volba spotrebitela 450x1017 left

Tomáš ZverbíkTomáš Zverbík

ECM Business Consultant, Konica Minolta Slovakia

Digitalizácia naštartuje vaše podnikanie

V súčasnosti zo všetkých strán počúvame o digitálnej transformácií a potrebe firiem sa prispôsobiť. Z vlastných skúsenosti viem, že mnoho slovenských firiem nevie ako na to a najmä, čo ich to bude stáť. Jedno je však isté, slovenské firmy sa digitalizácii nevyhnú. Je tak len na vás, ako veľmi dovolíme digitalizácii posunúť naše podnikanie vpred.

Čítať ďalej...

Ako odbremeniť IT oddelenie?

Počas mojich služobných ciest som sa stretol v mnohých firmách s názorom, že ich IT oddelenie je čierna diera, do ktorého musia nalievať tisíce eur a výsledok je ťažko merateľný. Preto sa snažím vysvetľovať, že to nie je otázka toho, že by moderné IT technológie boli tak drahé. Dôvodom môže byť nesprávne nastavenie vnútropodnikových procesov, alebo nevyužívanie potenciálu IT techniky a infraštruktúry. Veď samotné firemné multifunkčné zariadenie už dávno neslúži len na tlač a skenovanie dokumentov. Prostredníctvom kancelárskych multifunkčných zariadení môžete jednoducho naskenovať dokumenty s ich následným automatickým uložením v  digitálnej podobe, pričom sú okamžite dostupné v podobe vernej originálu. Týmto spôsobom môže spoločnosť zredukovať stohy papierov a pracovať so súbormi výlučne vo virtuálnom elektronickom prostredí, ktoré otvára nové možnosti zdieľania, schvaľovania, zálohovania, alebo zverejňovania dokumentov.

Čítať ďalej...

Firmám vládne digitalizácia

Na Slovensku je zaužívaný zvyk, ktorý pretrváva celé roky a nevieme sa od neho odpútať. Pokiaľ dohoda alebo faktúra medzi obchodnými partnermi nie je na papieri, ako keby ani neexistovala. Podľa môjho pohľadu je to dané dlhoročnými skúsenosťami ľudí. Je potrebné sa cez tento stereotyp preniesť a pochopiť, že udržateľný úspech vášho podnikania tkvie v niečom inom. Je to o efektívnosti, maximálnom využívaní moderných technológií, ktoré zefektívňujú a zlacňujú vnútropodnikové procesy, ktoré je potrebné neústále prispôsobovať rastu vášho podnikania. 

Čítať ďalej...

Manažujte bezpečnosť svojich dokumentov

Staré slovenské porekadlo hovorí: „Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“ Na tomto tvrdení bude aj v súčasnosti niečo pravdivé. Úspešne by sme ho mohli aplikovať aj na oblasť podnikania. Ak si nedáte pozor a na stole si necháte položené výplatné pásky, zmluvy alebo iné citlivé dokumenty, kolegove bystré oči môžu vám, ako aj firme spôsobiť nejeden problém.
Možno si to ani neuvedomujete, ale dennodenne sú vaše dokumenty vo firme vystavené bezpečnostným rizikám. Pri mojich návštevách firiem po celom Slovensku sa opakuje jeden a ten istý obraz. Ak sa prejdete po jednotlivých oddeleniach v akejkoľvek firme, vidíte na stoloch položené zmluvy, výplatné pásky alebo iné dôverné dokumenty.

Čítať ďalej...

Uvoľnite ruky vášmu personalistovi

Nech podnikáte v akomkoľvek odvetví, personálne oddelenia majú podľa mňa niečo spoločné. Zásuvky a stoly plné papierov, najrôznejších listín a dokladov. Niektorí pritom nadobúdajú pocit, že papierovačky nemajú konca kraja. Pritom trendom nielen na personálnych oddeleniach je zbavovať sa nepotrebných papierov a všetku agendu vyriešiť digitálne. Ukážem vám, že to nie je vôbec ťažké.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonaVideo

Retail in Detail/New Customer Journey 2017


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail