Coca-Cola HBC Česko a Slovensko s novým vedením

Maria Anargyrou NikolicGenerálnou riaditeľkou spoločnosti sa stala Maria Anargyrou-Nikolić (44), ktorá doteraz pracovala ako generálna riaditeľka Coca-Cola HBC pre oblasť Adria (Chorvátsko, Slovinsko a Bosna a Hercegovina). Doterajší generálny riaditeľ Tomáš Gawlowski zo spoločnosti odchádza.


Svoju kariéru v skupine Coca-Cola HBC zahájila Maria Anargyrou-Nikolić v roku 2010, kedy nastúpila na pozíciu marketingovej riaditeľky pre Srbsko a Čiernu Horu. Maria tu významne prispela k rastu spoločnosti, zvýšeniu spotreby sýtených nealkoholických nápojov a implementácii novej stratégie pre kategóriu vôd. V roku 2013 bola vymenovaná na pozíciu obchodnej riaditeľky, v rámci ktorej sa jej podarilo posilniť trhový podiel spoločnosti ako v objeme, tak v obrate. Pod jej vedením bola operačná jednotka v Srbsku hodnotená v spokojnosti zákazníkov ako najlepšia.


V roku 2015 sa Maria Anargyrou-Nikolić posunula na post generálnej riaditeľky pre oblasť ADRIA, kde spoločne so svojim tímom dopomohla Chorvátsku k rastu, zmenila stratégiu a výrazne zvýšila spokojnosť zamestnancov. V roku 2016 bola Maria zvolená za jednu z top desať žien Chorvátska.


Maria vyštudovala University of Piraeus v Grécku. Je vydatá a má jednu dcéru. Pred nástupom do Coca-Cola HBC pôsobila v spoločnosti Nestlé na obchodnom oddelení, kde si prešla hneď niekoľkými pozíciami.


Doterajší generálny riaditeľ Tomáš Gawlowski sa rozhodol po viac ako 25 rokoch opustiť skupinu Coca-Cola HBC a vrátiť sa naspäť do Švajčiarska, kde žije. V skupine začal pracovať v roku 1992 ako obchodný zástupca. Postupne sa vypracoval a vystriedal niekoľko medzinárodných pozícií. Okrem iného bol obchodným riaditeľom v Maďarsku, generálnym riaditeľom pre región Pobaltie alebo pre Švajčiarsko.


Zdroj: redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonabanner kniha co nemame neprodame

Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail