Slovak superbrands award

Umožňujú si potrebné veci zapožičať

toux pozicovnaTo, že sme národom domácich majstrov, je všeobecne známy fakt. Obľuba tejto formy trávenia voľného času však rastie aj v západnej Európe. Napríklad v Nemecku si toto tradičné vyplnenie voľného času obľúbili v posledných rokoch aj rodiny z najvyšších vrstiev.


Hobby oblasť sa však spája aj so zaujímavým trendom. Pre tých, ktorí nemajú alebo nemôžu mať doma vlastné náradie či stroje, sú stále viac jasnou voľbou nájomné centrá. Ich počet rastie, hoci hlavne na západ od nás. Funguje takto napríklad spoločnosť Boels Rental, v jej centrách si záujemci môžu náradie a stavebné stroje a vybavenie zapožičať. Od minulého roka sa podieľa na budovaní siete Boels požičovní v Európe aj spoločnosť Touax. V roku 2016 dokončila 6 modulových maloobchodných jednotiek v 5 krajinách, v tomto roku pribudne ďalších 10, počet krajín sa tak rozrastie na 7. V susednom Česku ide o nové nájomné centrá napríklad v Prahe – Chuchli, Ústí nad Labem alebo Ostrave.

 

Spoločnosť Boels Rental je v súčasnosti jednou z najväčších požičovní strojov, náradia a vybavenia s viac ako 390 pobočkami v 11 európskych krajinách. Pre budovanie siete svojich nájomných centier už viac ako 10 rokov využíva modulovú technológiu. Aktuálne expanduje predovšetkým v Česku, na Slovensku a Poľsku. V minulom roku zahájil Boels spoluprácu s výrobcom a dodávateľom modulov, spoločnosťou Touax. Vznikla tak nadnárodná spolupráca dvoch rodinných firiem so zaujímavou históriou a rastom v európskom priestore.

 

Kľúčové požiadavky


Touax je francúzska firma založená v roku 1853, ktorá momentálne pôsobí v 8 krajinách Európy. Boels je holandská firma založená v roku 1977, aktuálne pôsobí v 11 európskych krajinách.


„Nájomné centrá, ktoré pre Boels realizujeme, tvoria vždy typizované jednopodlažné objekty obdĺžnikového tvaru s podlahovou plochou 108 m2, v ktorých sa nachádza nielen predajňa, ale aj zázemie pre zamestnancov. Tieto centrá veľmi často nachádzajú svoje uplatnenie v synergii s DIY marketom v bezprostrednej blízkosti. V každej krajine objekt vždy prispôsobujeme miestnej situácii, náväznosti na okolité objekty a miestnym zvyklostiam a normám, takže sa stavby mierne líšia vo vybavení a realizačnom štandarde. Vzhľadom k funkcii objektu a jeho vybaveniu patria medzi kľúčové požiadavky veľké výklady, kvalitné dvere, zabezpečenie proti lúpeži, zvýšená nosnosť podlahy alebo špeciálne rolovacie brány pre prístup k ploche so stavebnými strojmi. Z hľadiska času ide o veľmi rýchle montážne realizácie, objekt je na mieste zostavený behom 3 dní“, uvádza Jan Petr, riaditeľ pre export a marketing spoločnosti Touax.

 

Jednoduchší jednotný koncept


Prvú realizáciu modulovej stavby pre Boels dokončil Touax v apríli minulého roka. Stala sa ňou požičovňa náradia a strojov v pražskej Chuchli, ktorá sa nachádza na parkovisku DIY marketu. Zatiaľ poslednou dokončenou realizáciou je potom požičovňa v Ústí nad Labem, ktorá bola otvorená 15. mája. Tá je prepojená cez dvojkrídlové dvere so susediacou halou, ktorá slúži k opravám väčšej mechanizácie.


„Vzhľadom k tomu, že intenzívne budujeme sieť pobočiek po celej Európe, veľmi často v blízkosti a synergiou s DYI marketmi, je pre nás dôležité pracovať s jednotným a premysleným konceptom maloobchodnej jednotky, ktorú môžeme nielen rýchlo vybudovať kdekoľvek po Európe, ale v prípade potreby aj upraviť, aby sme vyhoveli rozdielnym stavebným nárokom v rôznych krajinách, prípadne reagovali na potreby a požiadavky našich zákazníkov. Modulová technológia výstavby tak pre nás bola jasnou voľbou, máme s ňou bohaté skúsenosti, pretože obytné a sanitárne moduly ponúkame na prenájom i našim zákazníkom,“ hovorí Jakub Matejov, Operational Manager spoločnosti Boels Rental pre Českú a Slovenskú republiku, Poľsko a Taliansko a dodáva: „V Čechách chceme počas 12 mesiacov rozšíriť našu pobočkovú sieť o 3 ďalšie lokality. Vedľa dokončených centier v Prahe a Ústí nad Labem chceme postaviť nové centrá v Ostrave, Liberci a Českých Budějoviciach. Plánujeme aj rozšírenie existujúcej ostravskej pobočky.“


Okrem realizácií v Českej republike dokončil Touax doteraz nájomné centrá pre Boels Rental v Nemecku, Rakúsku, Holandsku, Belgicku a Poľsku. Na konci tohto roku by malo byť dokončených až 16 objektov v 7 krajinách, poslednou bude Švajčiarsko.

 

Pripravil: pk
Zdroj a foto: Touax

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail