Nestea

Nestea

Nestea

CPI Property Group dokončila akvizíciu retailového portfólia

nisa obr1Realitná skupina CPI Property Group úspešne dokončila akvizíciu portfólia zahŕňajúceho 11 obchodných centier v Česku, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku.


Celková prenajímateľná plocha predstavuje približne 265 tisíc m2 z dvoch fondov spravovaných CBRE Global Investors. Rozsiahla transakcia, ktorá má ambície stať sa v tomto roku najväčším realitným obchodom v regióne strednej a východnej Európy je financovaná syndikovanými úvermi vo výške 440 mil. €. Zostávajúca časť kúpnej ceny pokrýva CPI Property Group z vlastných zdrojov. Úverové portfólio bolo dohodnuté v každej krajine osobitne. Financovanie v Česku poskytuje Helaba v konsorciu s ČSOB, v Poľsku samostatne Helaba, v Maďarsku bankový klub UniCredit Banka, Raiffeisenbank a Sberbank a v Rumunsku financovanie zaistila HypoNoe Bank. ČSOB zároveň obstarala úschovu kúpnej ceny a všetky platby celej transakcie.


Právne poradenstvo realitnej skupine CPI poskytla globálna právna firma Dentons. Finančné a daňové poradenstvo pri transakcii zaistila spoločnosť KPMG, technickú due diligence spoločnosť Sentient.


Touto akvizíciou CPI Property Group viac než zdvojnásobila rozsah svojho portfólia v segmente obchodných centier. „Získané portfólio zvýšilo celkový počet našich obchodných centier na 20 s rozlohou približne 430 tis.m2. Sme pripravení integrovať nové aktíva pod našu správu a podľa našej stratégie zlepšiť ich prevádzku tak, aby bola dlhodobo konkurencieschopná,“ uvádza Tomáš Salajka, riaditeľ akvizícií, obchodu a správy aktív CPI Property Group.

 

Nové portfólio sa skladá z veľkých obchodných centier Olympia v Plzni, a Nisa Liberec, Polus a Campona v Budapešti, Felicia v Rumunsku, Ogrody v Poľsku a dvoch predajní Interspar v maďarských mestách Zalaegerszeg a Nyíregyháza. Súčasťou akvizície sú aj multifunkčné komplexy Zlatý Anděl v Prahe a Andrássy v Budapešti, ktoré kombinujú moderné kancelárske priestory a maloobchodné jednotky na atraktívnych adresách.

 

Zdroj a foto: CPI Property Group

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail