Mondelez na európskych trhoch povedie Vince Gruber

Vince Gruber sa stal výkonným viceprezidentom a prezidentom pre európske trhy spoločnosti Mondelez International, globálneho výrobcu cukroviniek a pečených produktov.

 

vince gruber


Predtým pôsobil niekoľko rokov na pozícii oblastného prezidenta spoločnosti pre západnú Európu. Jeho úlohou v novej roli je formovať a riadiť firemnú stratégiu ,,Snacking Made Right“ v celom regióne. Cieľom tejto novej stratégie je povzbudiť ľudí, aby ,,desiatovali správne, a to tým, že im ponúkneme správnu voľbu v tú správnu chvíľu, vyrobenú tým najlepším spôsobom“.


„Snacking Made Right je strategický plán, ktorý bude v nasledujúcich rokoch sprevádzať všetky naše aktivity a povedie nás k udržateľnému a ziskovému rastu,“ uviedol Vince Gruber.


Európa je kľúčovým trhom spoločnosti. Vlani tam spoločnosť dosiahla čisté tržby 10 miliárd USD, čo predstavuje vyše tretinu tržieb celej firmy. Medzi najznámejšie značky v Európe patrí Milka, Cadbury, Toblerone, Oreo, LU či Halls, v Česku a na Slovensku k nim patria značky Opavia a Figaro. V oboch krajinách sa nachádzajú aj významné výrobné miesta spoločnosti, najmä továrne v Opave, Lovosiciach, v Mariánskych Lázňach a Bratislave. Opavská továreň je aj najväčším miestom výroby sušienok spoločnosti v celej Európe. S výnimkou továrne v Mariánskych Lázňach je produkcia zo všetkých týchto výrobných miest určená nielen pre lokálne trhy, ale aj pre export.


Kariéra Vinceho Grubera sa začala v roku 1989 v spoločnosti Kraft Foods Austria (teraz Mondelez International), kde prešiel do roku 2000 niekoľkými marketingovými pozíciami. Po siedmich rokoch, keď profesijne pôsobil mimo spoločnosti, sa v roku 2007 do Kraft Foods opäť vrátil, a to na pozíciu riaditeľa segmentu čokolád pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko. Po troch rokoch bol vymenovaný za prezidenta segmentu čokolád pre celý európsky trh. V roku 2016 prijal Vince Gruber pozíciu oblastného prezidenta pre západnú Európu. V januári tohto roku bol vymenovaný za výkonného viceprezidenta a prezidenta Mondelez International pre európsky trh so sídlom v Zürichu.

 

Zdroj: Mondelez

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail