Pivovar Šariš uvaril špeciál šitý na mieru Slovákom

 

Na trhu je nový pivný špeciál Šariš Ejl, ktorý do svojho stáleho portfólia zaradil Plzeňský Prazdroj Slovensko. Pivovarnícki majstri zo Šariša inšpirovaní tradičným anglickým pivom sa pritom držali originálnej slovenskej receptúry, ktorú prispôsobili požiadavkám domácich spotrebiteľov.

 

saris ejl v


Pivní gurmáni zrejme dobre poznajú pivný špeciál ALE, ktorý označuje skupinu tradičných anglických, amerických a belgických pív. Používa sa na pomenovanie vrchne kvasených pív, ktoré majú typický ovocný či korenistý nádych a čoraz viac rastú na popularite.


Cieľom novinky Šariš Ejl je priniesť remeselné pivo širokým masám a zbúrať mýty, že dobrý pivný špeciál môže uvariť iba malý pivovar. Ide o historicky prvé zvrchu kvasené pivo Šariš. „Je to odvážny krok, ktorý ešte na Slovensku nikto neurobil. Cieľom novinky, ktorú sme uvarili v Pivovare Šariš, je obohatiť naše portfólio o stály produkt a prilákať nových spotrebiteľov k značke Šariš. Veríme v úspech Šariš Ejl, pretože je to značka, ktorá má celoslovenský potenciál,“ uviedol obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko Martin Grygařík.


Sládkovia zo Šariša inšpirovaní tradičnou anglickou receptúrou, uvarili Ejl, ale po našom a prispôsobili ho požiadavkám domácich spotrebiteľov. Preto dostal aj názov v slovenskej podobe. „Ide o pivo s originálnou slovenskou receptúrou, pri ktorej využívame slovenský jačmeň a kľúčovými ingredienciami sú aj slovenská vášeň a vynaliezavosť. Uvarili sme pivo inšpirované anglickým svetlým ALE, no v ľahšej, piteľnejšej variante, ktorého chuť Slovákom dokonale sadne,“ dodáva M. Grygařík.


Šariš Ejl je svetlý zvrchu kvasený a za studena chmelený špeciál, ktorý sa vyznačuje zlatou iskrivou farbou a krémovou penou. Šariš Ejl bude dostupný na celom Slovensku v 0,5 l sklenenej fľaši, 0,5 l plechovke a 30 l KEG sude.

 

Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail