Nový generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko a Česko

Za nového generálneho riaditeľa spoločnosti Mastercard pre Slovensko a Česko s účinnosťou od 1. septembra 2019  bol vymenovaný Michal Čarný.

 

michal carny v

 

Hlavnou prioritou v jeho novej funkcii bude ďalší rast spoločnosti Mastercard na oboch trhoch a upevňovanie jej vedúcej pozície v oblasti bezhotovostných platieb. Na pozícii vystriedal po necelých ôsmich rokoch Miroslava Lukeša, ktorý v newyorskej centrále Mastercard povedie ako Senior Vice President globálny vývoj debetných produktov.


„Mojou prioritou bude ďalšie posilňovanie inovácií a rozvoj akceptácie platobných kariet. Slovensko a Česká republika patria v oblasti platobných kariet medzi najinovatívnejšie trhy na celom svete. V bezkontaktnom platení sú naše trhy absolútnou svetovou jednotkou s prakticky stopercentným podielom bezkontaktných terminálov. Bezkontaktné platby využíva takmer 90% Slovákov a podiel týchto rýchlych, pohodlných a bezpečných platieb u obchodníkov je na Slovensku až 83%. Naďalej však existuje priestor pre prijímanie kariet na miestach, kde to ešte stále nie je bežné, ako sú ordinácie lekárov, festivaly, športové štadióny či prevádzky drobných živnostníkov,“ uviedol Michal Čarný.


Michal Čarný má viac než osem rokov skúseností s vytváraním a implementáciou firemných stratégií. V spoločnosti Mastercard bol tri roky zodpovedný za prípravu a realizáciu stratégie pre spotrebiteľské a firemné produkty na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku. Na starosti mal tiež implementáciu inovatívnych služieb s pridanou hodnotou, rozvoj netradičných vydavateľov vrátane fintech hráčov a riadenie spoločných aktivít s kľúčovými obchodníkmi.

 

Pred príchodom do Mastercard Michal Čarný pôsobil päť rokov v spoločnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde viedol poradenské projekty so zameraním na finančné služby a telekomunikačný sektor. Pracoval s klientmi naprieč mnohými regiónmi vrátane strednej a východnej Európy, západnej Európy, južnej Európy a Blízkeho východu. Pôsobil tiež v juhovýchodnej Ázii a v Číne.

 

Michal Čarný vyštudoval ekonómiu a stratégiu na University of Chicago a London School of Economics and Political Science.

 

Miroslav Lukeš pôsobil ako generálny riaditeľ pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko takmer osem rokov. Pod jeho vedením došlo k akcelerácii rastu kartových platieb, ale tiež k zavedeniu zásadných inovácií, vďaka ktorým Slovensko a Česko patria medzi najinovatívnejšie krajiny na svete. Popri bezkontaktných a mobilných platbách to bolo prvé globálne spustenie brandu vernostného programu Priceless Specials, zavádzanie bezkontaktných platieb v doprave, užšia spolupráca s verejným sektorom a ďalšie. Teraz bude z newyorskej centrály Mastercard viesť vývoj debetných produktov na globálnej úrovni so zameraním na digitalizáciu.

 

Zdroj: Mastercard

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald