Mars predstavuje posily vo vedení stredoeurópskeho regiónu

Zuzana Losakova mObsadenie Zuzany Lošákovej do pozície Corporate Affairs Director pre strednú Európu je súčasťou stratégie spoločnosti začať posilňovať korporátnu komunikáciu. Ursula Irwin bude v Mars Central Europe zastávať pozíciu riaditeľky pre lokálne trhy Slovenska a Českej republiky (Market Director) a dohliadať tu na obchodnú stratégiu. 


Popredný globálny výrobca v segmente rýchloobrátkového tovaru, ktorý je stále rodinnou firmou, vlani oslávil 25 rokov na slovenskom, českom i maďarskom trhu. Začiatok ďalšieho obdobia úspešného pôsobenia v strednej Európe predznamenáva práve príchod dvoch posíl do vedenia.


Až doteraz sa Mars sústredil predovšetkým na zviditeľňovanie značiek svojich produktov. S novým rokom sa chce postupne viac zameriavať na komunikáciu spoločnosti Mars samotnej. S ohľadom na tento zámer bola do pozície Corporate Affairs Director Central Europe menovaná Zuzana Lošáková.

 

Zuzana Losakova

 


"Mojím cieľom bude, aby sa spotrebitelia dozvedeli viac o firme, ktorá sa skrýva za ich obľúbenými produktmi, zistili, ako fungujeme, aké hodnoty vyznávame aj ako usilujeme o to, aby sme boli spoločnosťou, ktorá vždy presadzuje udržateľnosť pre nadchádzajúce generácie," vysvetľuje Z. Lošáková.


Zuzana bude mať na starosť vedenie externej aj internej komunikácie, public affairs a vzťahy s externými subjektmi, ako sú obchodné komory, a to naprieč celou organizáciou Mars Multisales Central Europe, ktorá zastrešuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh.


"Mars je rodinná spoločnosť, ktorá má čo ponúknuť všetkým talentovaným ľuďom, ktorých cieľom je pracovať na rozvoji svojej kariéry, a o svojich spolupracovníkov, ako našich zamestnancov nazývame, sa dobre stará. To potvrdzuje aj fakt, že sa Mars pravidelne umiestňuje na prvých priečkach prestížnych globálnych rebríčkov najlepších zamestnávateľov, ako napríklad Great Place to Work®. Jednou z mojich úloh teda bude Mars zviditeľniť práve aj ako mimoriadneho zamestnávateľa," uzatvára Z. Lošáková.


Zuzana má pätnásťročnú skúsenosť z oblasti corporate affairs a public relations. Svoju kariéru začala v public relations, neskôr pôsobila ako manažér korporátnej komunikácie a public affairs pre prestížnu medzinárodnú spoločnosť zo segmentu rýchloobrátkového tovaru. Následne zastávala pozíciu Head of Communication v rámci veľkého medzinárodného maloobchodného reťazca, kde sa starala o internú a externú komunikáciu, public affairs a projekty korporátnej spoločenskej zodpovednosti, a reprezentovala ho tiež v radách zamestnaneckých a obchodných združeniach. Zuzana pochádza zo Slovenska a sídliť bude v Prahe v rámci stredoeurópskej centrály spoločnosti Mars.

 

Ursula Irwin, nová riaditeľka pre lokálne trhy – Slovensko a Českú republiku, pochádza z Írska, do Prahy prichádza z novozélandskej pobočky spoločnosti Mars. Nahrádza v tejto roli Billa Heagua, ktorý sa v rámci svojho ďalšieho kariérneho rozvoja presúva na pozíciu Managing Director spoločnosti Mars v Írsku. Ursula sa bude spoločne s tímom 150 spolupracovníkov, ako Mars nazýva svojich zamestnancov, podieľať na zavádzaní a rozvoji kľúčových pilierov globálnej obchodnej stratégie spoločnosti Mars v oboch krajinách.

 

Ursula Irwin


"Jednou z našich hlavných priorít je dôraz na dokonale vykonanú prácu pri všetkých aktivitách realizovaných smerom k našim obchodným partnerom. Zároveň sa zameriavame aj na konečného spotrebiteľa s cieľom uplatniť naše mimoriadne know-how v oblasti zákazníckeho zážitku a urobiť z neho súčasť ponuky našich produktov v miestach predaja," uvádza. Spoločnosti Mars patrí široké portfólio globálne známych značiek ako Pedigree®, Whiskas®, M&M's®, Snickers®, Uncle Ben's® a Orbit®.


Ursula vyštudovala potravinárstvo a svoju profesijnú dráhu začala v oblasti výskumu a vývoja krmív pre zvieratá v pobočke spoločnosti Mars vo Veľkej Británii. Následne zastávala rôzne pozície v logistike a predaji a vypracovala sa až do čela obchodného oddelenia na Novom Zélande, kde bola vo vedení tímu so 145 členmi zodpovedná za plnenie kompletného predajného plánu. Všetky doteraz získané skúsenosti chce Ursula zužitkovať na svojej novej pozícii Market Director v Českej republike a na Slovensku aj ako súčasť vedenia stredoeurópskeho regiónu.


Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

RETAIL INNOVATIONS conference 2018

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail