Home Credit s novou HR riaditeľkou

katerina saparovaDivíziu ľudských zdrojov slovenského a českého Home Creditu po novom vedie Kateřina Saparová. Na pozícii chief HR officer strieda Janu Šufajzlovú.


Zodpovedná bude za vytvorenie a naplnenie personálnej stratégie, ktorá vychádza z aktuálnych potrieb spoločnosti. Home Credit už niekoľko rokov úspešne rozvíja aktivity v oblasti finančných technológií a stojí za celým radom inovácií, ktoré menia a posúvajú trh.


"V súčasnej dobe je v celom HR svete jednou spoločnou výzvou nábor špecialistov, prakticky do všetkých odborov. U nás je najbližšie obdobie v znamení náboru odborníkov z oblasti IT a online biznisu. S tým súvisí posilnenie prezentácie Home Creditu na pracovnom trhu, počnúc kariérnym webom, cez sociálne siete, veľtrhy, až po spoluprácu so školami, " uvádza Kateřina Saparová.


Svoju stratégiu Kateřina Saparová stavia na kreatívnym a hlavne ľudskom prístupe vo všetkých oblastiach HR - od náboru nových zamestnancov, cez ich rozvoj a prácu s talentami, až po udržanie tých súčasných. "Jednou z dôležitých úloh je tiež nastavenie HR procesov tak, aby všetko, čo robíme, podporovalo biznis správne, užívateľsky príjemne a v neposlednom rade nákladovo efektívne," dopĺňa K. Saparová.


Kateřina Saparová má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Do Home Creditu prichádza zo skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, kde zodpovedala za riadenie personálnej oblasti celej skupiny. Skúsenosti získala tiež v spoločnostiach Honeywell alebo eBanka. Kateřina Saparová vyštudovala psychológiu na Univerzite Palackého v Olomouci. Manažérske vedomosti načerpala pri štúdiu personálneho manažmentu na Cambridge Business School.


Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaseminar vybaveni prodejny 2018

 

Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail