Veľtrhy pre obchodníkov s módou STYL a KABO otvoria opäť svoje brány

styl kabo leto2017Tradičné a medzi obchodníkmi obľúbené veľtrhy módy STYL a KABO sa konajú už 25 rokov. Prebehnú v Brne, od 19.- 21.8. a za účasti 780 značiek. Odborný portál RETAIL magazin.sk je jedným z mediálnych partnerov podujatia.

Dvakrát do roka sa na brnianskom výstavisku stretávajú zástupcovia módneho priemyslu, veľkoobchodu a maloobchodu, aby si objednali novinky pre budúci rok a inšpirovali sa aktuálnymi trendami. Tentokrát bude pozornosť sústredená na kolekcie pre sezónu jar a leto 2018.

 

Popri tradičných účastníkoch svoju ponuku v Brne odprezentuje 121 nových vystavovateľov. Premiéroví účastníci pricestujú do moravskej metropoly z 10 krajín, vrátane Indie, Číny, Grécka, Talianska alebo Bieloruska.

 

Viac lokálnej produkcie

 

V posledných rokoch na týchto veľtrhoch pomaly pribúda počet domácich výrobcov z Česka, tentokrát ich bude až 75. Odráža to výrazné zmeny trhu, ktorý je iný než bol pred 25 rokmi.

 

„V 90- tych rokoch ešte český trh nebol ustálený. Vstupovali naň nové firmy a postupne sa menilo aj nákupné správanie spotrebiteľov. Vlna záujmu o dovozový tovar najskôr viedla k nižšiemu odbytu českých výrobcov, v súčasnosti naopak silnie dôraz na kvalitu, trh sa stal náročnejší. Neustále pribúda počet zákazníkov, ktorí sú ochotní zaplatiť si za kvalitné a nadčasové tovary. Výraznejšia je tiež snaha odlíšiť sa a tak rastie záujem o originálnu módu z dielne českých návrhárov,“ vysvetľuje Gabriela Císařová, riaditeľka veľtrhov STYL a KABO.

 

Ocenenia jubilantom

 

Za 25 rokov existencie pomohli veľtrhy STYL a KABO uviesť na trh množstvo dnes už dobre známych a etablovaných značiek. Niektoré z nich sa potom vydali vlastnou cestou, ale mnohé firmy zostali veľtrhom v Brne verné. Prezentácia na týchto veľtrhoch sa tak stala pevnou súčasťou ich obchodnej stratégie. Tým najvernejším vystavovateľom, ktorí z doterajších ročníkov nevynechali takmer žiaden, organizátori veľtrhov predajú zvláštne ocenenia. Na veľtrhu STYL to budú konkrétne tri české firmy: výrobca nočných košieľ, pyžám a funkčného prádla Lamido, výrobca pánskej a dámskej konfekcie H&D Prostějov a MODĚVA odevní družstvo Konice, značka preslávená elegantnými dámskymi plášťami. Najvernejšími vystavovateľmi veľtrhu KABO sú slovenský výrobca zdravotnej a ortopedickej obuvi PROTETIKA, distribútor švajčiarskej obuvníckej značky RIEKER Bohemia a veľkoobchod s koženou galantériou ANEKTA.

 

Gratulácie od návrhárov

 

K okrúhlemu jubileu týchto veľtrhov pogratulujú priamo v Brne aj hviezdy českého a slovenského odevného designu. Mnohí návrhári zvučných mien tu odštartovali svoju úspešnú profesionálnu dráhu a v tomto roku sa sem vracajú s ponukou pre maloobchodné siete. Značka E.daniely alebo návrhárska dvojica Eva Janoušková a Daniela Flejšarová na veľtrh STYL privezie novú kolekciu v sviežich jarných farbách a so strihmi lichotiacimi ženskej postave.

 

Zaujímavú ponuku chystá aj Lada Vyvialová so značkou LADA fashion, ktorá sa zameriava na inovatívne vysoko funkčné materiály so zdravotným benefitom pre užívateľa. Vďaka obsahu striebra majú napríklad modely značky LADA antibakteriálne účinky a povrchová úprava s UV filtrom ochráni pokožku.

 

Špeciálnou poctou veľtrhom módy a domácemu designu bude nedeľná módna show. V jej programe dostanú priestor českí a slovenskí návrhári, ktorí sa na STYL a KABO v minulých ročníkoch prezentovali formou stánku alebo súťažiacou kolekciou. Každý sa predstaví dvoma modelmi vytvorenými špeciálne pre túto príležitosť. Medzi účastníkmi budú napríklad Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Marcel Holubec, Denisa Nová, Lada Vyvialová, Miro Sabo a ďalší.

 

Prednášky v pavilónoch

 

Novinkou sú prednáškové priestory v susedstve expozícií, takže zaujímavé informácie budú všetkým návštevníkom na dosah. Poradca v oblasti odevného vkusu a taktu Daniel Šmíd odhalí tajomstvo ako komunikovať svojim oblečením a to v dvoch sobotňajších prednáškach a v oboch veľtržných pavilónoch. Nielen o bikinách a burkinách, ale všeobecne o trendoch v oblasti plaviek a plážovej módy bude v sobotu konania veľtrhu v pavilóne P hovoriť Martin Kárych zo spoločnosti ALTRA. Trendy v dámskej a pánskej móde predstaví v tradičnej odbornej prednáške Ellen Haeser. jej návšteva môže byť zaujímavým impulzom ako začať s predajom módy inak.

 

Kontraktačné prehliadky

 

Prehliadky nových kolekcií vystavovateľov budú prebiehať na prehliadkovom móle v pavilóne P. Kontraktačné módne prehliadky dámskej a pánskej módy STYL SHOW predstavia kolekcie značiek B.YOUNG, E.DANIELY, MODĚVA, SURI FREY, RINASCIMENTO, TRAMONTANA a WAJPUNA.

 

V prehliadke spodného prádla, nočného prádla a pančucového tovaru LINGERIE SHOW sa môžu záujemci tešiť na kolekcie značiek CONTE ELEGANT, JOCKEY, LISCA, PLEAS, SASSA a WERSO. Následne bude prehliadka BEACHWEAR SHOW s kolekciami plaviek, plážového oblečenia a doplnkov značiek BUGATTI, JOCKEY, LISCA a SCHIESSER. „Obchodníci by si tieto prehliadky nemali nechať ujsť. Aj napriek tomu, že sú orientované len kontrakčne, dbáme pri nich na vysokú kvalitu produkcie, choreografiu, vzhľad scény aj vizáž modeliek,“ hovorí G. Císařová.

 

Paličkovaná krása

 

Bonusom jubilejného ročníka veľtrhov módy STYL a KABO  je medzinárodná výstava “Lace is Grace”, v ktorej si návštevníci prezrú 2733 paličkovaných krajok. Výtvory krajkárok z Českej republiky, Talianska, Poľska, Španielska a Švajčiarska dokazujú, ako rôznorodé a krásne vzory tato tradičná technika ponúka. Najmladšia zúčastnená krajkárka má len 7 rokov, najstaršia dokonca 93.

 

Výstava organizovaná nemeckým producentom nití a priadze ALTERFIL bude prebiehať počas celej doby veľtrhu v pavilóne P a v pondelok 21. augusta v jej priestore prebehne “Česko-saské textilné fórum” venované spolupráci vo výrobe, obchode aj vzdelávaní.

 

Pripravil: dk

Zdroj a foto: STYL a KABO

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikonabanner kniha co nemame neprodame

Video

RETAIL INNOVATIONS conference 2018


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

Packaging Herald

Fashion Retail