Tesco rozširuje vzdelávací program aj pre vysokoškolákov

tesco academyDosahovanie cieľov, ako vytvoriť pozitívny dojem či realizovať dobré nápady... Aj to sú poslania nového e-learningového programu s názvom Tesco Akadémia Mladých.


Projekt je určený pre mladých ľudí aj učiteľov. Cieľom je pomôcť mladým ľuďom osvojiť si kľúčové zručnosti potrebné pre uplatnenie sa na trhu práce. Program si už úspešne vyskúšali desiatky študentov a učiteľov stredných škôl a stovky mladých ľudí formou e-learningu. Koncom januára Tesco program rozšírilo aj pre vysokoškolákov. Lídrom slovenských tímov organizácie AIESEC program predstavila Andrea Kožuchová, personálna riaditeľka TESCO STORES SR, a.s., počas workshopu na konferencii LEAD. „Po úspešnom rozbehnutí Tesco Akadémie Mladých medzi stredoškolákmi a po pozitívnej spätnej väzbe, sme sa rozhodli program rozšíriť aj pre vysokoškolákov. Program je prínosným prepojením školy a praxe a práve takúto odozvu sme doposiaľ dostali od učiteľov a žiakov. Sme radi, že takouto zábavnou a voľne dostupnou formou sa môžeme podeliť o naše skúsenosti v oblasti rozvoja mladých ľudí," hovorí A. Kožuchová.

 

Poslanie projektu

 

Tesco Akadémia Mladých je voľne dostupný program určený mladým ľuďom od 14 do 26 rokov. Prostredníctvom online vzdelávania alebo interaktívnych prednášok s množstvom zábavných aktivít, im pomôže osvojiť si kľúčové zručnosti pre život a zamestnanie. Počas uvádzacej Road Show priamo na školách absolvovalo ukážkovú lekciu doposiaľ vyše 160 žiakov a 20 učiteľov stredných škôl. Webstránka projektu za necelé štyri mesiace prilákala takmer 2 000 návštevníkov. Edukačné materiály boli vytvorené v spolupráci so špecialistami z britskej vzdelávaco-konzultačnej spoločnosti EdComs a sú v slovenskom jazyku voľne dostupné na webstránke www.tescoakademiamladych.sk. Práve pre učiteľov stránka ponúka príručky, prezentácie a pracovné listy pre jednotlivé témy. Žiaci a študenti získavajú po absolvovaní jednotlivých online tém certifikát o absolvovaní modulov. „Oceňujeme profesionálne spracovaný a prezentovaný projekt spoločnosti Tesco. Našich členov Tesco Akadémia Mladých zaujala. Mäkké, resp. softskillové zručnosti sú pre uplatnenie v praxi veľmi dôležité a veríme, že tento projekt ich pomôže mladým ľuďom rozvíjať," uvádza Tomáš Susedík, prezident AIESEC Slovakia.

 

Príležitosti pre vysokoškolákov

 

Projekt Tesco Akadémia Mladých nadväzuje na spoluprácu maloobchodnej spoločnosti so strednými a vysokými školami. Okrem odbornej praxe totiž Tesco ponúka žiakom stredných odborných škôl v poslednom ročníku možnosť zaradenia do Rozvojového programu Študent. Vysokoškolskí študenti majú možnosť vybrať si z programov Štipendium, kde ponúkame študentom získať pracovné skúsenosti na vybraných pozíciách v rámci centrálnej kancelárie, program Grand ponúka spoluprácu pri spracovávaní diplomových prác a ocenenie najlepších a už 17 rokov úspešne fungujúci Management trainee program Graduate pre absolventov vysokých škôl, ktorý ich pripraví na budúce riadiace pozície v Tesco. Vytvárať príležitosti pre mladých ľudí je jednou z ambícií spoločnosti Tesco na všetkých trhoch. Práve preto i Tesco Akadémia Mladých odštartovala nielen na Slovensku, ale postupne i na ostatných trhoch.

 

Pripravil: dk
Zdroj a ilustračné foto: Tesco Stores SR, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
mecom premium banner

Video

Čo hovoria marketéri o konferencii Brad Management 2019?

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail