HEINEKEN Slovensko má nového generálneho riaditeľa

Stal sa ním Rene Kruijt a vo vedení spoločnosti od januára nahradil Odina Goedharta, ktorý ku koncu minulého roka oznámil svoj odchod zo Slovenska.

 

rene kruijt

 

Rene Kruijt prichádza na Slovensko s bohatými manažérskymi skúsenosťami z koncernu HEINEKEN, pre ktorý pracuje od roku 1985. Najskôr ako obchodný zástupca, neskôr sa vypracoval na viacero komerčných pozícií v Holandsku ako aj exportných trhoch. Pred príchodom na Slovensko pôsobil od októbra 2015 ako generálny riaditeľ spoločnosti Bralima, koncernu HEINEKEN N.V. v Demokratickej Republike Kongo. Pod jeho vedením prešla veľkou zmenou, ktorej výsledkom bola finančná stabilizácia v náročných podmienkach neustále klesajúceho miestneho trhu. Zaviedol a rozvíjal kultúru bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, nastavil systém udržateľnosti nákladov, zjednodušil administratívu, a tiež výrazne prispel k rozvoju zručností zamestnancov a talentov.


„Veľmi sa teším na svoje pôsobenie na Slovensku. Čakajú nás mnohé výzvy, na ktorých budeme spoločne s celým tímom s nadšením pracovať. Naším cieľom bude predovšetkým udržať a naďalej posilňovať hodnotu portfólia značiek a ich jednotlivé postavenie na trhu. Zároveň sa zameriame na sektor HORECA a jeho dlhodobý rozvoj,“ povedal pri príležitosti nástupu do funkcie R. Kruijt, ktorý sa vracia do známeho prostredia. V spoločnosti HEINEKEN na Slovensku totiž už pôsobil na pozícii obchodného a distribučného riaditeľa, ktorým sa stal v roku 2001. Počas svojej bohatej manažérskej kariéry bol tiež komerčným riaditeľom v Rwande a obchodným a distribučným riaditeľom v Egypte. Pôsobil aj vo funkcii generálneho riaditeľa Surinaamse Brouwerij v Suriname.

 

Zdroj: HEINEKEN Slovensko

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2019

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail