kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Na zmluvu si dajte pozor. Aj pri hosteskách

Pre každého podnikateľa je mimoriadne dôležité, aby si udržal dobré vzťahy so svojimi obchodnými partnermi. Iba tak môže jeho biznis rásť a ponúkať kvalitné tovary a služby.

 

ochutnavky 2018 v

 

Ani tie najlepšie vzťahy však nevyriešia všetko – vzájomné práva a povinnosti by podnikatelia mali mať vždy dobre podchytené v zmluvách. Inak sa ľahko dostanú do sporov.


Otázka z praxe:
Riadim hostesingovú agentúru a v posledných mesiacoch som sa viackrát nepohodla s jednou sieťou potravín, ktorá si odo mňa objednala hostesky. V jej obchodoch sa organizovali ochutnávky mliečnych výrobkov a rôznych sladkostí a naše hostesky ich pri špeciálnych pultoch mali zákazníkom ponúkať. Jednej hosteske však uprostred dňa prišlo zle a nemohla ďalej pokračovať. Približne o hodinu sme za ňu poslali náhradu. Napriek tomu, šéf tej siete potravín nám odmietol zaplatiť. Myslím si, že na to nemá právo, zmluva aj takéto situácie ošetruje. On to však nechce akceptovať. Jana H., západné Slovensko


Odpoveď odborníka:


Predpokladám, že ste so sieťou potravín uzavreli riadnu zmluvu, v ktorej ste si definovali svoje práva a povinnosti. Obsah tejto zmluvy je kľúčový, pretože by mal odpovedať aj na rôzne situácie, napríklad tú, ktorá u Vás nastala.
Dohodli ste sa na tom, čo musí agentúra urobiť, ak hosteska z nepredvídateľných dôvodov nedokáže vykonávať dohodnutú činnosť? Máte písomne potvrdené, že ak zabezpečíte adekvátnu náhradu, tak sa dohodnutá odmena za hostesingové služby nijako neznižuje?


Ak chcete získať svoje peniaze a sieť potravín s tým nesúhlasí, určite sa obráťte na právnika alebo inkasnú spoločnosť, ktorá si preštuduje zmluvu a nasmeruje Vás ďalej. Každopádne, aj vo vašom záujme je, aby ste situáciu vyriešili tak, aby boli čo najmenej naštrbené vaše vzťahy.


Do budúcnosti môžete takisto pouvažovať nad využitím externej spoločnosti, ktorá by spravovala všetky vaše pohľadávky. Odbremení vás od neustáleho sledovania toho, kto vám zaplatil a kto nie, a poradí vám, ak pohľadávka nebude uhradená vo vami požadovanej výške.

 

peter hettes

Peter Hetteš

EOS KSI Slovensko

 

 

 

 

Zdroj: EOS KSI Slovensko

Ilustračné foto: Shutterstock.com

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail