kaufland jedlo banner h

kaufland jedlo banner l

kaufland jedlo banner r

Rusky developer otvára novy priemyselný park na západe Slovenska

PNK Group, medzinárodný developer priemyselných a logistických nehnuteľností z Ruska, vstupuje na európsky realitný trh otvorením svojho nového priemyselného parku – PNK Park SEREĎ. Park tvorí 45 000 metrov štvorcových modernej priemyselnej plochy v kategórii A rozdelenej v rámci dvoch hál.

 

PNK Park Sered v

 

Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 2004 a jej portfólio tvorí aktuálne 26 priemyselných parkov v Európe, Rusku a USA (existujúcich a v rôznych fázach výstavby) s celkovou plochou prevyšujúcou 4 milióny metrov štvorcových.


“Pri rozhodovaní vstúpiť na európsky trh sme si boli vedomí, že Slovensko je ideálnym miestom pre štart. PNK Park SEREĎ ma výbornú dopravnú dostupnosť a ponuku ľudských zdrojov. Pozorujeme záujem zo širokého spektra spoločností, od e-commerce a logistiky až po výrobné spoločnosti pôsobiace v strednej Európe,” hovorí partner PNK Group Europe, Azamat Yerzhanov. “Pre tento priemyselný park máme veľké plány. K existujúcim dvoch produkčným halám má PNK Park SEREĎ k dispozícii ďalších 50 hektárov pripravených na výstavbu projektov na mieru (built-to-suit).”


Lokalizácia


PNK Park SEREĎ sa nachádza v blízkosti rýchlostnej cesty R1 s výborným prístupom k diaľnici D1 (11 km), ktorá ho spája s hlavným mestom (55 km) a rovnako s cestnými napojeniami do susedného Rakúska, Maďarska a Česka.
Charakteristickou črtou je moderná technológia železobetónovej konštrukcie, kde stĺpy, steny a dokonca aj nosníky sú postavené zo spevneného železobetónu. Navyše, návrh nosníkov používa technológiu, ktorá je pri výstavbe priemyselných zariadení v Európe využívaná len zopár vedúcimi developermi.


Možnosti využitia


Priestory PNK parku v Seredi zodpovedajú štandardom modernej a flexibilnej priemyselnej nehnuteľnosti a dajú sa využívať na rôzne účely - ako sklad, distribučné centrum alebo produkčné haly ľahkého priemyslu. Pevnosť železobetónovej konštrukcie (rámu) umožňuje inštaláciu nadzemných zariadení, teda dodatočné zaťaženie až do 20kg/m2.


Podlahy v oboch budovách sú schopné odolať rovnomerne rozloženej záťaži 10t/m2, čo je považované za nadštandard na trhu. Úroveň osvetlenia je nastavená na 200 luxov v rámci skladov a 300 luxov v priestoroch určených na výrobu.
Prvá z budov aktuálne ponúka plochu cca 12 000 m2 so svetlou výškou 10 metrov. Táto moderná priemyselná budova má možnosť flexibilného delenia priestoru na menšie jednotky s minimálnou rozlohou 700 m2.


Väčšie a stredne veľké spoločnosti, ktoré hľadajú priemyselné jednotky od 3 000 m2 nájdu vhodné riešenie v rámci druhej budovy, ktorá ponúka približne 32 500 m2 prenajímateľnej priemyselnej plochy so svetlou výškou 6 europaletových levelov (12 metrov). Nehnuteľnosti ponúkajú cross-dock nakladacie rampy.


Obe budovy sú držiteľom BREEM certifikátu a sú v súlade s medzinárodnými poistnými predpismi (FM Global Internationl Property Insurance Standard).


“Tento nový príchod podčiarkuje atraktívnosť Slovenska na priemyselnej mape. Trh získal ďalšieho skúseného developera, ktorý sa zameriava na kvalitu produktu. PNK Park Sereď sa nachádza na západnom Slovensku, ktoré vďaka stovkám dodávateľov a kvalitnej infraštruktúre získalo postavenie priemyselného a logistického uzla strednej a východnej Európy,” hovorí Peter Nitschneider, riaditeľ a vedúci poradenstva v JLL na Slovensku.


Tomáš Horváth, vedúci oddelenia priemyselných nehnuteľností Colliers Slovakia: “Pre priemyselný trh v regióne strednej a východnej Európy je vstup veľkého hráča akým je skupina PNK dobrou správou. V konkurenčnom boji sa snaží uspieť kvalitnými nehnuteľnosťami. Na Slovensku bude naša spoločnosť, ktorá zabezpečuje správu novopostaveného parku taktiež pomáhať s udržiavaním vysokého štandardu budov pre logistiku."


Mgr. Anton Jasenovec, riaditeľ oddelenia priemyselných nehnuteľností Cushman & Wakefield SK: „Začiatkom roku vstúpila na slovenský industriálny trh skupina PNK Group svojim projektom v lokalite Sereď. Lokalita, kvalita projektu ako aj načasovanie boli skvele naplánované práve v čase industriálneho „boomu“ na Slovensku. Príchod najväčšieho ruského developera na slovenský trh vnímam ako pozitívny impulz a príležitosť priniesť výrobným spoločnostiam, logistom či obchodným reťazcom ďalšie skvelé možnosti ich expanzie."


PNK Group ponúka kompletný implementačný cyklus priemyselných nehnuteľností na mieru buď v priestoroch klienta alebo v rámci priemyselných parkov vlastnených skupinou PNK.

 

Zdroj a foto: PNK Group/JLL

facebook-ikonagoogle-plus-ikonatwiter-ikonayoutube-ikona


newsletter optin
Video

Retail Summit 2019 v 100 sekundách

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

Fashion Retail