kaufland jedlo banner h

kaufland jedlo banner l

kaufland jedlo banner r

Bratislavský Avion Shopping Park začína modernizovať

avion vecerAktuálne najväčšie obchodno – zábavné centrum na Slovensku podstúpi od svojho vzniku v roku 2002 najrozsiahlejšiu obnovu. Celková atraktivita centra sa vďaka tomu výrazne zvýši.


Najstaršia časť centra získa v rámci pomerne rozsiahlej rekonštrukcie nový dizajn – nové podlahy, podsvietené stropy s LED svietidlami a v strategických lokalitách vyššie výklady. Výklady siahajúce cez dve podlažia umožnia predajcom viac vyniknúť a upútať zákazníkov. „Dôvodom modernizácie najstaršej časti obchodného centra Avion Shopping Park, ktorá má trinásť rokov, je najmä jej existujúci dizajn. V uplynulých troch rokoch sme investovali do vynovenia stravovacieho priestoru rýchleho občerstvenia, garáží, ihrísk, klziska či toaliet v rámci zlepšovania nakupovania a každodenného života pre našich návštevníkov. Centrálnu časť preto chceme výrazne zatraktívniť na úroveň nových moderných častí centra," uvádza Andrea Aujeská, riaditeľka obchodného centra Avion Shopping Park v Bratislave.

 

Časový harmonogram

 

Modernizácia bratislavského Avionu sa začala vo februári a skončí sa v októbri tohto roku. „Avion po modernizácii získa svetlejší a útulnejší interiér obohatený plastickou štruktúrou s podsvietením na stenách. Nájomníci zase rekonštrukciou získajú viac možností na prezentáciu svojej značky," hovorí Zuzana Mizerová, riaditeľka oddelenia Developmentu, ktoré má na starosti prípravu, dizajn a realizáciu tejto unikátnej investície. Projekt prestavby najstaršej časti centra za vyše päť miliónov EUR bude prebiehať počas plnej prevádzky centra tak, aby návštevníci nepocítili žiadne obmedzenia. „Rekonštrukčné práce budú prebiehať mimo otváracích hodín centra, a to výhradne v nočných hodinách," vysvetľuje Andrej Dvorský, manažér projektu. „Podobný, avšak rozsiahlejší projekt prestavby stredovej časti sme už úspešne absolvovali v ostravskom Avione pred dvoma rokmi," dodáva Z. Mizerová.

 

Rozsah doterajších investícií

 

avion vecer2Spoločnosť IKEA Centres Slovensko je investor, developer a súčasne aj správca obchodno zábavného centra Avion Shopping Park v Bratislave. Centrum sa od svojho otvorenia v roku 2002 rozšírilo trikrát. Od posledného rozšírenia v roku 2012 bolo investovaných do projektov modernizácie stravovacieho priestoru rýchleho občerstvenia, náučného detského ihriska s bylinkami a fontánou, do rekonštrukcie toaliet a celoročného klziska a tiež systému svetelnej signalizácie voľných parkovacích miest v garážach celkovo vyše 1,1 milióna EUR.

 

Investície do modernizácie Avionu v rokoch 2012 – 2015:
• ihriská, terasa, fontána a zeleň: 258 000 EUR
• vstup do garáží: 14 500 EUR
• nové toalety: 267 500 EUR
• priestory rýchleho občerstvenia a svetelná detekcia voľných parkovacích miest: 530 000 EUR
• rekonštrukcia celoročného klziska: 43 000 EUR
• modernizácia stropov, výkladov a podlahy v najstaršej časti centra: 5 mil. EUR

 

Pripravil: dk
Zdroj a vizualizácie: IKEA Centers

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2019 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail