kaufland

kaufland hokejova kniha banner l

kaufland hokejova kniha banner r

Na podujatí Retail Innovations Conference ocenili užitočnú inováciu

Máte tip na dobrý nápad, na užitočnú inováciu v kamennom retaile, ktorá sa uplatnila na slovenskom trhu? Nominujte ju a pomôžete zviditeľniť užitočné riešenie na lokálnom trhu. Takto nabádali organizátori prestížneho retailového podujatia na zapojenie sa novej zaujímavej súťaže. Kto napokon vyhral?

 

raketovy napad roka 2017 velky perex

 

Ocenenie s názvom Raketový nápad roka 2017 putovalo do COOP Jednota Nitra, s.d., konkrétne pre supermarket TEMPO v OC Max Nitra. Ocenený bol elektronický dávkovač hygienických rukavíc.


Elektronický dávkovač hygienických rukavíc je umiestnený v samoobslužnej časti oddelenia pekárenských výrobkov. Pohybom ruky nad zabudovaným senzorom sa prístroj aktivuje a pomocou vzduchu nadvihne vrchnú rukavicu. Vďaka tomu si zákazník nemusí položiť nákupný košík na zem, aby si rukavicu navliekol, stačí mu na to len jedna ruka - tá, na ktorú si rukavicu navlečie.


Hygienické nároky na predajne sa z roka na rok zostrujú. Dávkovač je vďaka vizuálnej atraktivite a jednoduchosti použitia do zvyšuje počet použití hygienických rukavíc zo strany nakupujúcich. Supermarket TEMPO je pravdepodobne prvou predajňou v SR, ktorá týmto dávkovačom disponuje.


Celkovo bolo v prvom ročníku tejto nápaditej súťaže nominovanych 10 inovácií. Všetky boli určitým spôsobom zaujímavé a v retailovom prostredí niečím novým a sviežim. Mohlo ísť o produktovú, technologickú, marketingovú či procesnú inováciu, ktorá je zároveň efektívna a jednoducho prospešná. V súťaži hlasovala viac ako polovica účastníkov podujatia Retail Innovations Conference. Pri vstupe dostal každý účastník spolu s programom podujatia zoznam nominácií a ich detailným popisom. Podklady si tak každý účastník mohol počas podujatia kedykoľvek dôkladne prezrieť, zhodnotiť a označiť svojho favorita. Podklady boli napokon zozbierané a vyhodnotené.


Historicky prvé ocenenie odovzdali v závere podujatia Tibor Tabery, zakladateľ RETAIL INNOVATIONS, Mária Tarišková, spoluorganizátor konferencie; Juraj Púchlo, šéfredaktor IN STORE Slovakia a garant ocenenia, Martin Kadleček, organizátor konferencie.


Retail Innovations Conference je užitočný projekt a festival zameraný na praktické inovácie a trendy, ktoré dlho rezonujú aj mimo branže. Má ambíciu inšpirovať a zdieľať kvalitné funkčné názory, inovatívne nápady a riešenia profesionálov. V poradí druhý ročník sa uskutočnil v znamení kompletne vypredaných miest konferenčnej sály hotela Radisson Blu Carlton 12.4. 2018. Kľúčové témy boli v tomto ročníku REMODELING (stratégia a praktický remodeling) a HR V RETAILE. Ďalšie zaujímavé informácie z podujatie vám predstavíme čoskoro.


Pripravil: dk
Zdroj a foto: Retail Innovations Conference, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonaVideo

Software na riadenie zásob naprieč celým dodávateľským reťazcom

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail