Kaufland Velka noc 1000x102

Kaufland Velka noc 450x1017 L

Kaufland Velka noc 450x1017 P

LPP Slovakia s.r.o. realizuje na Slovensku viaceré zmeny

Spoločnosť LPP, ktorá zahŕňa značky RESERVED, CROPP, HOUSE, MOHITO a SINSAY, má v úmysle udržať dynamiku rozvoja svojho podnikania investíciami do nových technológií a rýchlymi reakciami na požiadavky trhu.

 

lpp uvod v

 

Spoločnosť v lete 2019 spustila na Slovensku v prevádzkach pod značkou RESERVED systém implementácie vysokofrekvenčnej identifikácie tovaru – RFID. Oblečenie je vybavené elektronickými čipmi, tie sú nositeľmi kompletnej informácie o danom tovare a to od výroby, cez distribúciu až po predajnú plochu. Systém výrazne urýchľuje prácu v pokladniciach a niekoľkonásobne skracuje proces inventarizácie tovarových zásob. Zároveň zjednodušuje celkovú manipuláciu s tovarom od príjmu až po predaj konečnému zákazníkovi.

 

V roku 2020 bude tento proces pokračovať v ďalších vybraných prevádzkach, pričom ku značke RESERVED sa pripojí aj značka MOHITO.

 

Fulfillment centrum


Vzhľadom na kontinuálny rast online predaja sa spoločnosť LPP rozhodla vybudovať v PNK parku Sereď v spolupráci so spoločnosťou Quehenberger Fulfillment centrum. Centrum zastreší spracovávanie online objednávok vybraných značiek spoločnosti LPP – RESERVED, MOHITO A SINSAY pre zákazníkov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, následne Slovinska, Chorvátska a ďalších.


Fulfillment centrum s rozlohou 24 500 m2 umožní lepší management zásob a rýchlejšie spracovanie objednávok zákazníkov nielen z hľadiska vzdialenosti, ale aj rýchlosti spracovania.

 

 

„ So zväčšovaním trhov sa počíta aj s rozšírením samotného centra o viac ako 7 500 m2 skladovacej plochy, pre prevádzky na území Slovenska, Česka a Maďarska. “

 

 

V centre postupne nájde prácu približne 250 ľudí, tí budú pracovať v dvojzmennej prevádzke. Prvé logistické operácie sa začali od februára 2020, úplné spustenie sa predpokladá od konca apríla 2020.


Pre zamestnancov sú pripravené príjemné kancelárske priestory, kuchynka kde je zabezpečený výdaj teplého jedla, bonusom je atraktívna terasa, ktorá je určená na oddych.


„Podobné Fulfillment centrum spoločnosť úspešne otvorila v auguste minulého roku v Rumunsku. Vzhľadom na získané skúsenosti očakávame zlepšenia zákazníckeho servisu, a to najmä skrátenie doby dodania objednávok a zjednodušenie vrátenia tovaru,“ uviedol Patrik Čanecký, konateľ LPP Slovakia, s.r.o. a dodáva: „Z logistického a operatívneho hľadiska bude prínosom aj tzv. reverzná logistika, teda spracovanie vráteného tovaru z krajín, ktoré bude centrum obsluhovať.“

 

 

Vysoká miera automatizácie


Investície spoločnosti LPP v rámci Slovenska týmto nekončia. „Vzhľadom na to, že online predaj sa neustále rozvíja, naša spoločnosť plánuje v roku 2021 zaviesť vysokú mieru automatizácie skladových operácií: pocket sorter holandskej firmy Vanderlande,“ uviedla Zora Kosorinská, Site manager spoločnosti LPP. Sme hrdí, že táto unikátna technológia bude v rámci spoločnosti LPP zavedená prvý krát práve vo Fulfillment centre v Seredi.”

 

LPP Slovakia, s.r.o.

 

Foto: LPP Slovakia, s.r.o, použité so súhlasom PNK Group.

 

PR

 

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail