zadné časti,“ dodáva. Projekt zaujal aj porotcov súťaže POPAI Awards v Paríži, ktorí ju nominovali do finále v kategórii Architektúra komerčných interiérov.


Výsledný koncept shop in shopu je súhrnom množstva inovatívnych prvkov a materiálov, ktoré spolu vytvárajú luxusné prevedenie, aby celok upútal pozornosť a zdôraznil design a imidž vystavených produktov. „Zákazníci na vystavenie reagujú mimoriadne pozitívne, registrujeme vďaka nemu zvýšený záujem o produkty a predovšetkým vyššie predaje,“ vysvetľuje R. Moudrý.


Vystavenie je navrhnuté tak, aby mohlo byť kontinuálne modernizované a na svojom mieste zotrvalo niekoľko rokov. Menšia realizácia je pre zákazníkov pripravená tiež v Alza showroome v Bratislave.

 

Pripravil: dk
Zdroj a foto: LG Electronics

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona



Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail