Prieskum: Pivu dávame prednosť pred vínom

Aspoň raz týždenne si pivo vychutná až 85 % dospelých Slovákov . Spotreba piva rastie, v porovnaní s inými alkoholickými nápojmi, a ročne ho v priemere vypijeme až 72 litrov na hlavu, čo predstavuje asi 144 veľkých pív.

 

pivo2019prieskum v

 

Viac ako tretina Slovákov (38 %) sa viac považuje za pivárov, ako za vinárov (26 %) . Najčastejšie si vychutnávame svetlú desiatku a čoraz viac aj nealkoholické pivá a radlery.


Pivo je nápoj vyrábaný z prírodných surovín. Je nízko alkoholické, nízko kalorické, ponúka množstvo druhov, chutí a tiež spôsobov pitia. Okrem toho pivo chutí, osvieži a zahasí smäd. To sú viaceré dôvody, prečo majú Slováci radi pivo.


„Pivo je nápoj, ktorý vďaka nespočetným variáciám chutí a štýlov vie ponúknuť niečo na každú príležitosť a dokonca aj reagovať na zmeny v životnom štýle ľudí,“ hovorí Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu: „Súčasní Slováci sú náročnejší a častejšie hľadajú kvalitné a štýlové nápoje, ktoré si môžu vychutnať vonku, s priateľmi po práci. Pod rast spotreby a obľúbenosti piva sa u nás podpisuje tiež fakt, že máme možnosť siahnuť aj po nealkoholickom pive alebo radleroch. Tieto varianty piva sa stávajú čoraz vyhľadávanejšou alternatívou pre ľudí, ktorí často šoférujú alebo sa venujú športu,“ dodáva.


Akí sú podľa výsledkov exkluzívneho prieskumu Slovenského združenia výrobcov piva a sladu Slováci a Slovenky pokiaľ ide o konzumáciu piva?


• Slováci pijú najmä klasické alkoholické pivo – aspoň raz týždenne si ho dopraje 72 % Slovákov. Viac muži (86 %) ako ženy (58 %).


• Najradšej majú čapované (44%) a svetlé pivo 10°(44%). Ženy uprednostňujú malé čapované pivo (45 %) a viac ako trištvrte mužov zas veľké čapované pivo ( 84 %).


• Ženy popri svetlom pive (36%), obľubujú aj nealkoholické pivo, zvolí si ho 37% Sloveniek.


• Veľmi obľúbené sú radlery, ochutené pivá a nealkoholické pivo. Aspoň raz týždenne si ochutené pivá a radlery dopraje 56 % Slovákov (z toho viac ženy 60 % ako muži 51 %) a nealkoholické pivo si dá polovica Slovákov (51 %) – z toho viac ženy (58 %) ako muži (43 %).


• 38 % Slovákov sa pokladá skôr za pivárov, 26 % skôr za vinárov. 16 % sa nezaradilo ani medzi pivárov, ani medzi vinárov a 20 % respondentov nekonzumuje ani pivo a ani víno.


Zdroj: Slovenské združenie výrobcov piva a sladu
Ilustračné foto: Pixabay.com

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald