Tomáš ZverbíkTomáš Zverbík

ECM Business Consultant, Konica Minolta Slovakia

Firmám vládne digitalizácia

Na Slovensku je zaužívaný zvyk, ktorý pretrváva celé roky a nevieme sa od neho odpútať. Pokiaľ dohoda alebo faktúra medzi obchodnými partnermi nie je na papieri, ako keby ani neexistovala. Podľa môjho pohľadu je to dané dlhoročnými skúsenosťami ľudí. Je potrebné sa cez tento stereotyp preniesť a pochopiť, že udržateľný úspech vášho podnikania tkvie v niečom inom. Je to o efektívnosti, maximálnom využívaní moderných technológií, ktoré zefektívňujú a zlacňujú vnútropodnikové procesy, ktoré je potrebné neústále prispôsobovať rastu vášho podnikania.

 

Podľa môjho názoru každý, kto aspoň raz v živote viedol firmu alebo skupinu ľudí, mi dá za pravdu, že čím menej papierov a najrôznejšej dokumentácie, tým lepšie. Nie je nič demotivujúcejšie ako obehávať kolegov po kanceláriách, aby všetci zodpovední zamestnanci potvrdili spracovanie faktúry. A to nerátame vytvorenie „košieľky“ k faktúre a ostatné s tým súvisiace úkony. Mnohí z nás to veľmi dobre poznajú.

Čítať ďalej...

Manažujte bezpečnosť svojich dokumentov

Staré slovenské porekadlo hovorí: „Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“ Na tomto tvrdení bude aj v súčasnosti niečo pravdivé. Úspešne by sme ho mohli aplikovať aj na oblasť podnikania. Ak si nedáte pozor a na stole si necháte položené výplatné pásky, zmluvy alebo iné citlivé dokumenty, kolegove bystré oči môžu vám, ako aj firme spôsobiť nejeden problém.
Možno si to ani neuvedomujete, ale dennodenne sú vaše dokumenty vo firme vystavené bezpečnostným rizikám. Pri mojich návštevách firiem po celom Slovensku sa opakuje jeden a ten istý obraz. Ak sa prejdete po jednotlivých oddeleniach v akejkoľvek firme, vidíte na stoloch položené zmluvy, výplatné pásky alebo iné dôverné dokumenty.

Čítať ďalej...

Uvoľnite ruky vášmu personalistovi

Nech podnikáte v akomkoľvek odvetví, personálne oddelenia majú podľa mňa niečo spoločné. Zásuvky a stoly plné papierov, najrôznejších listín a dokladov. Niektorí pritom nadobúdajú pocit, že papierovačky nemajú konca kraja. Pritom trendom nielen na personálnych oddeleniach je zbavovať sa nepotrebných papierov a všetku agendu vyriešiť digitálne. Ukážem vám, že to nie je vôbec ťažké.

Čítať ďalej...

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonaSTYL KABO 18.-20.2.2017

Video

Konferencia RETAIL INNOVATIONS 2017: Aký bol 1. ročník?


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

banner PH 300x100 Retail SK