Linz - mesto slávnych koláčikov a umenia

tuniak uvodLinecké koláčiky sú neodmysliteľnou súčasťou vianočného stola a ten, kto chce ochutnať ako chutia tie najdokonalejšie originály, mal by sa vybrať do malebného hornorakúskeho mesta Linz. Mimochodom každoročne sa toto mesto na Dunaji pýši aj jednými z najkrajších vianočných trhov v Strednej Európe.

Čítať ďalej...

Načerpajte energiu z letných tuniakových šalátov

tuniak uvodIdeálnou voľbou na leto je tuniak. Jednoduché recepty chutných letných šalátov s tuniakom sú hotové prakticky za chvíľku. Zvládne ich skutočne každý. Nutričnú vyváženosť týchto pokrmov ocenia milovníci športu, zdravého stravovania aj kuchári vo svojej letnej kuchyni.

Čítať ďalej...

Rozmýšľate nad kúpou diamantového šperku?

diamanty1Diamanty sú čoraz populárnejšou formou alternatívnej investície. Okrem stabilného rastu s nízkou volatilitou sú navyše trblietavé a elegantné. Nie je ale veľa spôsobov, ako sa k investičnému diamantu dostať.

Čítať ďalej...

Cigary – pôžitok nielen pre výnimočných

cigaryCigary boli oddávna spájané s niečím výnimočným, s noblesou a šarmom. Výnimočnejšie sú často aj chvíle kedy sa po nich najčastejšie siahne. Aj keď fajčenie cigár vážne škodí zdraviu, ich obľuba je vysoká medzi mužmi, v niektorých krajinách dokonca aj medzi ženami.

Čítať ďalej...

Ochutnali ste už lahodné cukrovinky z lesných fialiek?

fialkyCukrovinky v rôznych podobách sú obľúbené po stáročia. Za niektorými sa ukrýva zložitá a prísne utajovaná receptúra, iné majú skromný pôvod, ich hlavnou ingredienciou sú často nenápadné dary prírody. Tieto pritom môžu byť oveľa vzácnejšie. Lahodné cukrovinky sa napríklad vyrábajú aj z lesných fialiek.

Čítať ďalej...

Nechajte sa hýčkať ako praví džentlmeni

barbieriVedeli ste, že barbierstvo patrí medzi najstaršie remeslá na svete? Už starovekí Gréci považovali udržiavanú bradu za symbol mužnosti a múdrosti. Svojich barbierov mali a dodnes majú aj prestížne londýnske kluby vyššej vrstvy. Záujem o túto službu s vysokou pridanou hodnotou rastie už aj na Slovensku.

Čítať ďalej...