Dachser rozširuje cross dock v Lozorne

Spoločnosť pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po tom, čo minulý rok uviedla do prevádzky veľkú multifunkčnú skladovú halu v hodnote 6 mil. €, tento rok zahájili práce na rozšírení existujúcej prekladiskovej haly.

 

dachsercross2019 v

 

Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. € a dokončenie stavby sa plánuje na september 2019.


„Potreba rozšírenia cross docku prirodzene vyplynula z narastajúcich nárokov na kapacitu. Ta je v súčasnej dobe približne 3 000 m2, s tridsiatkou hydraulických rámp a jednou rampou XXL pre nadrozmerne zásielky. Po prístavbe bude kapacita doku takmer dvojnásobná,“ vysvetľuje Roman Stoličný managing director a člen predstavenstva Dachser Slovakia.


Existujúci cross dock bude rozšírený o 3015 m2 a 31 brán. Celková investovaná suma vrátane investície z minulého roka dosiahne až 12 miliónov €. „V krátkej dobe ide o ďalšiu rozsiahlu investíciu, ktorá ešte posilní naše postavenie v rámci celého logistického trhu,“ uvádza R. Stoličný a dodáva: "Nový terminál prinesie ďalšie skvalitnenie a zefektívnenie našich služieb a s dostatočnými priestormi sa navyše môžeme sústrediť na ďalší rast tak, aby naše služby dosahovali toho najvyššieho štandardu."


V minulom roku 2018 došlo k nárastu využívania logistického centra Dachser Bratislava o 9,63 % oproti roku 2017 z 59 388 ton zberných zásielok na 65 110 ton.


Logistické centrum v Lozorne zohráva v rámci európskej sieti Dachser mimoriadnu úlohu: Popri normálnej dennej prevádzke, slúži táto pobočka aj v noci, ako jeden z troch Eurohubov, ktoré spájajú zeme pri Baltskom, Jadranskom a Čiernom mori. Ide o križovatku pre všetky služby nákladnej dopravy v strednej a východnej Európe v sieti Dachser. A poskytuje priame spojenie s ďalšími európskymi eurohubmi v Überherrne v Nemecku a v Clermont-Ferrande vo Francúzsku. V roku 2018 bolo v bratislavskom Eurohube spracovaných 66 700 ton zberných zásielok, čo je v priemere 318 ton zberných zásielok za jeden pracovný deň.


V súčasnosti ponúka DACHSER Slovakia v Lozorne 45 denných priamych liniek, pričom v posledných dvoch rokoch pribudlo 6 liniek: v pobočke Lozorno 2 linky Langenhagen (Hannover), Strassburg a v pobočke Euro-hubu Bratislava 4 linky Como, Torino, Milano a Warsawa. Vo vrcholnej sezóne september – december naviac vzhľadom k zvýšenému objemu tovaru DACHSER prevádzkoval linku na Unternschleisheim (Mnichov) a druhu pravidelnú linku na Hof, ktoré zabezpečujú spojenie so 16 krajinami Európy: Nemeckom, Českou republikou, Maďarskom, Rakúskom, Francúzskom, Poľskom, Holandskom, Talianskom, Chorvátskom, Slovinskom, Gréckom, Rumunskom, Bulharskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou a sa 3 destináciami na Slovensku.


Zdroj a foto: Dachser Slovakia

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2020 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail