Slovak superbrands award

Mondelēz v ČR a SR s novou generálnou riaditeľkou

ivana tumovaNa pozíciu generálnej riaditeľky Mondelēz International v Českej republike a na Slovensku bola vymenovaná Ivana Tůmová. Jej predchodca, Ludwig Askemper, sa vracia do Nemecka. 


Ivana Tůmová posledné dva roky v spoločnosti pôsobila na pozícii finančnej riaditeľky. Vo firme je už zamestnaná dvadsať rokov. Vypracovala sa prostredníctvom niekoľkých pozícií z oblasti finančných analýz a plánovania a vedenia niekoľkých kľúčových integračných procesov.

 

„Preberám veľmi dobre fungujúci a stabilizovaný tým v Českej republike a na Slovensku, ktorý dosiahol skvelé obchodné výsledky a vďaka jeho úsiliu pretrvávajú vysoké podiely predajov produktového portfólia firmy na trhu, uvádza Ivana Tůmová, nová generálna riaditeľka Mondelez International pre Českú republiku a Slovensko.


Spoločnosť Mondelēz International je popredným svetovým výrobcom čokolády, sušienok, žuvačiek a bonbónov. V Českej republike a na Slovensku je firma jednotkou vo výrobe a predaji sušienok a čokoládových cukroviniek. V štyroch továrňach, ktoré sa nachádzajú v Opave, Lovosiciach, Mariánskych Lázních a v Bratislave, dvoch obchodných jednotkách a centre zdieľaných služieb, ktoré je umiestnené v Bratislave, zamestnáva takmer 2,5 tisíc ľudí.

 

Obchodné zastúpenie firmy na týchto dvoch trhoch predáva 420 produktov pod 19 značkami. Do portfólia patria svetové značky, predovšetkým čokoláda Milka, sušienky Oreo a BeBe Dobré ráno (belVita) a bonbóny Halls, ďalej tiež značky Brumík a TUC. Na lokálnom trhu to sú známe značky Fidorka, Figaro, Kolonáda, Miňonky a Zlaté.

 

Zdroj a foto: Mondelēz International

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Slovak Retail Summit 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail