Čerstvé jedlo môže vydržať tri roky bez konzervantov

Patentovaná metodológia umožňuje pripraviť trvanlivé jedlo úplne bez konzervantov, teda bez obávaných "éčok". Napriek tomu vďaka unikátnemu postupu sterilizácia vydrží prvotriedne, ručne varené jedlo ADVENTURE MENU v komore alebo v batohu čerstvé až tri roky.

 

adventure v

 

Navyše sa dokáže aj samo ohriať. Aj v podmienkach, kde nie je možné plnohodnotne variť, tak ľudia nemusia siahnuť po ťažko stráviteľných konzervách a instantných jedlách.

 

Jedlo Adventure Menu je plnohodnotným ručne vareným jedlom vyrobeným v Českej republike. Vďaka špeciálnej celosvetovo patentovanej technológii je toto jedlo pripravené úplne bez konzervantov a chemických prísad. Napriek tomu zaručuje až trojročnú trvanlivosť.

 

Sterilizované jedlo si uchováva svoju prirodzenú chuť, vôňu a vzhľad spoločne s nutričnými hodnotami a extrémnou trvanlivosťou. Jedlo je v takzvanom tekutom stave, nie je dehydrované, nie je instantné.

 

"Ide o unikátnu kombináciu tlaku, pary a materiálov, ktorá nám umožní jedlo zbaviť akýchkoľvek choroboplodných zárodkov a uzavrieť ho v ochrannej atmosfére v takzvanom tekutom stave. Pri tom nie je nutné používať vôbec žiadnu chémiu, "opisuje Radek Slabý, jeden zo zakladateľov značky Advenutre Menu, a vysvetľuje výhody: "Sterilizované jedlo si uchováva svoju prirodzenú chuť, vôňu a vzhľad spoločne s nutričnými hodnotami a extrémnou trvanlivosťou. Oproti konzervám sa nejedná o polotovary, ale hotové, podomácky pripravené jedlo. Konzervanty spravidla zničia chuť jedla, znížia jeho výživovú hodnotu a spôsobia zažívacie ťažkosti. To ale pri Adventure Menu nehrozí. Stačí ho ohriať a možno sa plnohodnotne najesť. Kedykoľvek a kdekoľvek. Možno ho mať doma v komore, alebo nosiť na chrbte v batohu pokojne tri roky a stále zostane čerstvé, výživné a chutné. "

 

Jedlo je pripravené na okamžitú konzumáciu. Stačí ho ohriať. To je možné mnohými spôsobmi: v mikrovlnnej rúre, v kotlíku, v horúcej vode. Unikátna je však možnosť tzv. samoohrevu, kedy sa vrecúško s jedlom vloží do špeciálneho ohrievacieho vaku ADM, takzvaného zipper-bagu, pridá sa samoohrievacia kapsula a voda. Jednorázová samoohrievacia kapsula funguje na princípe exotermickej reakcie nehaseného vápna s vodou. Tá vytvorí teplotu až 100 ° C a horúca para ohreje jedlo aj v extrémnych podmienkach za 12 minút.

 

Jedlo Adventure Menu je 100% prírodné, vyrábané ručne, tradičnými postupmi z čerstvých surovín od lokálnych farmárov a poľnohospodárov bez pridávania farbív a dochucovadiel. Vybrané jedlá sú bezlepkové, vyrábané z unikátnej zmesi kukuričnej a ryžovej múky.

 

Adventure Menu ponúka výber z pätnástich druhov jedál (napríklad hovädzí guláš so zemiakmi, bravčové s knedľou a kapustou, jelenie ragú so zemiakovými valčekmi, pikantný kotlík s bulgurom, atď.. Najnovšie tiež steak z lososa so šošovicovým ragú, mäsové gule s basmati a paradajkovou omáčkou, či kuracie krídla na mede a chilli) vrátane jedla pre vegetariánov (zeleninové rizoto na provensálsky spôsob) a dokonca aj pre vegánov (tandoori quinoa).


Súčasťou Adventure Menu sú aj samotné mäsá bez prílohy (morčacie na cibuľke, bravčové na rasci, hovädzie na tymiane) a vysoko kalorické raňajky (ryžový nákyp so slivkami, žemľovka s jablkami a škoricou). Samostatnú kategóriu potom tvorí sušená mäsa Jerky (hovädzie a morčacie).

 

Zdroj: www.adventuremenu.cz

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail