kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

MASTERCARD OBCHODNÍK ROKA 2017: Absolútnym víťazom je Martinus


Držiteľom titulu Mastercard Obchodník roka sa tento obchodník rovnako stal tento rok, ako aj v predošlých štyroch rokoch. Bol ocenený aj v rámci odborovej kategórie ako Mastercard Obchodník s knihami 2017.

 

obchodnik roka 2017 v

 

Celkový víťaz aj víťazi v jednotlivých sortimentných kategóriách boli určení na základe výsledkov rozsiahleho reprezentatívneho výskumu spoločnosti GfK Czech na vzorke 1 500 respondentov z celej Slovenskej republiky. Hodnotenými parametrami bolo spontánne menovanie predajne („top of mind“), počet nakupujúcich a miera ich vernosti predajni, dôvera zákazníkov a spokojnosť s vybranými parametrami (sortiment, kvalita, personál, služby, usporiadanie).

 

„V rámci súťaže Mastercard Obchodník roka oceňujeme slovenských obchodníkov a posudzujeme kvalitu ich ponuky, rozsah sortimentu alebo vzťahy so zákazníkmi. Kategórie ocenenia prechádzajú každý rok vývojom a jednou z tohoročných noviniek je kategória Millennials Obchodník roka. Víťazom sa stal obchodník, ktorý je populárny medzi generáciou Y, a zároveň ho mladí respondenti v porovnaní s ostatnými vnímajú odlišne. Stala sa ním spoločnosť New Yorker,“ uvádza Josef Machala, Mastercard Rewards Program Leader.

 

Ďalšou tohoročnou novinkou je rozdelenie odborovej kategórie Obchodník s odevmi a obuvou na dve samostatné kategórie. „O rastúcom záujme spotrebiteľov vyjadriť svoj názor a podporiť tak obľúbeného obchodníka svedčí počet hlasujúcich v kategórii Cena verejnosti. Tento rok sa do hlasovania zapojilo 111 442 ľudí, čo je o 31 tisíc viac ako vo vlaňajšom ročníku súťaže,“ dodáva J. Machala.


Odborové kategórie


1. Cenu v kategórii Mastercard Obchodník s potravinami 2017 vyhral vďaka vysokej úrovni spontánnej znalosti medzi zákazníkmi a ich lojalite Lidl Slovenská republika, na druhom mieste sa umiestnil Kaufland a na treťom mieste je Tesco.

 

2. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2017 sa stala spoločnosť dm drogerie markt, druhé miesto získala TETA Drogerie a tretie 101 DROGERIE. Zákazníci pozitívne hodnotili najmä splnenie svojich očakávaní pri nákupe.

 

3. Ocenenie v kategórii Mastercard Obchodník s odevmi 2017 vyhrala spoločnosť Reserved, na druhom mieste sa umiestnilo H&M a na treťom Pepco. Spoločnosť Reserved bola hodnotená v rámci sortimentnej skupiny najlepšie v parametroch ochota odporučiť predajňu, porovnanie s konkurenciou a splnenie očakávaní.

 

4. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s obuvou 2017 sa stala spoločnosť DEICHMANN. Na druhom stupni sa umiestnilo CCC a tretí obsadil Rieker. DEICHMANN zvíťazil vďaka vysokej lojalite a dôvere zákazníkov.

 

5. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2017 sa stalo Sportisimo. Na druhom mieste sa umiestnil Decathlon a na treťom SportsDirect.

 

6. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s elektronikou 2017 sa opäť stal NAY, na druhom mieste skončila Alza.sk a na treťom mieste Mall.sk. NAY je medzi zákazníkmi veľmi známy a sú k nemu lojálni.

 

7. Cenu Mastercard Obchodník s knihami 2017 získal Martinus, na druhom mieste Panta Rhei a treťom bux.sk/Media klub. Kníhkupectvo Martinus sa teší vysokej dôvere zákazníkov.

 

8. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2017 sa stalo OBI, na druhom mieste sa umiestnil HORNBACH a na treťom Super ZOO. Silnou stránkou reťazca je lojalita jeho zákazníkov.

 

9. Cenu Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2017 získala opäť IKEA. Na druhom mieste je JYSK a tretí sa umiestnil Merkury Market. IKEA v kategórii zvíťazila vďaka vysokej lojalite a dôvere zákazníkov.

 

mastercard obchodnik roka 2017b

 

Zvláštne ceny

 

Millennials Obchodník roka 2017

 

Mastercard inicioval vznik novej kategórie Millennials Obchodník roka 2017, pretože zákazníci v tejto vekovej kategórii (20–30 let) sú veľmi sledovaní samotnými obchodníkmi. Súčasne je veľký rozdiel medzi vnímaním obchodníkov u mladých respondentov v porovnaní s ostatnými. Do hodnotenia vstupovali preto obchodníci, ktorí sa v kategórii Millennials umiestnili na 1.–3. mieste v jednotlivých odborových kategóriách. Víťazom sa potom stal obchodník, ktorý mal najväčší pozitívny rozdiel medzi hodnotením všetkými respondentami a mileniálmi – je ním New Yorker.

 

Cena verejnosti


V kategórii Mastercard Cena verejnosti 2017 zvíťazila spoločnosť Lidl Slovenská republika, rovnako ako v predchádzajúcich štyroch rokoch. Prvé miesto jej zabezpečilo 62 973 hlasov, na druhom mieste je dm drogerie markt s 46 191 hlasmi a Panta Rhei s 42 608 hlasmi na treťom mieste. Zákazníci hlasovali prostredníctvom internetových stránok www.obchodnik-roka.sk a SMS správ od 8. januára do 31. marca 2018. Do hlasovania sa zapojilo celkovo 111 442 ľudí, 107 094 hlasovalo prostredníctvom internetových stránok a 4 348 poslalo súťažnú SMS. Celkovo hlasujúci udelili v ankete 871 662 platných hlasov.

 

mastercard obchodnik roka 2017 verejnost

 

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo 24. apríla 2018 v rámci konferencie Retail Summit v Bratislave.

 

Zdroj a foto: MASTERCARD OBCHODNÍK ROKA 2017

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail