kaufland jedlo banner h

kaufland jedlo banner l

kaufland jedlo banner r

Budúcnosť s efektívnejšími riešeniami

dachser buducnost 2017Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia uzavrel rok 2016 s pozitívnym výsledkom. Podľa hospodárskych výsledkov zaznamenala spoločnosť nárast obratu takmer o 4 percentá. Na nadchádzajúce obdobia zároveň ohlasuje zaujímavé plány.


V roku 2017 sa spoločnosť chce sústrediť na ďalší rozvoj a rozširovanie svojich služieb, najmä v rámci stratégie Interlocking a na posilňovanie vzťahov s klientmi a obchodnými partnermi. Vzhľadom k výrobnému zameraniu slovenského hospodárstva plánuje tiež posilniť svoju pozíciu na poli nákupnej logistiky, tzv. Procurement Logistics, a pomôcť tak súčasným aj budúcim zákazníkom zefektívniť toky tovaru smerom do ich výrobných závodov. V pláne je tiež ako bolo odprezentované na aprílovom stretnutí s novinármi možné rozšírenie prevádzok v Lozorne a Martine. Ďalším cieľom je popasovať sa s narastajúcim problémom doručovania v centrách miest.


„Hospodárske výsledky potvrdili, že rok 2016 bol ďalším v rade, kedy sa nám podarilo dosiahnuť rast,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, managing director a člen predstavenstva Dachser Slovakia. Počet odbavených zásielok sa zvýšil o takmer 10 percent, čo predstavuje 488 tisíc kusov. Pozitívne hospodárske výsledky zaznamenala aj celá skupina Dachser, obrat koncernu sa zvýšil o 1,7 percent na 5,71 miliardy €.


Výsledky z minulého roka ukazujú na organický rast, ku ktorému prispelo aj posilnené prepájanie obchodných oblastí „Road Logistics“ a „Air & Sea Logistics“, tzv. Dachser Interlocking. „Naša stratégia ,Interlocking‘, ktorú sme spustili na začiatku roka 2016 a ktorá je založená na ešte hlbšom prepájaní všetkých druhov prepráv, sa ukázala ako krok správnym smerom. Presvedčili sme sa, že je to správna cesta ako uspokojiť čoraz náročnejšie požiadavky našich zákazníkov,“ uvádza R. Stoličný.


Riešenie Interlocking


• Jednoduchý prístup k svetovým trhom prostredníctvom jedného dodávateľa a verejného obstarávateľa
• Kontrola cez jeden systém IT prepojenia
• Úspora času a úsilia vďaka IT riešeniam riadeným jedným dodávateľom
• Optimálne zásobovanie a plánovanie pre výrobné prevádzky a sklady
• Dynamický zmluvný manažment, ktorý minimalizuje administratívne úkony
• Optimálna nákladná a skladová kapacita riadená jedným dodávateľom

 

Záujem z Ázie


V minulom roku Dachser zaznamenal aj zvýšený dopyt po preprave tovaru z Ázie. Ide napríklad o značkový textil ale aj elektroniku. Importérom preto vychádza v ústrety v podobe ponuky zberných konsolidovaných kontajnerov z kľúčových čínskych destinácií. Zákazník vďaka tejto forme prepravy nemusí objednávať celý kontajner, ale platí len za skutočný objem svojej zásielky. Svoje miesto na trhu si našla aj preprava z Ďalekého východu po železnici. Po tzv. Hodvábnej ceste je možné doviezť tovar už za 2 – 3 týždne, čo je o polovicu kratší čas, než je to v prípade námornej prepravy, zároveň je však cena výrazne nižšia než pri preprave leteckej.


Skupina Dachser zároveň ohlásila zvýšený objem svojich plánovaných investícií zo 125 miliónov € v roku 2016 na 177 miliónov € v roku 2017. Hlavným cieľom týchto investícií je rozšírenie siete a podpora IT systémov, výskumu a vývoja. „Intenzívne študujeme všetky aspekty logistických riešení budúcnosti aj to, do akej miery je možné digitalizovať. Spustili sme celoskupinové procesy inovácií na mnohých úrovniach s cieľom udržať si svoju pozíciu technologického lídra,“ dodáva R. Stoličný.


Skupina investuje aj do rozširovania služieb v oblasti kontraktnej logistiky. Len za posledné dva roky spoločnosť vybudovala viac ako 350 000 m2 skladových priestorov pre viac ako 300 000 paliet.

 

Zdroj a foto: Dachser, redakcia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2019 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail