Vyberte si do predajne správny typ vešiakov

vesiaky2017Vešiaky sú nevyhnutnou súčasťou prezentácie odevov na predajnej ploche. Správny typ vešiaku zabezpečí ochranu tovaru  a pomôže zákazníkom v rýchlejšej orientácii. Pred nákupom vešiakov do svojej predajne zvážte niekoľko dôležitostí.


Najdôležitejším rozhodujúcim kritériom je typ vystavovaných odevov. Ponuka vešiakov pre maloobchod je už dnes dostatočne široká a každý typ vešiaku má svoju špeciálnu funkciu. Napríklad pri vystavovaní tričiek s nízkou hmotnosťou je nepraktické používať drevené vešiaky. Je to najmä kvôli vyššej cene. Naopak vystavovanie kvalitných a drahších tričiek na vešiakoch z tenučkého drôtu môže zákazníkov od nákupu rýchlo odradiť.


Atmosféra predajne


Typ vešiakov by mal vždy zodpovedať štýlu v akom sa nesie predajný priestor. Zohľadnite vzhľad predajne a svoj prvý pocit, keď do nej vstúpite. Predajňa s luxusným tovarom by nemala tovar vystavovať na ľahkých plastových vešiakoch, vešiaky z exotického dreva by zasa pôsobili nevhodne v diskontnej predajni.


Niektoré predajne zahrňujú do svojich marketingových úloh aj potlač vešiakov, iní výrobcovia dodávajú tovar vrátane vešiakov s podtlačou. Tieto vešiaky sa spravidla poskytujú zákazníkom k nákupu a sú zahrnuté do prevádzkových nákladov. Pokiaľ si zákazník odnesie s nákupom aj vešiak, zvyšuje sa významne vernosť zákazníkov danej predajni alebo značke.

 

Skladovacie priestory


Vešiaky je vždy lepšie nakupovať po väčších množstvách, dostanete ich potom za lepšiu cenu a máte vždy aj k dispozícii dostatočnú zásobu. Či už zákazníkom vešiaky rozdávate alebo nie, je dobré zabezpečiť pri pokladnici dostatočne veľké a esteticky upravené miestom pre vešiaky, z ktorých predavači odstránili tovar.

 

Typy vešiakov


Vešiaky dostať v širokej palete typov, materiálov a veľkostí. Štandardný vešiak na odevy pre dospelých má dĺžku okolo 41-45 cm, detské od 27 do 35 cm. Špeciálne vešiaky na nohavice a sukne majú obvykle dĺžku od 30 do 33 cm.

 

Plastové vešiaky


Bežne ich dostať v bielom, čiernom alebo v transparentnom prevedení. U niektorých typov nájdete vešiaky aj v ďalších farebných variantoch. Kvalita, ktorá je obchodníkom k dispozícii siaha od ľahkých a tenkých, až po takmer nerozbitné plastové vešiaky na ťažké odevy. Plastové vešiaky sú vhodné na viacúčelové použitie. Vystavujú sa na nich spravidla tričká, blúzky alebo šaty.

 

Drevené vešiaky


Drevené vešiaky sú dostať v masívnom prevedení alebo ako lepené z viacerých vrstiev. Obvykle mávajú chrómové doplnky. Luxusné vešiaky z exotických drevín - napríklad teakové - bývajú vybavené aj príslušenstvom z mosadze.

 

Kovové vešiaky

 

Kovové vešiaky sú v ponuke trhu v rôznej kvalite. Najlacnejší typ sa vyrába z tenkého drôtu a mnohým je známy kvôli tomu, že na ňom dostanete napríklad kabát z čistiarne. Tieto vešiaky príliš praktické nie sú. Ťažšie kovové vešiaky sa naopak neprehýbajú ani nekrútia. Kovové vešiaky sa prevedením hodia najmä pre predajne v modernom dizajne. Kovové vešiaky však môžu hrdzavieť, sú preto niekedy kvôli ochrane látky potiahnuté vinylovou fóliou.

 

Štipce s háčikmi

 

Pokiaľ potrebujete vystaviť a zavesiť drobnejší tovar, ako sú napríklad šatky, čapice a rukavice, môžete použiť plastové alebo kovové štipce. Predávajú sa buď s háčikom alebo ako samostatný štipec k nastoknutiu na trubku alebo tzv. štender. Plastové štipce sa dodávajú v rôznych farebných variantoch a teda sa dajú prispôsobiť aj farebnej identite danej predajne.

 

Pripravil: pk


Zdroj: Spona, redakcia
Ilustračné foto: Shutterstock.com

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail